Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Przewodnik miejskiego ascety

13

Komentarz

  • edytowano czerwiec 2012
    z tym polaczeniem to sama prawda :)
    Nie mogę wymazać Twojego nicka, trudności techniczne, nie wiem skąd się to wzięło. przepraszam
    No i kto tu zachowuje się jak oblężona twierdza? :))
  • edytowano czerwiec 2012
    Mła przecież.
    ;;)
  • Agnieszko63, posluchalabym wszystko, tylko nie to zalosne kato- polo. Jest naprawde sporo zespolow, ktore nie tylko teksty maja dobre, takie z przeslaniem, ale tez i muzyka niczego sobie.
    Ja osobiscie bardzo lubie posluchac mojego kolegi z zespolu " Korzen z kraju Melchizedeka" :)
  • edytowano czerwiec 2012
    Może tylko nie Te Deum w wykonaniu tego zespołu - straszne. W sumie duzych wymagań nie masz. Może gdzieś tam było cos podobnego przy okazji audycji dla młodzieży.


    Czy Ty naprawdę uważasz, że w RM jest tylko kato-polo? @-)
  • korzystałam, dzięki za przypomnienie
  • W RM słyszałem nawet Armię i Tymoteusza więc jest różnie ale generalnie panuje styl parafialny.

    na przykład "Musimy siać ..."
  • Muza w RM faktycznie jest denna. Do tego promocja "Chrześcijanin tańczy", mariawitów, Medjugoriowców (ustała po jakimś czasie, ale była)i parę błędów teologicznych można też czasem wyłapać. Jakiś czas temu dobiła mnie pełna pychy aroganckość litugiczna ojca dyrektora (w audycji x. J. Bałembą, OIDP). Niewątpliwie zdarzają się też audycje ciekawe. Na żywo nie słucham, sięgam do archiwum - wtedy mogę przewinąć to koszmarne sacro-polo.
  • edytowano czerwiec 2012
    Ja się na ten przykład nie mogę uwolnić od usłyszanego kiedyś właśnie w godzinach 20-24:
    "Tylko radia Maryja dzisiaj słucham,
    Dziś już oglądam tylko telewizję Trwam
    Bo tylko ojcu Rydzykowi mogę ufać
    Po Janie Pawle tylko on pozostał nam."



    Na wieść o RM natychmiast mi się w głowie włącza "Apaszem Stasiek był" Grzesiuka z powyższymi słowami.
    To chyba jest jakaś forma nękania demonicznego...
  • "Tylko radia Maryja dzisiaj słucham,

    Dziś już oglądam tylko telewizję Trwam

    Bo tylko ojcu Rydzykowi mogę ufać

    Po Janie Pawle tylko on pozostał nam."

    @-)









    =))
  • Radiooooo... o tobie marzę wśród bezsennych nocy....
  • edytowano czerwiec 2012
    Muza w RM faktycznie jest denna. Do tego promocja "Chrześcijanin tańczy", mariawitów, Medjugoriowców (ustała po jakimś czasie, ale była)i parę błędów teologicznych można też czasem wyłapać. Jakiś czas temu dobiła mnie pełna pychy aroganckość litugiczna ojca dyrektora (w audycji x. J. Bałembą, OIDP). Niewątpliwie zdarzają się też audycje ciekawe. Na żywo nie słucham, sięgam do archiwum - wtedy mogę przewinąć to koszmarne sacro-polo.
    Gdyby nie RM pies z kulawą nogą słyszałby o lubelskiej szkole filozoficznej, o o.Krąpcu i jego uczniach, Gregorius.
  • W RM słyszałem nawet Armię i Tymoteusza więc jest różnie ale generalnie panuje styl parafialny.

    na przykład "Musimy siać ..."
    Ale jak ktoś słyszy tylko kato-polo, to nie poradzisz.
  • Widzę że macie tu współczesną wersję "O naśladowaniu Chrystusa". Tak. Trzeba małymi umartwieniami pozbywać się miłości własnej. Trzeba odrzucić wszystko co światowe. Koniec z chodzeniem do kina, wesołego miasteczka i wizytami w centrach handlowych. Koniec z oglądaniem komedii, programów rozrywkowych. Koniec z jakąkolwiek formą dogadzania sobie. Niechaj każdy włoży sobie do butów kamienie i w ten sposób się umartwia. Nie wolno mu przy tym chodzić posępnym i smutnym. Bierzmy przykład ze św. Proboszcza z Ars. Odmroził sobie nogi, przesiadując w konfesjonale w mroźnym kościele, ale dzięki temu został świętym. Wyzbył się miłości własnej.
    czy to nie ty w któryms wątku pisałes że nigdy nie bedziesz miał dzieci bo to zbyt duze ryzyko w tym złym swiecie ? 
  • Koniec z oglądaniem komedii, programów rozrywkowych. Koniec z
    jakąkolwiek formą dogadzania sobie. Niechaj każdy włoży sobie do
    butów kamienie


