Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

nastolatka w domu

13»

Komentarz

  • stonka powiedział(a):
    Odkurzam wątek o nastolatkach, bo nasz najstarszy właśnie osiągnął ten stan. Wieczny foch, negowanie każdego upomnienia, ciągłe utarczki słowne. Do tego pandemia i lekcje zdalne, brak motywacji i teksty "jestem do niczego". Ja jestem niepoprawną optymistką, rzadko narzekam, więc tym bardziej trudno mi go zrozumieć
    Ile ma lat?
  • Podbijam stawkę. Jak wytrzymać w domu z 3,5 nastolatkami? (Czwarta ma 10 lat ale się dostosowuje).  Do tego zdziwiony 4 latek.
  • edytowano kwiecień 2021
    Bea powiedział(a):
    Taaa... Ja jak się kiedyś rozpedzilam to sciera dostałam.  :D
    u nas w domu rzemień od smyczy służył do dyscypliny :D

      Dokładnie. I to było bardzo bardzo głupie.
    Podziękowali 1E.milia
  • Nie mam takich problemów... Córki pomocne, idzie się z nimi dogadać... 
    Może przez to, że mają do czynienia praktycznie tylko z tatą i wchodzą trochę w dojrzalszą rolę.
    Podziękowali 2Prayboy Sunday
  • Taki strajk byłby dobry gdyby w domu były same nastolatki. Czasami przychodzi mi do głowy, by coś takiego zastosować. Zaraz jednak mam wyrzuty sumienia, bo 6,5 latek jeszcze wszystkiego nie ogarnie, a jakoś dziwnie gotować, prac, wybiórczo.  ;)
  • Wysłać do szkoły z internatem
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Wyłączyć WiFi. 

    T :)

    To nic nie da. 
  • Moi oprócz tego, że funkcja znikania w pokojach im się często samoczynnie włącza, to całkiem fajni są.
    I nawet coś robią, ale trzeba zwoływać i popychać, bo ta funkcja znikania...
  • Moi w sumie też fajni, ale u 17-tki lubi się włączyć foch (przy czym nie na zasadzie kłótni tylko księżnej udzielnej) i zamykanie się w sobie. Ze średnim łatwiej o negocjacje, minecraft się przydaje.  :D
  • @mamaw Nasz najstarszy ma 13 lat. Ze wzgledu na problemy szkolne zaostrzyliśmy trochę dyscyplinę i po kilkunastu dniach jest lepiej. Może to głód smartfonowy był. Dziś radosny, sam wyszedł na piłkę, bawił się z rodzeństwem. 
    Podziękowali 1mamaw
  • Bridget powiedział(a):

    poczekam na mojego to się przekonam na własnej skórze ;-)

     
    A ja za kilkanaście jak mała będzie nastolatką.Gdy ciężko będzie zadzwonię do Cię i się poradzę.
    Narazie jest ok. 11 lat ma ostatnia nasza.
    Za to 3ci syn wszystkie bunty całej trójki chyba wziął na siebie. 
  • edytowano kwiecień 2021
    Ta funkcja znikania w pokoju na 12 h to norma u mojej 15-łatki .
     Sprawdzam  co parę i niby żyje  i uczy sie
    na egzaminy ,ćwiczy albo śpi.....
    Jak  już wyjdzie z pokoju to foch albo krytyka wszystkiego naokoło . 

    Jak za dwa lata będzie  to samo z moją czwórką to wyprowadzam się do kampera 


    No jeszcze mąż ma coś tam  do powiedzenia bo krótko trzyma i bez dyskusji wydaje polecenia
    Nie ma miejsca na żadne gadanie . Może to i sposób na nastolatkę .
    Ogólnie widzę,że facet w domu ma większy posłuch u młodej kobietki niż mama 

    Podziękowali 1In Spe
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.