Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowenna przed Świętem Miłosierdzia

edytowano marzec 2008 w Arkan Noego
Nowenna przed Świętem Miłosierdzia


Pan Jezus życzył sobie, aby Święto Miłosierdzia Bożego, które w tym roku obchodzić będziemy w niedzielę, 30 marca, poprzedzone było nowenną. Rozpoczyna się ona w Wielki Piątek i będzie trwała przez dziewięć dni. Przez ten czas codziennie odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i przygotowujemy się do tego święta. - Która dusza w Święto Miłosierdzia przystąpi do spowiedzi i Komunii Świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia kar i win - zapewniał Chrystus. Łaski, których człowiek może dostąpić w tym dniu, są porównywalne do oczyszczającej mocy chrztu świętego.
Od dzisiaj publikujemy w "Naszym Dzienniku" teksty na kolejne dni nowenny. Zbawiciel sam wyznaczył jej porządek. Każdy z dziewięciu dni poświęcił kolejno różnym intencjom: dzień I - za całą ludzkość, dzień II - za kapłanów i osoby zakonne, dzień III - za dusze pobożne i wierne, dzień IV - za pogan i tych, którzy jeszcze nie znają Jezusa Chrystusa, dzień V - za heretyków i odszczepieńców (obecnie zgodnie z duchem Soboru Watykańskiego II używa się określenia: za braci odłączonych), dzień VI - za dusze ciche i pokorne i dusze małych dzieci, dzień VII - za tych, którzy szczególnie czczą i wysławiają miłosiernego Jezusa, dzień VIII - za dusze pozostające w czyśćcowym więzieniu, dzień IX - za dusze oziębłe, które najboleśniej ranią Chrystusowe Serce (Dz. 1210-1230).
Teksty drukujemy za publikacją "Jezu, ufam Tobie. Wybrane modlitwy św. Siostry Faustyny". Wydanie XII; Wydawnictwo "Misericordia", Kraków 2004; opracowanie: Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; Nihil obstat: Kraków, 15 września 1993, ks. Józef Żukowicz SJ; Reimprimatur: ks. bp Jan Szkodoń; Kuria Metropolitalna, ks. prof. Jan Dyduch, kanclerz; Kraków, 19 marca 2004.
AKJ

Dzień pierwszy
Dziś sprowadź Mi ludzkość całą, a szczególnie wszystkich grzeszników, i zanurzaj ich w morzu miłosierdzia Mojego, a tym pocieszysz Mnie w gorzkim smutku, w jakim pogrąża Mnie utrata dusz.
Jezu najmiłosierniejszy, którego właściwością jest litować się nad nami i przebaczać nam, nie patrz na grzechy nasze, ale na ufność, jaką mamy w nieskończoną dobroć Twoją, i przyjmij nas wszystkich do mieszkania najlitościwszego Serca swego, i nie wypuszczaj nas z niego na wieki. Błagamy Cię przez miłość Twoją, która Cię łączy z Ojcem i Duchem Świętym.
Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia na ludzkość całą, a szczególnie na biednych grzeszników. Ludzkość ta jest zamknięta w najlitościwszym Sercu Jezusa i dla Jego bolesnej męki okaż nam miłosierdzie swoje, abyśmy wszechmoc miłosierdzia Twego wysławiali na wieki wieków. Amen.

Koronka do Miłosierdzia Bożego

Komentarz

  • Dzień drugi
    Dziś sprowadź Mi dusze kapłańskie i zakonne, i zanurz je w niezgłębionym miłosierdziu Moim. One dały Mi moc przetrwania gorzkiej Męki. Przez nie, jak przez kanały, spływa na ludzkość miłosierdzie Moje.
    Jezu Najmiłosierniejszy, od którego wszystko, co dobre, pochodzi, pomnóż w nas łaskę, abyśmy spełniali godne uczynki miłosierdzia, by ci, co na nas patrzą, chwalili Ojca Miłosierdzia, który jest w Niebie.
    Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia swego na grono wybranych w winnicy swojej, na dusze kapłańskie i zakonne, i obdarz ich mocą błogosławieństwa swego, a dla uczuć Serca Syna swego, w którym te dusze są zamknięte, udziel im mocy i światła swego, aby mogli przewodzić innym na drogach zbawienia, by wspólnie śpiewać cześć niezgłębionemu miłosierdziu Twemu na wieki wieczne. Amen.
    Koronka do Miłosierdzia Bożego

