Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sodium Laureth Sulfate

12346»

Komentarz

  • Sodium Laureth Sulfate (SLES)- bardzo delikatny środek myjący, otrzymywany z kokosa,

    SLS i SLES wchodzące w skład kosmetyków mogą być zanieczyszczone rakotwórczymi dioksanami (dioxane).

    SLS są mutagenami uszkadzającymi materiał genetyczny.

    Nazwy handlowe składników sugerują, że są to naturalne produkty, a tak nie jest. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży

    http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm
  • podbijam, bo właśnie się okazało, że moja Mam jest bardzo bardzo na SLS uczulona
  • nie wiem czy było, ale pragnę dodać, że pasta do zębów ELMEX tego nie ma,
    laktacyd też nie oraz szampon Emolium.
  • Pasta do zębów Greenpeople nie ma tej całej chemii, ale nie wiem, czy w Pl łatwo jest dostępna. Ma dziwną konsystencję i kolor co prawda, takiej szarej rozwodnionej pasty, ale moim dzieciom to nie przeszkadza. No i przy okazji jest bez fluoru.
  • nie wiem czy było, ale pragnę dodać, że pasta do zębów ELMEX tego nie ma,
    laktacyd też nie oraz szampon Emolium.
    Gdzie można ten szampon dostać?
  • Emolium to chyba tylko w aptece. Kosmetyki dziecięce babydream też polecam. A co Ziają?Ostatnio kupiłam  mleczko dla dzieci, nie ma tam SLS-a.Tylko,że różne opinie krążą o Zaji.  

  • edytowano listopad 2012
    Ja też zaczęłam tropić i wykluczać SLS i poprawiły mi się włosy.

    Bez SLS są szampony WAX, dostępne w aptekach i sieci Polpharma.

    Ja ostatnio używam z Rossmana takiego szamponu, bardzo fajny. Normalnie 7 zł butelka, ostatnio była promocja - 5 zł, to kupiłam na zapas. I do tego odżywka Alterra.
    image
  • Emilia_K 
    Ja też zaczęłam tropić i wykluczać SLS i poprawiły mi się włosy.

    To prawda, u mnie też bardzo duża poprawa. Mam sporo ( naprawdę sporo ) tzw. baby hair :D
    Ja jeszcze nadal z olejami/olejkami "szaleje" ale jak widzę poprawę to aż mi się gęba śmieje .


  • Ten szampon podlinkowany przez Emilke jest naprawde dobry, nawet wzielam butelke do Rajchu i go sobie uzywam z powodzeniem. Wprawdzie mam watpliwosci, czy jest naprawde koszer, ale rzeczywiscie nie szkodzi.
  • Ojacie, biedną Monirę niedawno napadłam, bo mi się zapamiętało, że to ona założyła ten wątek. A to Milagro. Mnie się te plamy rozbujały jakoś od roku. Więc dziękuję @_Joanna_ za odgrzebanie!

    Hm, był czas, że leżałam i ruszyć się nie mogłam ponad miesiąc i wiecie co... nic tak dobrze nie robi skórze, jak niemal brak mycia. To dopiero jest reset.

  • image
    Kupiłam wczoraj w Ross. Na głównej etykiecie solidne oznaczenie: 0% parabens,SLS, SLES !  :x
  • edytowano listopad 2013
    tu jest bardzo fajna stronka z analizami składów różnych kosmetyków
    np. szampony dla dzieci:
    http://www.srokao.pl/2012/09/analiza-szampony-dla-dzieci.html#more

    krótko zwięźle i na temat
  • moja Mama
    odstawiła wszystkie kosmetyki - szampon tylko Emolium i jakiś krem sobie znalazła, który jej nie szkodził - i przez rok był spokój z tym jej uczuleniem
    no i ostatnio wróciło
    wiecie co podejrzewamy? spodnie! nowe spodnie
    najpierw jak mama je sobie podwijała to jej wyszły plamy na twarzy
    a potem jak nosiła to normalnie uczulenie wróciło... masakra
    dopiero po praniu się uspokoiło...
  • edytowano listopad 2013
    Chodzi o cetaphil lub cerkopil? Jeśli tak, to ja od siebie polecam (szczególnie cethapil) :) Chociaż wiem, że trochę kosztuje. Podobny w działaniu jak cetaphil (u mnie, chociaż jest mocniej tłusty) jest mediderm. Też w aptece, jest tańszy niż cetaphil:) Nie wiem jak z powiekami, ale w aptece na pewno doradzą
  • Gdzies tu kiedys ( na forum ) wklejalam z artykulu o olejach.
    ktore oleje co maja w sobie najbardziej pozytecznego i na co najlepiej dzialaja
    nie pamietam juz czy przekleilam artykul o oleju ze slodkich migdalow - teraz to pewno samego artykulu juz nie znajde, ale wyczytalam z niego, ze naaAZS polecany bardzo
    moze warto wyprobowac, zaszkodzic nie zaszkodzi bo olej w 100% naturalny jest ( zawsze mozna potem na wlosy wykorzystac czy jako balsam - rewelacja! ) a pomoc moze.
    z artykulu wynikalo, ze jest to bardzo dobry specyfik na dolegliwosci skorne, na azs, niezawiera zadnej chemii, wiec mozna stosowac u kazdego i od najwczesniejszych miesiecy zycia czlowieka
    ja nawet komus tu z forum wyslalam odlewke oleju, wiec mozna by ta osobe podpytac - potem sprawdze komu, bo narazie nie jestem na kompie ;)

    olej kupowalam na allegro, moge potem tez podac namiary na sprzedawce, bo jest rzetelny i ekspresowo wysyla towar - mnie sama szybkosc wysylki bardzo zadziwila ( zamawiam u niego wszelkie oleje do wlosow i ciala ) 

     Moze warto wyprobowac, zawsze to jakas alternatywa do drozszych drogeryjnych czy aptecznych tworow z dodatkiem cchemii

    przepraszam za stylistyke i byki
    ale nie potrafie pisac na tym ustrojostwie 

  • edytowano listopad 2013
    To ja w temacie olejów polecam olej lniany - nadaje się i na skórę i na włosy i do picia (chociaż jest to straszne doświadczenie wg mnie)
    Sama mam azs i u mnie się sprawdza w pielęgnacji :)
    Chociaż nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby z naprawdę poważnego zaostrzenia wyleczył mnie sam olej, mimo to trochę polepszały stan skóry i nieźle nawilżały. Moim zdaniem nadają się jednak tylko na "suchą" skórę - kiedy jest ona już w takim stanie, że coś się tam sączy itp. to wtedy imho olej wcale nie zdaje egzaminu. Wtedy (przynajmniej dla mnie) lepsze są "suche" kremy, takie o tępej konsystencji, nie maści i tłuściochy-mazidła, przynajmniej jako podstawa leczenia.

  • image
    Kupiłam wczoraj w Ross. Na głównej etykiecie solidne oznaczenie: 0% parabens,SLS, SLES !  :x
    Też kupiłam wczoraj dla mojej dziatwy. Nagietkowy.
  • Piszę, co by łatwo znaleźć. Watek, znaczy się.

  • Te zielone kule mnie zafascynowały.  Ale czy to nie zbyt piękne  alby było prawdziwe?  :P
  • edytowano maj 2016
    Polecam SZAMPON BABCI AGAFII
    naturalny, bez tych slsów i innych, bardzo wydajny, dobrze się pieni, pięknie pachnie

    kupowałam tu: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=35503582
    przesyłka była niemal na następny dzień
    kupiłam też krem i piankę do mycia twarzy - również polecam
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.