Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1401402404406407411

Komentarz

• @milka85 w innym wątku. napisałaś że do wit d bierzesz k2mk7. Jaką dawkę i jaki konkretny?
  • edytowano listopad 2020
    Chudego 16- latka mocno boli brzuch po lewej stronie (raczej wyrostek wykluczyliśmy) Espumisan i no-spa nie pomagają jak na razie, on raczej nie z tych użalających się nad sobą, a ledwo siedzi, najlepiej mu jak  zwinięty leży, ale niewiele lepiej. Jadł to samo co inni, dotychczas bez problemów z układem pokarmowym, problemów z wypróżnieniem dzisiaj nie miał. Co to może być, a przede wszystkim jeśli nie przejdzie to jak długo można czekać przed zgłoszeniem się do lekarza? (Ciągle jednak mam nadzieję że samo minie, ale wolałabym czegoś nie przeoczyć jakby co...)
  • @Wela myśmy w tym tygodniu mieli takie rewelacje z różnym nasileniem i samo przeszło...ale kiedyś mnie coś tak strzeliło że dopiero w nocy mi kroplówka pomogła...do dziś nie wiem co to było...tak więc pozostaje chyba obserwacjia....
    Podziękowali 1Wela
  • Chyba druga no-spa zaczęła działać i ponoć jest trochę lepiej... No oby...
  • Ma ktoś pomysł jak poradzić sobie z zapaleniem krtani bez wizyty u lekarza
  • Ja sobie poradziłam syropem prawoślazowym i inhalacjami z soli fizjologicznej. A delikfent szczekał jak pies.
  • Ja nie kaszle tylko ochrypnięta i ciężko oddychać
  • Inhalacje z tabletek emskich na gorąco laryngolog mi.kiedys na zap krtani dał.