    Koniec z siedzeniem na forum ?
    :(
  • Gdyby nie RM pies z kulawą nogą słyszałby o lubelskiej szkole filozoficznej, o o.Krąpcu i jego uczniach, Gregorius.
    Fałsz. o Ojcu Kapcu słyszałem lata świetlne przed powstaniem RM
  • edytowano czerwiec 2012
    Gdyby nie RM pies z kulawą nogą słyszałby o lubelskiej szkole filozoficznej, o o.Krąpcu i jego uczniach, Gregorius.
    Fałsz. o Ojcu Kapcu słyszałem lata świetlne przed powstaniem RM
    --------------------------------------------------
    A to ciekawe, co mówisz. Ale słyszałeś chyba same niepochlebne rzeczy i chyba nie przywiązywałeś wagi do tego o czym mówi?
  • Wniosek z sufitu.
  • Nie, z Twoich wcześniejszych wypowiedzi z innych wątków. 
  • A konkretnie? Myśle, ze zamiast wykładów z metafizyki (przy okazji: wielkie dzięki) przydałby Ci się wykład z logiki zdań.
  • Ja tam wyniosłem bardzo wiele z RM i TV TRWAM (nie łapać za słowa). A w audycji dla młodzieży to nawet raz na własne uszy słyszałem utwór grupy "Yes" ;)

  • ś.p. Ojciec Krąpiec. Sorry za literówkę.
  • edytowano czerwiec 2012
    Wojtek, bo tak naprawdę cała ta dyskusja niepotrzebnie poszła w kierunku: czy RM jest ok, czy nie. I chyba nikt tu definitywnie go nie potępił/odrzucił. Osoby piszą tylko, dlaczego nie jest to JEDYNA katolicka rozgłośnia, której słuchają. Inna sprawa, że Agnieszka63 podważyła wartość i katolickość tych innych i stąd burza emocji ;)
  • Ja się tam Agnieszce nie dziwię. Ciągle ją napadają jakieś durnowate studenciaki, jak nie facebooku, to na forum, więc czasem jej się zdarzy prewencyjnie walnąć na odlew.
  • I tu się nie odniosę,nie wnikam.
  • edytowano czerwiec 2012
    Wojtek, bo tak naprawdę cała ta dyskusja niepotrzebnie poszła w kierunku: czy RM jest ok, czy nie. I chyba nikt tu definitywnie go nie potępił/odrzucił. Osoby piszą tylko, dlaczego nie jest to JEDYNA katolicka rozgłośnia, której słuchają. Inna sprawa, że Agnieszka63 podważyła wartość i katolickość tych innych i stąd burza emocji ;)
    ------------------------------------------------------
    Nie tylko ja mówialam, że jedyna, ale również o. Krąpiec mówił, że jedyna - sama słyszałam na żywo :))
  • ś.p. Ojciec Krąpiec. Sorry za literówkę.

    aaa, to też słyszałam przed RM. ba, egzaminy z Krąpcologii zdawałam zanim usłyszałam o radyju ;-)
    No widzisz, bo Ty jesteś inteligentna, studiowałaś na katolickiej uczelni. A co mają powiedzieć szaraczki takie jak ja. Własnie dzięki pośrednictwu RM pojęłam w ogóle co to takiego filozofia i o takich przeciętniaków jak ja mi chodzi.
  • Ja o ś.p.Ojcu Krąpcu dowiedziałam się poprzez poezję Lusi Ogińskiej.

  • Slucham RM w domu, w samochodzie RMF Classic/RM

    Nie moge sluchac Radia Warszawa, ani Plus bo mi sie cos robi.

    Nie lubie o.Rydzyka. Mowie o tym zawsze, ale o.Rydzyk nie jest na antenie 24/24

    wg mnie nie ma lepszego radia - chodzi o ilosc dobrego

     

     

  • Radio Mały Inkwizytor. Nadaje ode mnie z domu. ;-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.