Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1364365366367368370»

Komentarz

  • @polly znasz się może na tym?
  • @Polly znasz się może na tym?
  • Regulacja przepływu?
    Powinna być taka szklana jakby rurka z cyferkami od 1 do 5 i w środku skacząca piłeczka, wskazująca cyferkę. Pokręć @Engi i zobacz czy jak kręcisz, to piłeczka podskakuje.
    W zależności od wartości saturacji regulujemy przepływ, by był możliwie jak najsłabszy. Saturacja ma być min 96. Jeśli osiąga się to przy tlenia na 1, to nie trzeba więcej, jeśli nie, to podkręcamy. Jeśli spada poniżej 90, wzywa się lekarza, przy dusznościach pogotowie.
  • Dzięki @Polly za pomoc.  To by pasowało, niestety chyba nie mamy tej szklanej rurki
  • A może w innym miejscu jest jakaś podziałka albo skala?
  • Jakie mogą być inne poza infekcją problemy miejsc intymnych u dziewczynki? Płacze, że boli, temat powraca co jakiś czas, przez 1-2 dni i potem spokój na jakiś czas. Zwykle akcja dzieje się wieczorem lub w nocy. Nie ma zaczerwienienia, za którymś razem badaliśmy mocz i był ok. Nie pomaga mycie, zasypywanie, zresztą nie widać zmian zewnętrznych, a dziecko płacze, czasem wręcz histeryzuje. 
  • Owsiki albo inne paskudztwo z przewodu pokarmowego? Nie mam doswiadczenia, ale to blisko,może przeniosła?
    Podziękowali 1Lome
  • Myślałam o tym, ale to nie świąd tylko ból. Ze dwa miesiące temu podawałam jej pyrantelum myśląc, że pomoże ale niestety. 
  • Moja tak miała. Związane to była z nadwrażliwością na środki do mycia i nie dokładnym płukanie. Tylko ja pieklo
    Podziękowali 1kika0
  • Spróbujemy. Dziękuję.

    Gdyby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to proszę piszcie.
  • Ja mojej małej robię nasiadowki w korze dębu (do kupienia w aptece). Owsiki też mi przyszły do głowy. A zakończyliście leczenie? 

    Z mojego doświadczenia mamy małej wrażliwej dziewczynki wiem, że dyskomfort w strefach intymnych długo zostaje w pamięci. Nasza zapalenie pęcherza (wystąpiło równo z owsikami) wyleczyła prędko ale stres z siusianiem został jej na długo. I też ciągle się tam łapała, nie chciała z domu wychodzić itd. ale prawdę mówiąc niegdy nie płakała, że boli.

    A jakieś wzdęcia lub zaparcia? Może je różnie odczuwać.

    Ja bym się zastanawiała nad ginekologiem dziecięcym lub sensownym pediatrą gdyby nie minęło. Ale bardzo uważnie sprawdzonym.
    Podziękowali 1kika0
  • Ona nie ma problemów z siusianiem, nie swędzi jej tylko boli. Co jakiś czas jakby się wzdryga, nie wiem jak to opisać. Od zawsze była bardzo wrażliwa w tych miejscach przy myciu, gdy przebieraliśmy pieluchę.
    W ciągu dnia zachowuje się normalnie. Tylko raz na jakiś czas jest nocna akcja, średnio 1-2 noce na 2 miesiące. Ma 2,5 roku, nie nosi pieluchy. 
  • edytowano kwiecień 2021
    Wiem, że są na forum rodziny z dziećmi z Aspergerem. Mam pytanie o suplementację i dietę. Co warto a czego nie? EyeQ, Wit. D. Magnez?
  • Pótoraroczną córkę boli przy siusianiu, co mogę podać bez recepty? Zanim trafię do lekarza.
  • Mam sporą ranę na twarzy.... (spadłam z roweru i hamowałam twarzą po chodniku!!!). Psikam octeniseptem + antybiotyk w spraju. Co ponadto, aby rana dobrze się goiła żebym nie pozostała z twarzą jak ta Fiona ze Shreka? 
    Smarować czymś?
    Jak już strup spadnie może?
  • @Pola A próbowałaś moczem przykładać. Oczywiście swoim. Bardzo przyspiesza gojenie ran. Od wielu lat tak robie 
    Albo jak się brzydzisz to ci polecam żel skin taki opatrunek co przyspiesza gojenie.
    Ps. Kurcze nie pamietam czy to skin dokładnie.
    Podziękowali 1Pola
  • edytowano październik 2021
    W czwartek doznałam urazu kolana, byłam u chirurga, RTg w porządku, zastosowałam się do zaleceń, ale niewiele pomaglo. Wczoraj jeszcze raz poszłam do rodzinnego i dostałam skierowanie do ortopedy, ale są dłuższe terminy oczekiwania. Co robić w takiej sytuacji? 
  • Pozostaje Sor i szukać innego dobrego ortopedy
    Podziękowali 1paulaarose
  • Bez sprawnego kolana jest trudnoooo, dobry ortopeda 
    Podziękowali 1paulaarose
  • Chyba najszybciej to witamina c w dużej dawce, ale może być gwałtownie. U mnie działa spirulina 6 tabletek na czczo. W ogóle spirulina brana regularnie wyeliminowała mi ciążowe zaparcia.
  • Spuchł mi palec i boli, co robić? Wczoraj go trochę uszkodziłam :'(
  • Czy ktoś z Was mógłby polecić dobrego chirurga naczyniowego? Warszawa - ale niekoniecznie. Dziękuję za pomoc :)
  • Zrobiłam krzywą cukrową na czczo 131 po godzinie 227 po dwóch 91 dobrze czy nie . Ma ktoś wiedzę i rozwieje moje wątpliwości 
  • Na czczo bardzo wysoko, po godzinie też za wysoko, po dwóch chyba ok
    Podziękowali 1Joannna
  • Podejrzewam u siebie problemy z tarczycą, od czego zacząć? Najpierw endokrynolog a potem badania, czy odwrotnie? 
  • @paulaarose, lekarz POZ powinien dać Ci skierowanie na TSH, FT4 (może i FT3 jeśli zechce) i usg tarczycy. Do endo warto pójść już z badaniami. 
    Podziękowali 1paulaarose
  • edytowano wrzesień 2023
    Witam serdecznie, mam ostatnio lekki problem zdrowotny. Zdarzają mi sie problemy ogólnie z układem pokarmowym, czasami krwawienia z układu pokarmowego właśnie. Oraz fakt, że trochę schudłam, z 8 kg w 2/3 miesiące, może 4.
    Na badania gastro i kolonoskopii już zapisałam się, będzie trzeba poczekać z miesiąc, ale dam radę. Przyznaję jednak, że te krwawienia lekko mnie martwią, są sporadyczne, ale są. Czy mimo wszystko może to być objaw czegoś lżejszego niż najgorszego? Może znaliście kogoś z podobnymi objawami i nic złego nie wyszło?
  • No nie wygląda to na lekki problem. Ja to bym proponował probiotyk z salivariusem. O np https://allegro.pl/oferta/now-foods-probiotyk-10-szczepow-25-miliardow-30k-13134718790

    Tylko że raz przyjmowany w kapsułce a raz wysypany tak by w jamie ustnej też się dobrze przyjął. Można z niego robić kefirek jeżeli wcześniej wsypie się go do mleka.

    Może to jakiś pasożyt? Tak tylko strzelam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.