Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kupa za sto tysięcy euro

edytowano marzec 2012 w Ogólna

Jeroen Van Dam, holenderski "artysta", otrzymał od Unii Europejskiej grant w wysokości 96 tys. euro na "dzieło sztuki" składające się z zardzewiałej beczki, w której umieścił odchody słonia.

Sprawa stała się głośna po tym, jak rozrzutność UE skrytykował grecki europarlamentarzysta Georgios Koumoutsakos, który przypomniał, że Unia zmusza Grecję do ogromnych cięć wydatków, a jednocześnie wydaje znaczne fundusze na takie "dzieła", jak "Recyclution" w krajach, gdzie kryzys nie jest tak dotkliwy.

Polski portal powołuje się na jeden z największych holenderskich dzienników, Volkskrant.

Tutaj można zobaczyć, jak powstawało "dzieło sztuki":

Komentarz

  • =))
    Niestety połowa unijnych dotacji jest wyrzucana w błoto.. w kupę ...
  • edytowano marzec 2012
    Debilów jak widać nie brakuje. Kibel na wystawie już był jakieś 100 lat temu, teraz kupa co będzie następne?
  • edytowano marzec 2012
    Jak jakiś pożal się Boże artysta chciałby zakupić psie kupy to chętnie sprzedam, właśnie sprzątałam po moich pieseczkach.
    Mówi się , że czasem pieniące leżą na ulicy a tu proszę wpadło by 100 tysiaków ojro z trawniczka. Po za tym pecunia non olet.
  • edytowano marzec 2012
    image 


    Dawno już było....

  • a było, było..
    ale to detalista jakiś był, ten z beczką to hurtownik
  • było ale nie sponsorowane dotacjami z unii
  • lewacy utrzymują lewaków.
  • no ręce opadają na te debilne pomysły....
  • Mnie się zawsze przypomina jedna z baśni Andersena, "Nowe szaty cesarza". Czy nie ma kogoś, kto wreszcie powie, że król jest nagi. Kiedy w muzeum sztuki nowoczesnej stałam przed obrazem, na którym nie było nic oprócz jednej czarnej kreski, to miałam ochotę powiedzieć wszystkim tym, którzy tłumnie tam też stali i kontemplowali to "dzieło": "Ludzie, ktoś nas robi w trąbę! To jest zwykła kreska. Ale to było w Tate Modern w Londynie i już sama nie wiedziałam, czy to rzeczywiście jest jedna wielka ściema, czy to tylko ja jestem taka ślepa.
    Ale w przypadku tego holenderskiego pseudoartysty to naprawdę jest po prostu gówno w beczce. Oto nasza Europa!
  • edytowano marzec 2012
    Wszystko dziś można uznać za sztukę i wszystko sprzedać. Niezależnie czy to są genitalia na krzyżu czy zamordowane i wypchane zwierzątka... No i kupa. Im obrzydliwsze tym bardziej sie bucom z galerii podoba.
    Kiedyś nie chciałam dzieciom wierzyć, że można kupić na allegro obes...ne gacie za 2 tys, zł a tu proszę 96 tyś. euro za beczkę nawozu....I wielkie mi dzieło, że klękajcie narody. Zastanawiam się tylko czy to nie jest dyskryminacja oraz lekceważenie praw zwierząt i kradzież prawa autorskich bo jeśli już to pieniądze z wyrazami uznania powinien dostać słoń który to ,, dzieło" w mękach i stękach wyprodukował a nie jakiś artysta z morskiej pianki ups, miało być sraczki.
    Dokąd ten świat zmierza ?
  • A dlaczego jeszcze nikt się nie oburzył na nasze faryzejskie oburzenie ? Toć sama natura przecież ?
  • My się oburzamy nie na naturę, ale na nazywanie tego sztuką.
  • edytowano marzec 2012
    image 


    Dawno już było....

    No tylko to na pewno gorzej śmierdzi od słoniowego.

    żyg
  • My się oburzamy nie na naturę, ale na nazywanie tego sztuką.
    I cóż za marnotrawstwo, można było podsypać pod pomidory.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.