Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak ulepszyć internet?

edytowano grudzień 2007 w Ogólna
Pomyślałem właśnie o takiej opcji w Googlach, aby można było wyłączyć pokazywanie stron ze słowami zapisanymi z błędami ortograficznymi. Czyli po wpisaniu "obejżeć" wynik byłby null, a nie 73,900 linków.

Komentarz

  • A ja pomyślałem o klawiaturze rażącej prądem piszącego z błędami :-)
  • Nie ma litości dla tych, co plugawią nasz język ojczysty! ;-)
  • Ostatnio czytałam felieton w Gościu Niedzielnym o tym, że do Europy tylko z ogonkami - o koszulkach naszych piłkarzy, na których ich nazwiska są napisane bez polskich znaków.

    Więc co się dziwić? Po fali różnorodnych wpływów czeskich, niemieckich, francuskich, rosyjskich etc, przyszła fala angielska, która ogałaca nas z ogonków:(((

    No. Jest okazja to podziękuję. Dziękuję za forum, na którym ludzie piszą z szacunkiem dla polszczyzny.:flowers:
  • Acha dla tych co by się chcieli przemycić.

    Plugawienie języka odnosi się nie tylko do ortografii ale też do treści w nim zapisywanych. :wink:

    Tak gwoli ścisłości, jak mają pisać ślązacy czy kaszebi.:neutral:
  • To ja jeszcze przypomnę, że przeglądarka Mozilla Firefox ma wbudowany słownik ortograficzny, który zaznacza niepoprawnie zapisane słowa zanim się jeszcze wyśle wiadomość na forum :cool:
  • Obcokrajowców się nie czepiam :-)

    A co do słownika ortograficznego - nie trzeba Firefoxa. Do Internet Explorera (a także Avant Browsera będącego nakładką na IE) można doinstalować google toolbar, który również sprawdza polską ortografię.
  • Czyżbyście pili do mnie? :beard:

    To wszystko dlatego, że nie raczkowałam w dzieciństwie, jestem skrzyżowana, no i wyżarty przez feminiz mózg :whorship: :wink:
  • No, nie nawet w słowie feminizm zrobiłam literówkę... Nie chce mi się ciągle zmieniac moich wpisów, wiec nie zawsze poprawiam. A nakładkę mam zainstalowac od dawna, ale ciągle zapominam.
  • ja od zawsze miałam problemy z koordynacja obu rąk i nigdy nie nauczyłam sie pisac dwoma rekami.
    troche przez to a troche z przekory wykształcilam sobie maniere pisania 'on' 'en' zamiat 'ą' 'ę' i ogólnie pisania w stylu lekkiego seplenienia.
    na usprawiedliwienie dodam ze dotyczyło to wtedy rozmów na gg ze znajomkami i czasem mailowych, bo nie umiałam wtedy przestawic kodowania znaków w przegladarce i moja yahoo poczta polskie znaki pokazywała jako serie fikołków. :)
    i troche mi do dzis zostało.
    ł ó ń czesto pisze bo alt jest blisko :) reszta róznie :) ale odzwyczaiłam sie seplenic :) troche :)
    mam tylko problem z niektorymi słowami. z niewiadomych przyczyn 'odswieżyć' wychodzi mi zawsze przez 'rz'.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.