Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1372373375377378383

Komentarz

• edytowano 16 październik
    Berodual nasza fa dostawała jak miała 4 miesiace. 8kropel. Nie lubię  nebulizacji, ale takiego malucha to ciężko czym innym. Choć jak się znam to pewnie bym próbowała czarny bez 
  • Oczywiście że lekarz może zdecydować o zastosowaniu nawet u mniejszego dziecka. Dlatego pytałam czy konsultował to lekarz. Berodual jest silnym lekiem, ma konkretne działania niepożądane...
    Podziękowali 1madzikg
  • Jak dziecko boli Kolano w środku a za chwilę boli w stopie to co to może być? Stawy? 
    Nie uderzyła się.
  • Nerwobóle?
  • I co z tym zrobić? 
  • @asiao, a bardzo boli? Od dawna? Jeśli mocno i utrudnia chodzenie, poszłabym do lekarza, może zleci rtg. A może to mięśnie bolą? Nie zaszkodzi suplementować magnez.
    Podziękowali 1asiao
  • Od godziny ale rozpacza
    Ale to ten typ dziecka który często cierpi i czasem nie wiem czy cierpi bo na prawdę jej coś dolega czy cierpi na cierpienie.
    Posmarowalam ja mascia na bóle mięśni i powiedziałam że zadziała jak usnie. I poszła spać 
    Na szczęście mam niedługo wizytę z nią u ortopedy to sprawdzimy.

Podziękowali 1Polly
  • A bóle wzrostowe, @asiao?
    Podziękowali 2ola_g madzikg
  • Też pomyślałam o bólach wzrostowych ale sama nie wiem 
    Dziś miała wf i może sobie coś naciągnęła 
    No ale żeby tak rozpaczać.. 
    Nie umiem.jeszcze odróżnić czy coś poważnego czy ekspresja.
  • Ciężko wyczuć, bo można faktycznie coś przegapić... U moich były w tym stylu bóle wzrostowe. Pomagał żel z arniką. Pewnie częściowo placebo 
  • edytowano 16 październik
    U nas, u nadwrażliwego dziecka pomaga pytanie, czy dzwonić po karetkę?
    Podziękowali 3Aneczka08 madzikg mamaw
  • taa u mnie jeden raz miał rtg dłoni, czekał na izbie, tatuś kupił mu czekoladę do picia i potem kilka raz jak gdzieś się uderzył to twierdził, że musi na RTG jechać tak mu się podobało;-_)
  • Moja najstarsza bardzo długo na wszelkie bóle dostawała wit. c.
  • Do kogo udać się z niegojaca się raną? Parę lat temu mąż kładł podłogę, troche kleju dostało mu się pod paznokieć na dłoni, i od tego czasu regularnie mu tam pęka skóra,gleboko. Nawilżanie itd. nie pomaga
  • Dermatolog chyba...
  • Ja już myślałam o chirurgu :D z pepkiem paprzacym się do chirurga, to może tu też??? 
  • O chirugu bym pomyślała, jeśli rana się paprze, ale takie długo trwające zmiany to już nie wiem, mój mąż miał taki palec, ciągle popękany, ale nie było konkretnego powodu. Dermatolog leczył, jest dobrze już bardzo rzadko się odzywa. Dziwnie, bo uczulenie wychodziło na jednym palcu...
    Podziękowali 1malagala
  • Zdecydowanie polecam chirurga. Bez zwłoki.
    Podziękowali 1malagala
  • Lekarzowi trzeba pokazać. Ale swoją drogą upewnić się czy pękająca skóra nie jest skutkiem niedoboru cynku. To dość typowy objaw i łatwo się goi już wkrótce przy suplementacji. Ale jeśli problem kilkuletni to pewnie nie taka banalna przyczyna.
    Podziękowali 1malagala
  • Zuzapola powiedział(a):
    O chirugu bym pomyślała, jeśli rana się paprze, ale takie długo trwające zmiany to już nie wiem, mój mąż miał taki palec, ciągle popękany, ale nie było konkretnego powodu. Dermatolog leczył, jest dobrze już bardzo rzadko się odzywa. Dziwnie, bo uczulenie wychodziło na jednym palcu...
    @Zuzapola a pamietasz moze czym maz ten palec wyleczyl? Moja mama ma cos takiego, zaden lekarz nie wie co to i czym leczyc. Ciagle jakies nowe smarowidla, ale poprawy nie widze.
  • Kurna szkarlatyna owsiki oskrzela.. jonatan jakoś zrobił sobie krzywde. Boli go pięta , jęczy ze boli mimo ze minęło już pół godziny.. nie wiem czy wywalać męża na sor czy co.. chodzi ale nawet czekolady ani banana nie chciał a to niebywałe. On nie ma szkarlatyny owsików raczej tez nie 
  • Test Eliza na borelioze zrobiłam, IGg ujemne a igm dodatnie wyszlo . Czy dobrze odczytuje - to świadczy o świeżym zakażeniu?
  • Hop hop czy ktoś tu jest?
  • Wytwarzane przez zakażony organizm przeciwciała zalicza się do dwóch klas. Przeciwciała IgM pojawiają się też dopiero po 6-8 tygodniach od ukłucia. Ich obecność świadczy o świeżym zakażeniu. Po około 3-4 miesiącach przeciwciała IgM zanikają, choć obecnie w pracach naukowych coraz częściej pojawiają się informacje, że mogą one przetrwać nawet 2-3 lata.

Przeciwciała IgG pojawiają się później. Ich wysoki poziom utrzymuje się przez lata. Zatem wysoki wynik boreliozy IgG świadczy o starym zakażeniu.

• Moja córka miała dodatnie IgM i potem robilismy dodatkowe, szczegółowe badania.
  •  Ja miałam właśnie kleszcza na koniec sierpnia, więc wychodzi ponad osiem tygodni. To wyniki by się zgadzało jeśli jestem zarażona. Ty robiłaś z tym testem potem  Western blot?
  • Tak, córka miała w szpitalu bo miała neuroboreliozę.
    Podziękowali 1annabe
  • Pieciolatek od dwóch dni skarży się na ból gardła, ale nie jakoś znacznie. Dziś  zauważyłam, że pojawiły mu się delikatne grudki, te najgłębiej gardła wyglaja na ropne. Dodatkowo na tulowiu pojawiła się drobna czerwona wysypka. Poza tym innych objawów brak, a syn zacjowuje się jak w pełni zdrowe dziecko. Czy wysypka i to gardło to jakoś można połączyć jako objaw czegoś konkretnego? Nie wiem czy iść jutro do lekarza, ze względu na długi weekend potem może być ciężko. 
  • Jakie są objawy szkarlatyny? W mieście podobno panuje w przedszkolach i szkołach
  • ewap powiedział(a):
    Pieciolatek od dwóch dni skarży się na ból gardła, ale nie jakoś znacznie. Dziś  zauważyłam, że pojawiły mu się delikatne grudki, te najgłębiej gardła wyglaja na ropne. Dodatkowo na tulowiu pojawiła się drobna czerwona wysypka. Poza tym innych objawów brak, a syn zacjowuje się jak w pełni zdrowe dziecko. Czy wysypka i to gardło to jakoś można połączyć jako objaw czegoś konkretnego? Nie wiem czy iść jutro do lekarza, ze względu na długi weekend potem może być ciężko. 
    U nas tak wyglądała szkarlatyna, na drugi dzień od wysypki pojawiła się gorączka. Zobacz jeszcze jak wygląda język.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.