Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy modlitwa za homoseksualistów to przejaw potępienia?

edytowano luty 2008 w Arkan Noego
Psychologowie od dziesiątek lat mówią, że homoseksualizm nie jest chorobą. Kiedyś za chorobę uznawano nawet onanizm. Konstrukcja psychoseksualna człowieka jest skomplikowana i nie można na seksualizm człowieka patrzeć tylko z punktu widzenia fizjologii. Homoseksualizm sam w sobie nie jest grzechem! Dopiero czynności homoseksualne są grzeszne. Nie piętnujcie homoseksualistów bo oni niekoniecznie są winni swym skłonnościom. A modlić się trzeba za wszystkich, także heteroseksualnych, którzy są aktywni seksualnie poza małżeństwem.
«1

Komentarz

  • Arku, mówimy o modlitwie, nie o piętnowaniu.

    BTW: dziś czytałem o tym, że włoski sąd uniewinnił 35-latka, który współżył z 13-letnią dziewczynką. Sędzina się wzruszyła, że "oni tak się kochali". Kultura wpływa i na wymiar sprawiedliwości i na normy stosowane w nauce. Zmiana stanowiska APA, o której napisałeś, nie była oparta o nic innego jak subiektywne przekonanie większości członków tej organizacji, że heteroseksualizm nie jest normą, a więc odstępstwa od niego nie mogą być klasyfikowane jako choroba. To nie jest fakt naukowy, ale zapis mentalności określonych ludzi w określonej epoce.
  • W psychologii jest wiele nurtów. Są psycholodzy, którzy zgadzają się z APA, są też tacy, którzy się nie zgadzają i prowadzą psychoterapię dla homoseksualistów, która w wielu przypadkach powoduje zmianę ich orientacji. Współczesna kultura promuje rozwiązłość seksualną - jak w przypadku opisanym przeze mnie wyżej - i dlatego jest dobry czas dla tych, którzy chcą ją ubrać w naukowe etykiety. Za jakiś czas ta tendencja może się odwrócić i wtedy także definicje się zmienią.

    Są zagadnienia, których prawdziwość potwierdza się empirycznie i takie, gdzie decyduje opinia większości wyrażona w głosowaniu. O ile w przypadku tych pierwszych rzeczywiście mamy do czynienia z postępem i obalaniem mitów, to opinia o tych drugich jest zapisem czasów, niczym więcej.
  • [cite] Arek:[/cite]A co powiesz na ślub 13 letniej św. Jadwigi Śląskiej i Henryka Brodatego o 13 lat starszego od niej. Nie sądzcie, abyście nie byli sądzen.i
    A czy ja jestem Henrykiem Brodatym? ROTFL!!! :rolling:
  • [cite] Arek:[/cite]To Ty tak rozumiesz, nie wszyscy rozumują jednakowo.
    Właśnie. Fakt, że dla Ciebie modlitwa w czyjejś intencji oznacza potępienie nie musi być wykładnią dla wszystkich innych. Ludźmi mogą kierować zupełnie inne motywacje i nie należy z góry ich negatywnie osądzać.
  • Arku, opowiedz nam coś o swoich dzieciach. Ile mają lat, jak się nazywają. Bo Twoja nadaktywność w tym wątku, a także styl wypowiedzi wzięty żywcem z broszurek Kampanii Przeciw Homofobii budzą zasadnicze wątpliwości co do tego, co napisałeś o sobie w wątku powitalnym.

    Homofobia, według definicji, to irracjonalny lęk przed homoseksualistami wynikający z braku akceptacji własnej skłonności do osób tej samej płci. Rzucanie przez Ciebie oskarżeń o homofobię wobec nieznanych Ci zupełnie osób jest zwyczajnym chamstwem.
  • "Pierścionki noszę tylko w domu. Na ulicy wzięliby mnie za geja. Tego nie chcę! Jestem homofobem".
  • Maćku pax...

    Ja też nie potępiam homoseksualistów ale absolutnie nie popieram ich dążenia do
    równości...

    Modlitwa za nich jest jak najbardziej wskazana.

    Trzeba modlić się za wszystkich nie tylko homoseksualistów ale i za zdrowy organizm jakim jest rodzina...

    Arek wysłałem Ci wiadomość na priv
  • W wielu miejscach się z tobą zgadzam. Tzn też budzi mój sprzeciw traktowanie homoseksualistów jako chorych, których da się wyleczyć. Jest jednak małe ale. Nie bardzo rozumiem, dlaczego uważasz, że modlitwa za kogoś oznacza potępienie??? Jezeli praktyki homoseksualne są grzechem, to dlaczego nie należy się modlić za współbraci? Przecież, nikt nie pisze o żyjących w czystości homoseksualistach.

    A co do forum ma bardzo (dla mnie )konserwatywny charakter, jednak pomimo wszystko to forum wielodzietnych, więc fajnie by było jakbyś napisał coś o dzieciach i swoim stosunku do wielodzietności.
  • Wiesz Argento, nie podobają mi się takie przebieranki. "Jestem katolikiem, mężem i ojcem trójki dzieci, ale będę bronił sodomii, onanizmu i pedofilii". Możemy prowadzić spory światopoglądowe, ale na uczciwych zasadach.
  • Maćku zgadzam się z Tobą w 100% ale chodziło mi o słowo chamstwo...

    Nie chcę by emocję znów wzięły górę...

    Tylko o to chodzi:wink:
  • O, tu się Małgorzato nie zgodzę. Deklaracje odejścia z forum są bardzo ekscytuające - głównie dla je składających, coś o tym wiem:wink:
  • A ostatni czytałem wypowiedź działacza gejowskiego Szymona Niemca który grzmiał:

    "Odbieram setki telefonów od zrozpaczonych ludzi którym ksiądz odmówił pogrzebu"...

