Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Po stracie dziecka...

11214161718

Komentarz

  • 15.10. Wszystkim naszym aniolkom światełko ;(
  • Agnicha powiedział(a):
    To nie jest dzien Dziecka utraconego. Dla mnie ja ochbnie stracilam. Dalam zycie Bog jebpowolal i nami sie posluzyl
    Wielka radość... Odvjakiego czasu wielka radosc
    Piekny dzien.. Ale nie jestvto dziecko utracone. Dla mnie nie... Dla mnie zysk 
    Wielki zysk
    Dziękuję @Agnicha...
  • Dla mnie bowiem żyć - to Chrystus, a umrzeć  - to zysk. (Flp 1,21). 
    Podziękowali 1palusia
  • Ja bardziej przyziemna jest jestem  :'(
  • moje utracone dziecko byłoby starsze od najstarszej córki- studentki
    nie wiem czy zyskałam "aniołka"...
    przykro mi do teraz i nie rozumiem tego...
    Podziękowali 2M_Monia asiao
  • Nasze dziecko w niebie też najstarsze. Teraz już jestem szczęśliwa, że je mamy. Kocham synka i doświadczam jego wstawiennictwa.
    Podziękowali 1Rien
  • Nasz ostatni synek miałby teraz 8 miesięcy,wcześniejszy dzidziuś 10 lat.
    Oboje przypomnieli nam, że życie  jest darem i że jesteśmy tu na chwilę..
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • Ja z kolei przeżywam obie straty inaczej. Stratę Arturka, który żył po narodzrniu prawie 4 miesiące przeżywam strasznie, stratę Radzia( 8 tc) jest mi tylko przykro. Tu byłam pogodzona.
    Podziękowali 2In Spe asiao
  • Jak dziecko nienarodzone może być wstawiennictwem?
    Są jakieś dokumenty, pisma o tym traktujące? 
    Podziękowali 1In Spe
  • Nasz synek urodził się żywy w 14 tc i zdążyłam go ochrzcić, więc jest w Niebie i wstawia się za nami. 
    Też nie patrzę na to, jak na stratę, a jak na zysk. Myślę, że tu na ziemi nie zobaczymy wszystkich owoców tego zdarzenia ani nie uświadomimy sobie wszystkich łask, jakich dostąpiliśmy za jego przyczyną. Ale kiedyś, kiedyś, się spotkamy i się dowiemy.
  • Na czym polega to wstawiennictwo? 
    Gdzie można o tym przeczytać? 
  • Na tym samym co wstawiennictwo innych świętych.
    Nam ksiądz w czasie mszy pogrzebowej powiedział, że możemy dołączyć naszego Jasia do litanii świętych i po modlitwie wieczornej mówić: nasz święty Jasiu, módl się za nami. Tak robimy.

    Podziękowali 3asiao E.milia kowalka
  • Nasze dziecko zmarło przed narodzeniem w 20tc. Mi ksiądz powiedział,  że "cieszy się co najmniej szczęśliwością naturalną". " Co najmniej " ponieważ limbus nie jest dogmatem. 
    Podziękowali 2asiao In Spe
  • No np. Mszy pogrzebowej nie odprawia się w intencji takiego dziecka tylko za rodziców bo ono jest święte bez grzechu. Tak nam tłumaczono w parafii. Benedykt XVI , który dla mnie był dużym autorytetem choć trudno mu przypiąć łatkę nowinkarza, tez wypowiedział się w temacie ze ufając Miłosierdziu Bożemu możemy mieć nadzieje ze dzieci te są w Niebie. 
    Podziękowali 3beabea Joannna Rogalikowa
  • Nasze Małgosia Marysia i Ula wierze ze wymodliły nam trojaczki .
  • Nasze Jaski gdzies są i to jest dobre. Bo Bóg tak zarządził. 
  • W 10tc dowiedziałam się, że ciąża obumarła Ok 7tc...było to prawie 11 lat temu. Już zawsze będę miała przed oczami ten straszny widok w szpitalnej toalecie i wyrzuty sumienia, że nie zrobiłam nic by godnie pochować szczątki... usprawiedliwiam się, że byłam za młoda, nieświadoma wielu spraw a personel szpitala okropny / to również inna historia!
     Mówimy o nim Aniołek - takie jakby imię, bo nigdy nie miałam poczucia czy to chłopiec czy dziewczynka. Mam nadzieję, że kiedyś się spotkamy a wtedy będę mogła go przytulić i podziękować bo dzięki niemu mam dzisiaj wspaniałą rodzinę. 
    To dziecko jest w mojej świadomości każdego dnia, po prostu czuje, że jest! 
    Brakowalo nam jego grobu dlatego wybrałam opuszczony stary grób na cmentarzu, na którym kładę znicz i dzięki temu trochę mi lepiej....
    Podziękowali 4Joannna Rien palusia Rejczel
  • Agnicha powiedział(a):
    Mielismt rozmowe z ksiedzem.. Nazwal to chrzest krwi i pragnienia
    I tyle... Wierze w to. Nie musze czytac dogmatu aby sie utwierdzic
    Wiele nas zaskoczy po smierci
    I to bedzie wspaniale
    Ty nie musisz czytać ale ksiądz musiał ta wiedze posiąść żeby ją przekazać 
    I mnie osobiście ciekawi źródło
  • edytowano październik 2018
    Chrzest krwi to raczej w przypadku męczenników?  Bo do tych przypadków o których mówimy odnosi się jedynie KKK 1261 (tekst w linku).

     http://www.teologia.pl/m_k/kkk1k07.htm
  • Nam podobnie tłumaczył ksiądz co dla @Agnicha ;
    Podziękowali 1aga---p
  • Ja rozumiem, że można coś podciągnąć pod pocieszenie kobiety ale niekoniecznie jest to poparte "naukowo" 
    I nie wiem czy tak się powinno rozpowiadać bo powstaje kolejny kult 
  • edytowano październik 2018
    @asiao, to dla mnie proste i oczywiste. Wszystkie dusze zbawione wstawiają się za nami, a szczególnie za swoimi najbliższymi.
  • a skad wiemy ze dusza nienarodzonego dziecka byla by zbawiona ? 
    J

  • Na podstawie całej nauki Kościoła. Na podstawie Bożej miłości, a choćby  sprawiedliwości. Kościół często mówi o niebie dla tych dzieci, czasem słyszymy o limbusie, ale co do zbawienia nie ma wątpliwości.
  • ale nawet dla tych z pierwszych tygodni ciazy ? 
  • Tak, oczywiście, @asiao. Tydzień ciąży nie ma żadnego znaczenia.
  • a moze geny tego dziecka mutowaly sie na seryjnego morderce i ciaza naturalnie sie zakonczyla zanim czlowiek sie uksztaltowal ?

  • nie wiem ..to tajemnica ;) 
    wybieramy najlepsza opcje zysku ze straty 
  • Może to moja nadwrażliwość niezdrowa, ale jakoś mi się ten temat nie wydaje stosowny do żartów...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.