Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pierwszy krok w stronę legalizacji pedofilii

edytowano kwiecień 2007 w Polityka
Sarkozy wywołał burzę komentarzami na temat pedofilii

Nicolas Sarkozy stwierdził w wywiadzie, że pedofilia jest zboczeniem wrodzonym

Kandydat centroprawicy Nicolas Sarkozy, który jak wskazują sondaże jest faworytem przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi, wywołał burzę swoimi komentarzami na temat pedofilii i został zmuszony do odpierania ataków rywali.

W rozmowie z czasopismem "Philosophie Magazine" powiedział bowiem, iż pedofilia jest zboczeniem wrodzonym, sugerując tym samym jej nieuleczalność. To właśnie sprowokowało krytykę.

- Osobiście skłaniam się do myślenia, że człowiek rodzi się pedofilem i problemem jest to, że nie wiemy jak leczyć tę patologię - powiedział w wywiadzie Sarkozy.


Przypomnę, że to "prawica" zalegalizowała we Francji aborcję... :neutral:

Komentarz

 • Jak rozumiesz Maćku zestawienie podanej informacji i tytułu wątku ("krok w stronę legalizacji pedofilii")?
 • W tej informacji nie ma bezpośredniego przełożenia, że Sarkozy wysyła sygnał do mniejszości seskualnych (to znaczy taki konkretnie, o którym piszesz).
  "Jeżeli pedofilia jest wrodzona i jeżeli nie da się jej leczyć, to nie można karać ludzi, którzy molestują seksualnie dzieci". To są Twoje przypuszczenia, musialbyś znaleźć taką konkretną wypowiedź S., żeby mieć dowody na takie jego zdanie.
  Według mnie sygnał jest wręcz odwrotny. U nas wypływa sprawa aborcji i eutanazji, zachód jest bardziej "do przodu". W pobliskiej Holandii powstała przecież partia "dobrych pedofilów" (jakos tak podobnie się nazywa zresztą). Oni promuja pedofilię jako orientację seksulaną, a nie zboczenie własnie. No cóż, mamy swoją etykę, że tylko za przyzwoleniem dziecka i opiekuna, więc de facto robimy dla niego dobrze itd. To margines, ale gdzies tam drążący skałe, tym bardziej, że dla owej partii nie ma umocowania prawnego w Holandii do delegazliacji. Więc ma swoją stronę, no i promuje poglądy. Sarkozy mówi więc w tym kontekscie - nie jest to orientacja, ja się opowiadam za tym, ze jest to zboczenie, które trzeba na dodatek leczyć ("nie wiemy niestety jak"), a więc ludzi izolować od dzieci itp.

  Zacytowany artykuł pochodzi z onetu. Wkleiłeś pierwszą część, dalej zas informacja biegnie następująco:

  "Jaki procent z tego jest wrodzony, a jaki nabyty? Podyskutujmy chociaż na ten temat, nie zamykajmy drzwi przed wszelką debatą - mówił w telewizji kandydat centroprawicy.
  Tymczasem rzeczniczka głównej rywalki Sarkozy'ego kandydatki socjalistów Segolene Royal zauważyła, że komentarze Sarkozy'ego muszą znaczyć, iż wierzy on, że niektórzy ludzie nie są warci pomocy.
  - Według niego, zawsze ci sami ludzie będą to robić i ci sami ludzie zostaną opuszczeni, gdyż ich przeznaczeniem jest być przegranym - podkreśliła Najat Vallaud Belkacem.
  Inny plasujący się wysoko w sondażach kandydat, centrysta Francois Bayrou zaznaczył, że całkowicie nie zgadza się z Sarkozym, a jego opinie są nie na miejscu w demokratycznym społeczeństwie początków XXI wieku.
  Sarkozy'ego skrytykował też arcybiskup Paryża Andre Vingt-Trois.
  - To co wydaje mi się najpoważniejsze, to idea, że nie można zmienić biegu przeznaczenia - powiedział"

  Kontra więc ataku na S. poszła w kierunku współczucia. Francja to jednak coś innego niz Holandia. W swoim mysleniu społecznym jest bardzo lewicowa. Dlatego S. został zaatakowany w typowo lewicowy sposob. Pokazując determinacje problemu pedofilow, to, że się z nim urodzili, S. ich przekreśla, kazdy powinien miec przeciez szanse na odmianę. Sarkozy podkresla zagrozenie płynące ze strony pedofilow, kontrkandydaci mowia o szansie dla nich. To zdanie popiera zresztą abp Paryza.

  I ja własnie w tym widze zagrozenie. W imie lewicowych haseł pomocy ludziom uposledzonym, słabszym, niebacząc na zagrozenie od nich płynące mozna głosic hasła będące de facto pierwszym krokiem do legalizacji pedofilii.
 • [cite] Maciek:[/cite]Jednak Sarkozy wchodzi w retorykę, którą odl at posługują się środowiska gejowskie: o tym, że homoseksualizm jest wrodzony, oraz że nie istnieje terapia, którą można go zmienić.

  piszesz o srodowiskach gejowskich. Twój wniosek na temat Sarkoziego nie wynika bezposrednio z tekstu, chyba, że wiesz cos więcej, ale wtedy musza sie pojawić dowody. Pedofile jednak są czymś innym niz homoseksuliści. Nie słyszałam o wypadku ochraniania ich przez władze czy jakies partie we Francji, słyszałam o sprawie w Holandii. Gdyby była batalia o pedofilów we Francji i posługiwano by się argumentami o których piszesz, napewno byłoby o tym głośno.
  Jest natomiast znane lewicowe nastawienie polityków francuskich w stylu Royal, które widac w tym artykule.
 • tak, tylko to co piszesz nie wynika bezposrednio z artykułu.
  Ale rozumiem Twój punkt widzenia.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.