Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Usunięcie pieprzyka

edytowano grudzień 2011 w Ogólna
Drodzy forumowicze czy ktos z Was usuwał pieprzyki w ramach NFZ? Czy wszystkie pieprzyki i znamiona w okolicach twarzy można usunąć na NFZ? Mam do usunięcia trochę podejrzany, wypukły ale niezbyt duży pieprzyk na twarzy.
«1

Komentarz

  • Ja miałam usuwane znamię / nawet dwa/ ostatnio. Oba na NFZ. Jak chcesz napisz priv :)
  • ja też w ramach nfz, jeszcze jako studentka.

    teraz nie wiem, czy bym to zrobiła :neutral:
  • Dzięki. Jagno napiszę chętnie jutro :)Teraz córa przeszkadza i nie mogę sie skupic. Właśnie łazi po mnie ;)

    Nie wiecie czy kazde znamie na twarzy mozna usunąc - chodzi o pieprzyki (chyba najlepiej laserem) w ramach NFZ czy tylko te, które lekarz uzna za groźne?

    Być może mój pieprzyk jest tylko nie estetyczny ale nie groźny.
  • Dlaczego Pustynny Wietrze? Została blizna?
  • @M_Monia usuwałam na NFZ 3 lata temu. Blizna jest bo i szwy były. Znamię na plecach. Jak chcesz namiar w Warszawie napisz priv.
  • Monia, bo myślę, że nie do końca było to potrzebne. można jeszcze było poobserwować... nie wiem. w sumie już o tym nie pamietam, blizny są, ale małe raczej.

    A dlaczego chcesz usunąć twój pieprzyk, czy podrażniasz go ciągle niechcący?
  • Dokładnie dosc czesto go podrażniam. Mam pieprzyk na płatku nosa i często w ciągu roku alergiczny bądź po prostu wynikajacy z przeziebienia katar.
  • Zauważyłaś, że zmienia kształt i/lub rozmiar? leci z niego krew?

    jeśli nic się nie dzieje, nie zauważasz żadnej zmiany, odważyłabym się stwierdzić, że można by jeszcze poczekać.

    Natomiast jeśli to pdroażnianie wywołuje zmiany, może faktycznie usunąć zanim się zrobi nieciekawie.

    Warto by to pewnie skonsultować z mądrym dermatologiem.
  • Ja mam taki pod nosem. Czy leci z niego krew? Tak. Prawie codziennie... a zwłaszcza jak się szybko golę.
  • @pustynny czasem jeszcze pytają czy swędzi ten pieprzyk.
  • @MonikaN
    czy skoro masz blizny, to usuwalas laserem, czy chirurgicznie?
  • Chirurgicznie, ale mam jedną bliznę na 2 cm. Ten pieprzyk był tam gdzie ramiączko biustonosza więc stale był obcierany i mnie swędział, a drapać raczej nie wolno. To takie miejsce, że w zasadzie nawet w stroju kąpielowym nie widać.
    Dermatolog zaproponowała usunięcie, chirurg ciachnął i poszłam do domu.
  • A badali Ci te usunieta tkanke (histopatologia, czy jak to sie zwie)?
  • Tak. To chyba jest normalna procedura, zresztą nie wiem, ale badali. Nic nie wyszło. Mam jeszcze dwa do usunięcia własnie też takie ocierające się, ale teraz nie ma kiedy tego załatwić. :neutral:

    A i co ważne usuwano mi ten pieprzyk w zwykłej przychodni.
  • Wlasnie o to mi chodzi, ze przy usunieciu chirurgicznym mozna przebadac tkanke. Przy laserowym tego nie robia. Napiszesz mi na priva, jaka to przychodnia? Pewnie mnie nie przyjma:confused:, ale moze mi podadza jakies inne miejsce w Warszawie, gdzie mozna usunac chirurgicznie z badaniem materialu. Szukalam kiedys tu na miejscu, ale tylko laser.
  • @Aga jasne już piszę.
  • Jak macie pieprzyki dziwne to je pousuwajcie, nic nie ryzykujecie. Niestety prawie cztery lata temu moja koleżanka osierociła dwójkę maluchów. Gdy znamię na plecach zaczęło się babrać i swędzieć było już za późno. Czerniak złośliwy.
  • Ale jakie to sa dziwne?
  • [cite] Katia:[/cite]Ale jakie to sa dziwne?
    nieregularne (tzn nie okragle, tylko jak krowie laty), z roznymi odcieniami, swedzace, jatrzace sie. Najlepiej isc tak raz na rok do dermatologa, zeby sam zobaczyl i ocenil.
  • Nie, u mnie to raczej dalmatynczyk niz krowa :wink:
  • Moj maz ma bardzo duzo pieprzykow. Kiedys mocno spalil sie na sloncu, pieprzyki jakies dziwne zaczely sie robic. Wyslalam go do lekarza, on poogladal, uspokoil. Chyba to najlepsze wyjsce, takie wizyty raz na rok u lekarza, ktory bedzie obserwowal wszystkie zmiany.
  • większe niż 5-6 mm, wypukłe, ciemne.
  • Oooo, biorę linijkę :confused: Wypukłe i ciemne są. :sad:
  • [cite] Katia:[/cite]Oooo, biorę linijkę :confused: Wypukłe i ciemne są. :sad:
    No i kij... ja mam taki na plerach już 20 lat. Tylko, że ja nie lubię się opalac, nie lubię też opalonych, najlepiej jak dziewczyna jest biała... może byc nawet z pieprzykiem... gdzieś sobie...
  • Psiakość, Taw, że też jesteś zajęty :wink: Moja porcelanowa cera zbiera komplementy wśród starszych pań :ap:
  • taw, ale stanika nie nosisz, wiec sobie jeszcze i czterdziesci lat tam polezy.
  • No to może staniki są rakotwórcze...?
  • Moją córkę też czeka usunięcie pieprzyka, bo ma na szyi taki jakby przyklejony do skóry i łańcuszek oraz włosy wciąż o niego zaczepiają...
    Muszę zarejestrować ją do dermatologa...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.