    Dzień trzeci
    Dziś sprowadź Mi wszystkie dusze pobożne i wierne, i zanurz je w morzu miłosierdzia Mojego; dusze te pocieszyły Mnie w drodze krzyżowej, były tą kroplą pociech wśród morza goryczy.
    Jezu Najmiłosierniejszy, który wszystkim udzielasz łask swych
    nadobficie ze skarbca miłosierdzia swego, przyjmij nas do mieszkania najlitościwszego Serca swego i nie wypuszczaj nas z niego na wieki. Błagamy Cię o to przez niepojętą miłość Twoją, jaką pała Twe Serce ku Ojcu Niebieskiemu.
    Ojcze Przedwieczny, spójrz o kiem miłosierdzia na dusze wierne jako na dziedzictwo Syna swego i dla Jego bolesnej Męki udziel im swego błogosławieństwa, i otaczaj je swą nieustanną opieką, aby nie utraciły miłości i skarbu wiary świętej, ale by z całą rzeszą aniołów i świętych wysławiały niezmierzone miłosierdzie Twoje na wieki wieczne. Amen.
    Koronka do Miłosierdzia Bożego

    Dzień czwarty
    Dziś sprowadź Mi pogan i tych, którzy Mnie jeszcze nie znają. I o nich myślałem w swej gorzkiej Męce, a przyszła ich gorliwość pocieszyła Serce Moje. Zanurz ich w morzu miłosierdzia Mojego.
    Jezu Najlitościwszy, który jesteś światłością świata całego, przyjmij do mieszkania najlitościwszego Serca swego dusze pogan, które Cię jeszcze nie znają; niechaj promienie Twej łaski oświecą ich, aby i oni wraz z nami wysławiali przedziwne miłosierdzie Twoje, i nie wypuszczaj ich z mieszkania najlitościwszego Serca swego.
    Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia swego na dusze pogan i tych, co Cię jeszcze nie znają, a są zamknięte w najlitościwszym Sercu Jezusa. Pociągnij je do światła Ewangelii. Dusze te nie wiedzą, jak wielkim jest szczęściem Ciebie miłować. Spraw, aby i one wysławiały hojność miłosierdzia Twego na wieki wieczne. Amen.
    Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • Dzień piąty
    Dziś sprowadź Mi dusze braci odłączonych i zanurz ich w morzu miłosierdzia Mojego. W gorzkiej męce rozdzierali Mi ciało i Serce, to jest Kościół Mój. Kiedy wracają do jedności z Kościołem, goją się rany Moje i tym sposobem ulżą Mi w męce.

    Jezu Najmiłosierniejszy, który jesteś dobrocią samą, Ty nie odmawiasz światła proszącym Ciebie, przyjmij do mieszkania najlitościwszego Serca swego dusze braci naszych odłączonych i pociągnij ich swym światłem do jedności z Kościołem, i nie wypuszczaj ich z mieszkania najlitościwszego Serca swego, ale spraw, aby i oni uwielbili hojność miłosierdzia Twego.
    Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia swego na dusze braci naszych odłączonych, zwłaszcza tych, którzy roztrwonili dobra Twoje i nadużyli łask Twoich, trwając uporczywie w swych błędach. Nie patrz na ich błędy, ale na miłość Syna swego i na gorzką Mękę Jego, którą podjął dla nich, gdyż i oni są zamknięci w najlitościwszym Sercu Jezusa. Spraw, niech i oni wysławiają wielkie miłosierdzie Twoje na wieki wieczne. Amen.
    Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • Dzień szósty
    Dziś sprowadź Mi dusze ciche i pokorne, i dusze małych dzieci, i zanurz je w miłosierdziu Moim. Dusze te najwięcej podobne są do Serca Mojego, one krzepiły Mnie w gorzkiej konania Męce. Widziałem je jako ziemskich aniołów, które będą czuwać u Moich ołtarzy. Na nie zlewam całymi strumieniami łaski. Łaskę Moją jest zdolna przyjąć tylko dusza pokorna; dusze pokorne obdarzam swoim zaufaniem.
    Jezu Najmiłosierniejszy, który sam powiedziałeś: "Uczcie się ode mnie, żem jest cichy i pokornego Serca...", przyjm do mieszkania najlitościwszego Serca swego dusze ciche i pokorne, i dusze małych dzieci. Dusze te wprowadzają w zachwyt niebo całe i są szczególnym upodobaniem Ojca Niebieskiego, są wonnym bukietem przed tronem Bożym, zapachem, którym sam Bóg się napawa. Dusze te mają stałe mieszkanie w najlitościwszym Sercu Twoim i nieustannie wyśpiewują hymn miłości i miłosierdzia na wieki.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.