Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Homeschoolersi są the best! (2)

196979899101

Komentarz

• E.milia powiedział(a):
    WF to basen, balet - prywatnie. Plus bez limitu rowery i takie tam. 

Książki dostajemy ze szkoły. (MMS)
    Basen w ramach szkoły? Tak mi się wydaje że w ChSM jest. Właśnie zapisałam M na francuski do Twoarzystwa Francuskiego u nas w Gdyni... semestr 550 zł. 1,5 w tyg
    Szuka.kogos do angielskiego. Może że starej szkoły zgodzi się nauczycielką która kochała Marcysia
  • Marcysia cieszy sie ogromnie  na TO ED
    Aż jestem pod wrażeniem bo od zawsze nawet jak Jas był na ED to ona była przeciwna
  • Pytanie jeszcze jedno
    Nienwiedzialam że taki przedmiot jest Wychowanie do bezpieczemstwa
    Matko a co to,
    I jak z religią?
  • Co do religii jest dowolność, zdaje jeśli chce i wtedy jest wpisana na świadectwie. 
    Podziękowali 1Agnicha
  • Polly powiedział(a):
    Co do religii jest dowolność, zdaje jeśli chce i wtedy jest wpisana na świadectwie. 
    No tak ale kto wtedy uczy?
  • U nas uczę ja.
  • Kupujesz dziecku podręcznik i się uczy.
  • Oj nie o to mi chodzi. Źle napisałam. Kto egzaminuje
  • Dla Was oczywiste dla mnie nowosc
  • W zależności od szkoły, ksiądz albo katechet(k)a.
  • Skatarzyna powiedział(a):
    W zależności od szkoły, ksiądz albo katechet(k)a.
    Zw szkoły? 
  • @Agnicha, najlepiej zapytaj u Was w szkole. 
  • blaekie powiedział(a):
    @Agnicha, najlepiej zapytaj u Was w szkole. 
    Będę w pon. Pytam jak u Was jest
  • U nas franciszkanin, który (chyba) uczy też w szkole stacjonarnej.
  • Mnie dyrektor powiedział, że nie można wpisać oceny na świadectwo, bo ustawa o ed nie obejmuje religii. Mogą przeegzaminować i wystawić osobne zaświadczenie. Nie korzystamy więc. Po co nam dodatkowy stres, programy i minima. Rozmawiamy w domu, uczymy katechizmu, czytamy Biblię, przeżywamy rok liturgiczny, modlimy się.
  • A u nas jest na świadectwie. Ciekawe skąd takie różnice.
    Podziękowali 1Agnicha
  • edytowano 28 sierpień
    Zapisana 
    O religię się pytałam
    Ksiądz ma przepytać nasz z parafii lub inny i dość zaświadczenie z ocena. Oni wpisza.
    Rozpoczęcie mamy w Marszewie z ogniskiem
    Już mi się ta szkoła.podoba
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Możecie mi napisać kilka słów o Rosetta Stone? Czy waszym zdaniem dla 2 i 5 sp lepszy ten program czy szkoła językowa online? 
  • edytowano 13 wrzesień
    Witajcie po latach w tym wątku :)

Nie myślałam, że jeszcze tu będę pisać, ale życie robi niespodzianki.
    Edukowałam domowo gimnazjalistę w 2012r i córkę w nauczaniu początkowym przez 2 lata. I teraz ta córka jest w II klasie liceum i chce się uczyć w domu. 

Od czego powinnam zacząć? Poradnia PP? Liceum przyjazne ED szukać we Wrocławiu czy macie jakieś inne, sprawdzone miejsca?

Będę wdzięczna za wszelkie informacje :)

• Bez poradni w tym roku. 
  • edytowano 13 wrzesień
    Serio????? Ale super. Czyli teraz szkołę powinnam zapytać o możliwość dołączenia podczas trwającego już roku szkolnego?
  • We Wrocławiu jest Montessori Mountain School od Sawickich
  • o dzięki :)
  • edytowano 14 wrzesień
    Córka była dziś na Robotniczej w tej szkole Montessori. Wypytała się o wszystko i jest zachwycona. Jeszcze tatę trzeba ostatecznie przekonać, żeby zgodził się na jej ED.
    Podziękowali 2Agnicha Basja
  • edytowano 17 wrzesień
    Wysłaliśmy dokumenty do Koszarawy  :)
    Córka jako rozszerzenie wybrała min. język włoski, którego nigdy się nie uczyła. No, ma fantazję dziewczyna  :D
    Podziękowali 1Agnicha
  • edytowano 24 wrzesień
    Czy ktoś, kto niedawno zdawał egzamin w pierwszej klasie szkoły podstawowej mógłby mi napisać, co musi umieć dziecko na tym etapie?
    Czytanie, pisanie, liczenie, tak? ( Do ilu?)

Wiem, że to wszystko jest w podstawie programowej i dostaje się wytyczne ze szkoły, ale nie mieszkamy w Polsce, a chciałabym wiedzieć tak mniej więcej.

Gdyby ktoś mógł napisać w dwóch słowach, byłabym bardzo wdzięczna :)
    Nie pamiętam, kto ma takie małe dzieci, @wiesia, @MonikaN , @E.milia  @camille?

• Moja miała odpowiedzieć pisemnie na proste pytania do 3 zdań, np. Kotek pije mleko. Kto pije mleko? Liczenie: dodawanie i odejmowanie do 10 albo 20 (nie pamiętam). Czytanie, kilka pytań do tekstu na rozumienie. Angielski i zajęcia komputerowe jeszcze, chyba łączenie obrazka z podpisem. 
    Podziękowali 1Patia
  • Dziś mam ostatni dzień słabego Internetu, jutro spróbuje się dokopać do egzaminu Kajtka. Miał tekst do czytania i część pisemną. 
    Podziękowali 1Patia
  • Dzięki!

• Mam już 2 dzieci na ED

Córka od września
    Syn od teraz 

Wiele przyczyn... ale córka bardzo zadowolona choć ustawicznie mówi że do liceum wraca do systemu 
    Pożyjemy zobaczymy
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.