Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gdzie znajdę wątek o kaszy jaglanej?

edytowano maj 2012 w Ogólna
Szukam i nic mi nie wyskakuje, a potrzebuje o ile taki wątas istnieje.

Komentarz

  • Napiszę tutaj
    Z czym podjecie kaszę jaglaną dzieciom?
    Chodzi o to, ze na sucho z masłem u nas nie przechodzi,z sosem pomidorowym jeszcze tak, dzis robie kaszę wymieszaną z duszona marchewka i kalarepą.Macie jakieś inne pomysły by dzieciakom to przeszło przez gardło?
  • Arletto, ja gotuję kaszę jaglaną i wciska ją do kotletów mielonych pół na pół - wersja dla wielodzietnych
    robię z niej też kuki kokosowe - przepis AniD bodajże, kasza na sodko znaczy się
    Anka miała również jakieś swoje sposoby na świetną jaglankę z cukinią

    ja dzisiaj robię wg jej przepisu

    kaszę z masłem na patelni podgrzałam, jak wchłonęła całe masło, to do gara ją i ugotowałam w osolonej wodze, tak żeby wodę wchłonęła i teraz sobie stoi w piekarniku na 80 stopniach coby sobie doszła

    potem cebulkę na maśle podduszam, walę czosnek - teraz chorujemy więc bez umiaru, znaczy dla mnie z umiarem bo ja karmię i Michał się może na mnie obrazić ;)
    do tego ścieram cukinię na grubych oczkach i dodaję do tej cebulki
    dodatkowo sos pomidorowy, albo suszone pomidory, do tego kozi ser
    u nas dziś wersja z sosem, ale na agapę po Zesłaniu Ducha we wspólnocie robimy gar jaglanki w wersji z suszonymi pomidorami i z serem :)

    jeszcze wcześniej robiłam kotlety jaglano słonecznikowe ale coś mi się zaczęły w pacię na patelni robić i się zniechęciłam

    ogólnie moje dzieci są teraz katowane przeze mnie kaszami różnymi, coś tam zjadają nawet ;)
  • Aga - wyrocznio Ty moja...! :)
  • no właśnie, ja się raz czy dwa skusiłam, ale ta kasza dość mdła i nieciekawa w smaku. Czy ja kupiłam jakąś p;odróbę po prostu?
  • Ja gotuję jaglankę na wodzie, z dodatkiem masełka. Czasem wlewam też mleko.
    A potem dodaję rozgniecionego banana i mi to wsuwają (łącznie z mężem) az się uszy trzęsą.
    Nie wiem, czy dobre, bo nie lubię takich wynalazków.
    Czasem zamiast banana idzie jabłko z cynamonem, albo mrożone maliny, czy jakiś dżemik domowy od babci, ale przy tym czasem kręcą nosem (chyba się przejadła)

    Na wielodzietnych znalazłam sposób na jaglankę dla mojego podniebienia: cukinia, cebula, czosnek, suszone pomidory - o, tak lubię :) I wariacje na ten temat :)
    O dokładnie to, co pisze Agnieszka82, tylko bez koziego sera, bo zwykle nie mam. Ale za to pierś z kurczaka czasem.
  • generalnie do jaganki wszystko wrzucam, co mi w rękę wpadnie ;)
    @agnieszkamama - upraż kaszę na patelni przed ugotowaniem to nie będzie mdła :)
  • mój mąż też nie przepada za jaglanką, mówi że taka nijaka. może nie umiem ciekawie dobrać składników.
    lubi gryczaną.
    ja lubię wszystkie :)
  • Informuję - jaglanka z duszoną marchewką i kalarepą(starkowane z masłem) koperkiem i pietruszką pokrojona przeszło!

    Następna wersja Agnieszki 82

    Piszcie dalej:)
  • Arletta dobry wątek! :)
  • dlatego podbiję...
    a miałam wrażenie, że tyle o tej jaglance już było, a znaleźć nie mogę
  • Sylwunia dzięki za pomoc
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.