Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nosimy chuste :)

2456794

Komentarz

• Dziewczyny, a karmicie w chuście? Da się?
    Proszę o instrukcje.
  • A że tak zapytam jeszczę:cool:
    Na jak długo starczy mi ta chusta???
  • da sie, ale mi z totalnym maluchem nie szlo (ale moze dlatego ze jeszcze ogolnie wtedy malo wprawy mialam)

udalo sie jak mala miala tak z 5-6 m-cy, w wiazaniu "kieszonka". poluzowalam wezel, opuscilam troche mala tak zeby miala piers na wysokosci paszczy, i zawiazalam z powrotem.

wyszlo sprawnie i dyskretnie (czekalismy na przystanku autobusowym, mala glodna, autobus sie spoznial, ale lada chwila mogl sie zjawic, wiec nie chcialam jej wyciagac i sie rozsiadac... bardzo wygodna sprawa w takich sytuacjach!)
  • Julka: dobry elastyk tak do 8-10 kg, powyzej juz chyba lepiej tkane sie sprawdzaja.

wiec ciezko powiedziec na jak dlugo, zalezy jak szybko bedzie rosnac dziecko :)
  • Ja z corka nosilam w chuscie Storche,fajnie choc czasem w plenerze jak wiazalam to robilam widowisko;-)Bo chusta 5,2m,ale za to wszystkie wiazania moglam robic:-)Takze kolkowa I MT.Teraz mam manduce I cenie to nosidlo ergonomiczne bardzo!
  • Podepne swoje pytanie w tym watku, trudno, bedzie maly oftop:

czy mozna starszego nosic w chuscie jak jest sie w ciazy? Jezeli tak, to do kiedy? Jestem w poczatku trzeciego miesiaca, brzucha juz nie ukryje, ale czasami 10 kilowego dwulatka zapakuje na plecy :smile:
  • Sarcella,
    wiem, że istnieją nawet specjalne wiązania dla mam w ciąży, ale trzeba by podpytać certyfikowanego doradcę. Może jest tu taki? :)
  • Można, swego czasu widziałam na forum chustowym dziewczynę, która pokazywała jak wiązać plecaczek z kilkulatką. Była chyba w 7 mcu.
  • A na biodrze też można? Bo gdzieś o tym pisała Katarzyna...
  • Można w ciązy. Poszukaj plecaka Hanti, instrukcji znaczy:) Ponoc najlepszy w ciązy:) ew.prosty z tybetanem(nie wiążesz chusty w pasie, tylko przewlekasz pod pasami chusty idącymi na ramionach i wiązesz pod biustem, mozna rozłożyc poły chusty w "stanik").

Chusta tkana wystarczy- na zawsze:) Nosiłam 15 kilo Kuby w plecaku prostym. Nie karmiłam w chuście, bo nie lubię:) Ale i tak fajnie mozna sie pozasłaniac w 2X w czasie karmienia.
  • ja tez się ciesze ze mój Szymuś lubi się chustować, ale dzisiaj żeby zrobić obiad szybciej wzięłam marudka do mt i jest mi to bardziej ,,na rękę", szybko się wiąże. (a w tym czasie dzieci rozlewają znaleziony zapasowy mały szamponik:(, a potem finał co zrobić z termometrem od mamy pod pouszką w ferworze skakania? stłuc, ile było sprzątania, kochany mężulek pomógł. Maja zakaz wchodzenia do sypialni,a mały niszczyciel śpi bez smoczka) A na dłuższe spacery wiąże podwójny X, kręgosłup tak się nie męczy a do tego wiązania sprawdza się długa chusta 5,20. Moja pierwsza ulubiona chusta to była 4,20 Dydimos turkusowe paski, na szczupłą osobę sie sprawdzają, moge odsprzedać.
  • a ja lubiłam tylko tę długą 5 metrową, krótszych nie umiałam wiązać. No i jeszcze kieszonkę którą sama uszyłam, świetnie sprawdzała mi się na szybkie wyjście (tak od 6 mcy do 1,5 roku)
  • Kropko później napiszę priv...
  • Dzieki dziewczeta za odzew :bigsmile: Poszukam w takim razie jakis ciazowych wiazadel:wink:
  • http://allegro.pl/almelle-chusta-tkana-flanela-skosnie-tkana-gratis-i1670964366.html

co sądzicie o tej chuscie?

Ja co prawda jeszcze trochę czasu mam ale szybko zleci
  • Dziewczyny, a jak jest z dobieraniem długości chusty? Bo ta moja pożyczona jakaś straaaasznie długa jest-jakieś 6m!
  • Im dłuższa tym lepsza, bo wszystkie sposoby wiązania można wypróbować.
    Ja mam zielonego elastyka i pasiastą tkaną Babylonię, prawie pięciometrową. Obie lubię, każdą z innego powodu. W BB noszę długo, większe dzieci na plecach. Ulubiam.
  • http://wielodzietni.org/?CommentID=306322 tu początek OT chustowego na Warszawce (to do siebie piszę)
    Będę próbował namówić Renatę na chustowanie, zbieram info, stąd też powyższa notatka :)
    Piszcie, piszcie. Wiem że były też inne i wielokrotne wątki chustowe ale co tam. Bądźmy na bieżąco. :cool:
  • ja jeszcze mojego szkraba nie nosiłam na plecach, ale gdyby ktoś poćwiczył ze mną to może by się udało, liczę ze kiedyś to sie uda, ja też mam chuste bb,
  • Dobrze jest przymierzyć i zawiązać kilka chust - grubszych, cieńszych, takich trochę włochatych (jak Hoppediz) albo gładkich. Niektóre są wręcz lekko śliskie (np. wiązałam kiedyś Nati z jedwabiem).

A, i jeszcze - mam na zbyciu używaną chustę Hoppediz dokładnie taką

Ma tylko 4 metry, więc nadaje się dla drobniejszych mam (wtedy wszystkie wiązania się da), albo na niektóre wiązania. Moje niskie i drobne koleżanki lubiły w niej nosić, bo im się ogony od wiązania nie ciągnęły po ziemi.
    Gdyby ktoś życzył, proszę o kontakt na priv.
  • No, z ta długościa to nie całkiem tak, ż eim dłuższa tym lepsza. Ja mam 170cm wzrostu, rozm.ok.40 i chuste 4,7, a której zostają mi piekne ogony z każdego wiązania, więc mogłabym miec np.4,5. A z 5,2(jaka ma np.moja siostra) miałabym ogony do deptania:D
  • Marcelina, gdybym mieszkala blizej, pisalabym sie chociaz na pozyczenie jej... przydalaby mi sie krotsza skosnokrzyzowa!
    a tak to tylko powzdycham :wink:
  • Marcelina, ja myślałam o krótszej. Mogłabyś ewentualnie pożyczyć? Bo dopóki sie nie przekonam do noszenia nie chcę inwestować...
  • AB, prawdę mówisz. W sumie pięciometrowej nigdy nie wiązałam, mam 4,7 - ale ogony mi nie przeszkadzają, lubię mieć zapas na większe dzieci i wiązanie na plecach.

Pustynna, a nikt do Ciebie nie jedzie czy coś? Może się da jakoś przekazać?
  • Małgorzata, możemy następnym razem zrobić piknik chustowy, poprzynosimy swoje, przymierzysz, pokażemy parę wiązań itp. Warszawskie chustówki, co Wy na to?
  • Marcelina, jada do mnie, ale dopiero jesienia :)

a ile ta chusta wazy?
  • Matko, nie wiem, bez pudełka to poniżej kilograma pewnie. Nie mam jej pod ręką, żeby ocenić.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.