Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Drugi kwietnia...

2»

Komentarz

  • ja tam czekam na pewną beatyfikację. i kanonizacje też, ale innego papieża.
  • Atsd...
    Chciałam pojechać na pogrzeb JP II. Nie wyszło. Ostatnie tygodnie ciąży. Pomyślałam więć, że odpuszczę i pojadę na beatyfikację. 
    Na beatyfikację miałam już kupiony bilet. Nie wyszło. Nowonarodzony Michał pokrzyżował plany.

    Kanonizacja...Hm...Czyżbym miała się cieszyć nowym dzieckiem???
    ;)
  • Rocznica śmierci, a ciągle mam wrażenie jego obecności. Radość, że był i jest z nami. Idziemy na mszę i będziemy dziekować za JPII.
  • Byłam dziś na Mszy u św.św.Jana i Pawła na Gocławiu i dowiedziałam się, że u nich 22.10 odpust :D
  • @Katia, choć to nie nasza parafia była to czesto chodziliśmy do tego Kościołą mieszkając na Gocławiu. Lubiliśmy go ;)
  • Dziś wprawdzie nie drugi kwietnia, ale może warto odświerzyć wątek?
  • Kolejny rok minął...

  • Po spotkaniu z Papieżem w Central Park w Nowym Jorku.......wszyscy byliśmy dumni że jesteśmy Polakami...podczas Mszy Sw. papież powiedział...Wiem, że jest tutaj wielu Polaków, no to zaśpiewajmy razem Barkę ( czy jakąs inna piesn, nie pamietam) 
    Stalismy wsród Amerykanów i spiewalismy co sił. Wszyscy nam zazdroscili, że możemy w ten sposób być jeszcze bliżej Tego Wielkiego Człowieka.
    Później pustymi ulicami Manhatanu krążyłam  jeszcze z garstką przyjaciół ..nagle zobaczylismy Ojca Swietego jadącego ulicą.....pomachał nam a my Jemu.....tak był blisko....tak niewielu ludzi tędy przechodziło !!!! Wtedy czułam, że jesetm z Nim sam na sam. 
  • Dla Warszawiaków:
    image


    2 kwietnia – spotkajmy się na Placu Piłsudskiego
    Obchody 9. rocznicy odejścia Jana Pawła II do "domu Ojca"
    godzina rozpoczęcia pokazu filmu "Śladami Wujka": 20.00
    godzina rozpoczęcia czuwania modlitewnego: 21.00.
  • dla mnie bardzo obrazowo opisują JPII słowa z tytułu filmu Karol - człowiek , który został papieżem, Karol - papież, który pozostał człowiekiem

    Dla mojego pokolenia to papież życia, nauczyciel, gdy został wybrany miałam 4 lata, gdy odchodził byłam już matką czwórki dzieci.
    Wpływał i wpływa na nasze życie...mimo, że wiele encyklik przeczytałam i doceniłam dopiero, gdy Go zabrakło wśród nas

    Nasze dzieci w sposób naturalny dodały błogosławianego JPII do naszej  litanii rodzinnych patronów - czekamy aż oficjalnie będziemy mogli wołać "Święty Janie Pawle II - módl się za nami"
    Z wielką radością!
  • Mnie powala, jak PApież kochał Polskę, dla mnie jest wzorem patriotyzmu.
    I na zawsze mam w sobie słowa:Wymagajcie od siebie nawet, gdyby inni od was nie wymagali.
  • Wybiera się ktoś na kanonizację? Ja jadę (sama) pociągiem 26 rano, w nocy będę spać gdzieś na placu , na karimacie, pozawijana w koce... mam nadzieję, że do tego czasu przyjdzie wiosna, bo jak na tą chwilę to mnie ciarki przechodzą na samą myśl :/ Ale wiem, że MUSZĘ jechać. Nawet skrócę w tym celu pobyt w Polsce.
  • edytowano kwiecień 2015
    Po raz kolejny odkopuję wątek...

    Tradycyjnie zachęcam do wspomnień.
  • Rozchorowałam się że do kościoła nie dałam rady.Ale nowennę piękną zaczęłam za wstaw.św.Jana Pawła 2.
  • A ja jakoś bardzo czuję się dotknięty błogosławieństwem, bo cały czas wiedziałem, że moje córki przystąpią do I Komunii Świętej w Wielki Czwartek, ale zupełnie nie pamiętałem, że będzie to właśnie 2 kwietnia...
  • Nasza rocznica ślubu 10. Dokładnie 2 kwietnia. Więc dla nas Patron i data...
  • Wkrótce kolejna rocznica.
    Czas więc odkopać wątek :D
  • Dziś mija 11 lat...
  • 11 lat temu mieliśmy mieć jajeczko z pewnym katolickim forum z x Pawlukiewiczem, upiekłam ciasto... z uwagi na wieśc z Watykaniu stwierdziliśmy, że nie bedzimey robić imprezy tylko się pomodlimy. Wtedy pierwszy rad odwoziłam mojego kolegę (obecnie męża) do niego do domu, miała noge w gipsie. Potem posiedzieliśmy u niego pogadaliśmy, umówiliśmy się, ze 2 tyg później naprawi mi komputer. Wracałam a on do mnie zadzwonił na moście Łazienkowskim, że jest b. źle.

    Do 3 w nocy siedzieliśmy na gadu gadu nie mogąc pogodzić się z informacją o śmierci papieża.

    2 tyg później jak przyjechał naprawiać mi komputer ..... no wtedy zaczęło się nasze bycie razem:-)))

    11 lat. Kawał czasu a jakby wczoraj.
  • My z mężem zawsze pamiętamy o tej dacie, wspominamy Ojca świętego i nasze wesele, podobnie jak @AgaMaria dziś mamy 11 rocznice ślubu. Wspaniały patron naszej rodziny.
  • 21:37
    Tez sobota przed Świetem Miłosierdzia...
    Święty Janie Pawle II módl się za nami!
  • Ja też nigdy nie zapomnę tej Daty i godziny.
  • edytowano kwiecień 2016
    Fajny wątek
    7 kwietnia 2005 zdawałam egzamin z prawa jazdy i modliłam się za pośrednictwem JPIl żeby zdać i zdałam za pierwszym razem :)
  • Ja dzis byłam w pięknym miejscu na mojej wyspie w Clonmacnoise ,gdzie Jan Paweł II był na swoje życzenie- mieliśmy tam msze świeta z naszym kręgiem ,pamiętałam o Waszych intencjach.
  • Oglądam ⤴ filmik i ryczę
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.