A poza tym nebulizacji z mgiełki Zabłockiej. Tylko jak ciężko oddychać to może jednak lekarz?
  • Już po teleporadzie. Antybiotyk i rozkurczowe na oskrzela
    Podziękowali 1ola_g
  • Poszukuję dobrego ginekologa w Krakowie, najlepiej obyty w stanach po cięciach cesarskich. (jeśli inny wątek jest to przepraszam).
  • @TecumSeh możesz pomóc? 
  • Co moze powodowac odretwienie/mrowienie w jamie ustnej? 
    Od kilku dni mam takie dziwne odczucie na jezyku i podniebieniu. Pod jezykiem juz tego nie czuc.
  • @weronika85, w tej ciąży chodziłam do prof. Hurasa. Obyty w trudnych przypadkach jest na pewno. Z tego co wiem, przyjmuje tylko prywatnie.
  • Polly powiedział(a):
    @weronika85, w tej ciąży chodziłam do prof. Hurasa. Obyty w trudnych przypadkach jest na pewno. Z tego co wiem, przyjmuje tylko prywatnie.
    A możesz napisać  mi coś więcej? Gdzie przyjmuje itp. Może byc na priv.
  • Polly powiedział(a):
    @weronika85, w tej ciąży chodziłam do prof. Hurasa. Obyty w trudnych przypadkach jest na pewno. Z tego co wiem, przyjmuje tylko prywatnie.
    A możesz napisać  mi coś więcej? Gdzie przyjmuje itp. Może byc na priv.
  • weronika85 powiedział(a):
    Poszukuję dobrego ginekologa w Krakowie, najlepiej obyty w stanach po cięciach cesarskich. (jeśli inny wątek jest to przepraszam).
    @weronika85 moge polecic doktora Andrzeja Jaworskiego. Stary lekarz, z duzym doswiadczeniem. Wykonywal mi druga cesarke. Pracuje na Ujastku, przyjmuje na Hucie, Binczyce ( ul.Bulwarowa, 31 bodajze). Jest na znanylekarz, mozesz przejrzec opinie.
    Dla mnie to jest Kirk Douglas, tak go nazwalam w szpitalu B) Acha, uprzedzam - pachnie jakby wykapal sie caly, razem z butami w Old Spice Original ale ze kocham ten zapach - jestem jego psychofanką.
    W gabinecie przyjmuje tez inny dr ginekolog Andrzej Piotr Jaworski, to chyba jego syn albo taka zbieznosc nazwisk?
    Podziękowali 1weronika85
    Pomóżcie jaki pulsoksymetr kupić dla starszej osoby. Ni w ząb się na tym nie znam. Jakiś sprawdzony macie? Czym się kierować,  bo obawiam się,  że nie ceną, a to jedyny parametr który mogę ocenić ;)
    Kto coś wie? @Katarzyna @madzikg @ola_g @olgal @Prayboy czy kto tam co ma i ile to warte?
  • Tani bym brała. Mam pozytywne doświadczenie z pulsoksymetrem z Lidla.
    Teraz używam takiego profesjonalnego, ale tylko dlatego, że ma czujnik noworodkowy, a ten tani, napalcowy dość trudno noworodkowi na stopę założyć. Odczyty z taniego z Lidla i tego profesjonalnego - w pełni zgodne.
    Podziękowali 3ola_g madzikg olgal
    Dzięki @Katarzyna. W Lidlu chyba aktualnie nie ma, zresztą staram sie unikać kupowania tam.
    Ale rozumiem, że z Allegro mogę brać coś za kilkadziesiąt pln i mam szansę nie wtopić? Czy jednak jakiegoś konkretnego szukać? One się zasadniczo jakimiś funkcjami czy dokładnością różnią? Czy tylko stopniem badziewności ;)?
    Wszystkie mają skośne oczy?
  • Myślę, że wszystkie, włącznie z moim profesjonalnym, mają skośne oczy.
  • Taka sytuacja ( córka bliskiej koleżanki): dziewczynka lat 12. Trzy lata temu zdiagnozowano padaczka, bierze convulex(?). Od kilku dni dużo śpi, zasypia o 20stej, zwleka się na lekcje, potem zasypia na przerwach między lekcjami. Po południu śpi. Pediatra zbagatelizował i stwierdził że wystarczy dać magnez. Matka chciałaby zrobić jakieś badania. Macie pomysł co powinna zbadać? Bo nie wiem co jej doradzić.
  • Można by się zastanowić nad anemią i poziomem witaminy D3... Ale nie jestem lekarzem, więc...
    Podziękowali 2Barbasia In Spe
  • Przy niedoczynnosci tarczycy tak sie spi i caly czas czlowiek sie czuje jak dętka. 
    Podziękowali 2ola_g Barbasia
  • @Barbasia, no i moja 'ulubiona' B12, jej brak też otępia i usypia. Ale wtedy też chyba żelazo i ferytyna bywają niskie i płytki krwi ciut poniżej normy. 
    Podziękowali 1Barbasia
  • Czy jest jakas profilaktyka jaskry? W sumie nie wiem jak zapytac. Corka 10 lat, miala tomografie oka rok temu i dzis, dzis jest gorzej. 
    Czy w jakis sposob moge wplynac na zatrzymanie, lub spowolnienie zmian? Kontrola nastepna za pol roku, znow tomografia i pole widzenia (pierwszy raz). Martwie sie i stresuje. Mloda jest, chcialabym zrobic wszystko co sie da, aby zastopowac jaskre. Tylko czy mam na to wplyw?
  • I jeszcze pytanie, czy mozna do szkiel juz uzywanych dorobic antyreflex? Corka ma szkla w dobrym stanie, nie musimy wymieniac, ale przy nauce zdalnej to antyreflex by sie przydal.
  • Przy wypisie ze szpitala miałam anemię, co podobno po cc nie jest niczym nadzwyczajnym. Morfologię kontrolną miałam zrobić przed wizytą popołogową. Nie zdążę już... Miejscowy punkt pobrań jest aktualnie punktem wymazowym a pozostałe poza moimi możliwościami motoryzacyjnymi, co by oznaczało, że musimy z rana zebrać się na to badanie wszyscy, z czwórką dzieci. Mogę to jeszcze na jakiś czas odłożyć, ewentualnie na jak długo?  Mogę sobie kupić np. Floradix na własną rękę profilaktycznie (zakwasu buraczanego już dłużej nie jestem w stanie), żeby całkiem nie zaniedbać?
    @Katarzyna, pomożesz?
  • edytowano grudzień 2020
    Zbadałabym tę morfologie. Może masz w okolicy jakąś pielęgniarkę, która pobiera w domu? Potem mąż może zawieźć do labu nie ciągnąc całej rodziny.
    Ja mam taką usługę. Tylko daleko trochę.
  • Dziękuję @Katarzyna. Pokombinuję.
  • @Katarzyna, dziękuję, że mnie zmobilizowałaś do badania. Z pomocą babci, ogarnęliśmy. Wyniki w normie, więc i głowa spokojna będzie.
    Podziękowali 2Katarzyna Izka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.