Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Samochody rodzinne 6-9 osobowe

18910111214»

Komentarz

• Agmar powiedział(a):
    U mnie w starszym Sharanie ISOFIX tylko na środku gdzie akurat tylko pas biodrowy :( ale my jeździmy akurat bez środkowego fotela w drugim rzędzie czyli mamy konfigurację 2+2+2
    A ten Wasz środkowy fotel nie jest uniwersalny? Nasz można przełożyć na bok. 
  • Hania powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):
    U mnie w starszym Sharanie ISOFIX tylko na środku gdzie akurat tylko pas biodrowy :( ale my jeździmy akurat bez środkowego fotela w drugim rzędzie czyli mamy konfigurację 2+2+2
    A co to zmieni? Zostajemy dalej w opcji 6 osobowej 
  • Agmar powiedział(a):
    Hania powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):
    Z bólu możesz mu wpiąć ze ściany pas trzypunktowy zamiast biodrowego. 
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):
    Hania powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):
    Jak? Mam w ścianie pasy do pozostałych foteli - do tego nie, opcja 7 osobowa często by się przydała ale nie poradzi
  • Pytanie mam do posiadających alhambre i fotele modułowe czy jak je zwał. Wozicie dzieci w nich czy raczej mimo wszystko montujecie na nie foteliki samochodowe? Dziś mamy odebrać naszą i tam mamy właśnie 2 takie foteliki z zagłówkami. I zastanawiam się czy dla najstarszej 7,5 latki to będzie ok?
  • tylko w w razie braku fotelika bym woziła w tych zintegrowanych. Ale mamy małe dzieci, najstarsza prawie 8l waży 26kg, 115cm wzrostu. Za luźno by miała.

https://fotelik.info/pl/news/akcja-edukacja-foteliki-zintegrowane-bezpieczne-czy-nie,791.html

warto wyważony głos, dotyczy nowych aut:
    http://osiemgwiazdek.blogspot.com/2013/08/a-co-ty-wiesz-o-fotelikach.html

Podziękowali 2Hanq zapominajka
  • Bagata powiedział(a):
    No nie wiem właśnie, mąż myśli o Chrysler Grand Voyager, mnie to parkowanie przeraża, bo wszędzie gdzie parkuję na mieście, miejsca są na styk dla samochodu standardowej długości, a ten jednak ma z pół metra więcej.

@Bagata Hej, jako wieloletni użytkownik Sharana zapewniam Cię, że z parkowaniem nie będziesz miała problemu :) Trzeba się przyzwyczaić, że nieco inaczej się prowadzi, ale jeździło się nim świetnie, bo przy skręcaniu prawie składa się w pół i ma bardzo krótki przód. I cały jest krótszy niż niektóre "zwykłe" auta w kombi. Za 7 fotelami wsadzaliśmy jeszcze dwie walizki, złożony wózek nie-parasolkę i trochę toreb. I sporo bagażu pomiędzy rzędami foteli.
    Nad Grand Voyagerem się zastanawialiśmy, ale było dużo opinii że jest awaryjny i serwis w Polsce podobno drogo wychodzi.
    Podziękowali 1Bagata
  • edytowano 24 styczeń
    Agmar powiedział(a):
    Aneczka08 powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):
    Hania powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):
    Jak? Mam w ścianie pasy do pozostałych foteli - do tego nie, opcja 7 osobowa często by się przydała ale nie poradzi
    Nie wiem, z którego roku masz Sharana, ale może jest w nim opcja dołożenia trójpunktowego pasa z sufitu. Nasz pierwotnie też miał tylko biodrowy w środkowym fotelu, ale po zdjęciu podsufitki okazało się, że ma w dachu fabryczne, gotowe miejsca na montaż pasów trójpunktowych. Udało się nam trzypunktowy zamontować, choć trochę to wymagało zachodu.

Edit. Modele od ok. 2000 roku z tego, co się wywiedział pracujący w VW szwagier miały wszystkie fabryczne miejsca montażowe. 
  • A orientujecie się, jak w tym Sharanie wypada ostatni rząd foteli pod względem bezpieczeństwa? @Daan?
  • @Bagata Kiedy szukaliśmy to samochody 7-osobowe generalnie nie miały wielu gwiazdek NCAP, ale też i to kryterium zdewaluowało się już lata temu, jak zaczęli kombinować z kryteriami, więc jakoś bardzo się tym nie przejmowaliśmy. Co do Sharana, to od zderzaka do tylnego fotela jest dobre kilkadziesiąt centymetrów i płyta podłogi idzie trochę do góry ku tyłowi, więc powinno być nie najgorzej. Dzięki św. Krzysztofowi i Aniołowi Stróżowi nie było okazji sprawdzić w praktyce.

@Hania po lifcie w 2004 pas ukośny z sufitu do środkowego fotela jest już w standardzie. Fotel środkowy można tez przełożyć gdziekolwiek, bo jako jedyny ma uchwyty od klamry pasa po obydwu stronach.
    Podziękowali 1Bagata
  • edytowano 24 styczeń
    @Hania 2002 to musimy sprawdzić :) 
    @Daan jaki wózek Wam się zmieścił? Bo mój się nie mieści i myślę nad zmiana, ale za fotelami tylko 30 cm jest
  • Agmar powiedział(a):
    @Hania 2002 to musimy sprawdzić :) 
    @Daan jaki wózek Wam się zmieścił? Bo mój się nie mieści i myślę nad zmiana, ale za fotelami tylko 30 cm jest
    To sprawdzajcie, bo nasz 2001 jest. 
  • @Agmar Bolder SD . Metalowa podstawa złożona i na lewym boku, górne duże (prawe) kółko odpięte (w 3 sekundy). Góra nałożona na róg podstawy i prawy zagłówek (spacerówka) albo ułożona pomiędzy 1. i 2. rzędem foteli (głęboki). Z dwoma walizkami typu kabinówka ułożonymi płasko w bagażniku za fotelami jest tak samo, tylko górę podstawy przypinaliśmy takim długim rzepem do pręta od zagłówka, żeby się sam nie rozpakowywał przy otwieraniu klapy :)

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.