    A ja się pytam Pana Niemca jak człowiek który nie żyje może do niego zadzwonić ze skargą???:wink::bigsmile:
  • Q-mamo, przecież o to właśnie im chodzi. "Rób to w domu po kryjomu" - teraz obscena ma miejsce w przestrzeni publicznej, a my mamy schować się do katakumb. Nie zgadzam się na takie odwrócenie miejsc.
  • Już kiedyś o tym pisałam, ja tej obsceny nie widzę. A mieszkam w miarę dużym mieście, chodze po ulicy i jak zdaży mi się coś zobaczyć to w wydaniu hetero. No ale może ja jakaś mało spostrzegawcza jestem, albo w przeciwieństwie do reszty po klubach gejowskich nie chodzę:wink:
  • [cite] Quatromama:[/cite]
    zbiorowa medialna deklaracja ze sie będziemy modlić wzbudzi jedynie okazje do następnych grzechów i trwania w tym , a nie przysporzy miłości.

    Qmamo, słyszałam w życiu parę świadectw, gdzie nawróceni wspominali, że czyjaś deklaracja o modlitwie doprowadzała ich pierwotnie do furii. A jednak świadomość, że ktoś się za nich modli dawała do myślenia i gdy następowało nawrócenie widzieli że zawdzięczają je modlitwie właśnie. Może jednak warto?
    Cóż, Pan Bóg nie działa tylko przez głaskanie po głowie (z mojego doświadczenia to w ten sposób działa nader rzadko, w przeciwieństwie do drugiej strony... :wink:)
    A najważniejsze by modlitwa za bliźnich nie kończyła się na deklaracji owej modlitwy...
  • [cite] Anka:[/cite] No ale może ja jakaś mało spostrzegawcza jestem, albo w przeciwieństwie do reszty po klubach gejowskich nie chodzę:wink:
    ja to ewindentnie małos spostrzegawcza jestem, bo nawet na imprezie gdzie niemal sami homosexualisci obsceny nie widziałam, kurcze :)

    ale modlitwa chyba 'działa' niezaleznie od tego czy ten w czyjej intencji sie modlimy wie o tym?
  • Areczku, słońce Ty moje! Zapominasz wciąż napisać o żonie i dzieciach. Czy podobnie jak Ty mieszkają w Czadzie (tam ustawiłeś swoją lokalizację na mapie)? Jaką dziś macie w Czadzie pogodę?

    A między nami, to zawiodłem się na Tobie. Myślałem, że jesteś twardy gość, co się kulom nie kłania jak gen. Świerczewski Walter. A tu takie niemęskie wybuchy histerii, że Areczkowi wątek zabrali. :cry:
  • [cite] Quatromama:[/cite]Maćku manipulujesz wypowiedziami autorów..:
    Oczywiście. Najchętniej Twoimi... :devil:
  • Dlaczego poniżej? (wyjątkowo zajmę inne stanowisko:smile:) Jak facet ustawia swoją lokalizację w CZadzie? To chyba poważnie swojego uczestnictwa nie traktuje. No i od razu wszystkich wyzywa od sympatyków LPR... No jak dla mnie to wyzywanie:wink:
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]
    1) admin ma zawsze racje
    2) jezeli admin nie ma racji to patrz punkt 1)

    Tomasz:bigsmile:

    P.S. Ale Czad!

    Chyba nie zawsze tak uważałeś a może Ci przytoczyć kilka Twoich wypowiedzi słoneczko???:cool:
  • Anko, Twój komentarz dotyczył wpisu Argento o tym, że mu kasuję wpisy. Nie mogłem się powstrzymać i skasowałem ten wpis Argento o tym, że mu kasuję wpisy, żeby mógł pisać, że mu kasuję wpisy, a ja mu to potem skasuję. Wybaczcie, to taka moja mała forumowa perwersja, Arek na pewno wybaczy :shamed:
  • [cite] Quatromama:[/cite]Maćku manipulujesz wypowiedziami autorów..:confused:???jaka ja naiwna jestem:sad::sad::sad:

    Ponieważ Maciek wyciął mój wpis to ja jeszcze raz Maciek wycina co mu niewygodne...

    O ten wpis zaraz zniknie :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • No dobra, tego nie skasuję. Trzeba walczyć z nałogami...
  • Dzięki Maćku:bigsmile:

    A swoją drogą może facet jest lekarzem i pracuje w Czadzie:wink:
  • Co nadchodzi zima to chowam kubełki, foremki i inne łopatki do piwnicy, ale jakimś dziwnym trafem moje dzieci, a głównie chłopcy (to na pewno ma znaczenie) skądś je wyciągają i walają się po mieszkaniu. Rozumiem, że daleko do wiosny i bardzo tęskinicie do zabaw w pisaskownicy, ale może poćwiczmy silną wolę i jeszcze chwilkę dajmy sobie na wstrzymanie....:tongue:
  • Dzięki, dzięki...

    Mi Arek też się nie podoba, choć z Honoratą zajęłyśmy odmienne stanowisko, w ogóle tego nie zauważył, poczułam się zignorowana... Może to to zdjęcie w Avatarze?, coż, popołudnie stracone...:cry:
  • [cite] argento1967:[/cite]A swoją drogą może facet jest lekarzem i pracuje w Czadzie:wink:
    Myślę, że Arek jest białym najemnikiem, który zwalcza w Czadzie antysemityzm i homofobię za pieniądze Unii Europejskiej.

    teamjpgson2.jpg
  • Ale Czad =8*)
  • Podobno większym wyzwiskiem od "ty zwolenniku -LPR-u" jest "twoja stara klaszcze u Rubika" ha alem napisała bądź napis
  • :rolling::rolling::rolling:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.