Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Urlop wychowawczy i zasiłek macierzyński - kto się zna?

2»

Komentarz

• Dziewczyny, czy ktoś jest zorientowany w nowym systemie? Jestem na zasiłku macierzyńskim i oczywiście ZUS nie mógł mi normalnie płacić. Po pół roku już nie dostałam wypłaty jak wczesniej. Zaznaczę, że deklarowałam chęć macierzyńskiego na rok od razu i dostawałam 80% wypłaty. Nie przeszkadza im to jednak nie przelać mi 7 wypłaty. Trzymajcie mnie, bo wysadzę ZUS :P
  • Napisz pismo urzędowe do ZUS z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. Jeżeli jest to zaniedbanie pracownika, będzie się musiał wytłumaczyć przed zwierzchnikiem i przed Tobą. Ja tez byłam na zasiłku macierzyńskim wypłacanym z ZUS dzwoniłam i pisałam pisma. Też miałam opóźnienia w wypłacaniu pieniędzy.
  • idź zapytaj dlaczego nie ma przelewu. Możesz z pismem, ale najpierw zapytaj. Może jakiegoś oświadczenia brakuje i się dopatrzyli?
    Raczej nie spotkałam się z opóźnieniem w przelewach świadczenia wcześniej ustalonego.
    A i przeczytaj decyzję - co jest w decyzji napisane. Jeszcze zanim pójdziesz do ZUS. Może tam jest wyjaśnienie? Zwykle nie czytamy takich dokumentów a tam nawet daty zbiorówek powinny być podane.
  • @Bea - ja dopiero wczoraj dostałam ostatni macierzyński, co się należał za 1-12 września. Jeśli to nie opóźnienie, to co?
  • ja też dostawalam z opóźnieniem więc to chyba 'norma'.
  • niemniej i tak warto przeczytać decyzję. A to, że ZUS wysyła pieniądze kiedy mu pasuje to norma jest. Niemniej przykre to, bo często to jest być albo nie być rodziny
  • To w małych firmach tak działa chyba, co?
    Bo my się szykujemy na pierwszy macierzyński z ZUS w historii rodziny, ale wypłacany przez pracodawcę, a nie bezpośrednio ZUS.
  • Mialam wyplacany przez pracidawce. Zawsze w terminie
  • Fajnie Wam. Tak ogolnie. Ja to nigdy nie zapracuje sobie na macierzynski...
  • Poproszę o radę w kwestii urlopu wychowawczego
    Pracuje w szkole, umowa na czas nieokreślony, od 2012 na wychowawczym.
    Ta partie wychowawczego mam podpisana do 31.08.2016
    Później miałam wracać do pracy.

Ale...

Właśnie znalazłam pracę dla mnie lepszą. W szkole. Tylko że podpiszą mi umowę do końca czerwca 2016.
    Później kolejna od 1.09.2016 do 31.08.2017
    Będzie dwa miesiące przerwy.
    Po pierwsze: czy ta przerwa może mi w czymś zaszkodzić (staż pracy czy coś... Nie wiem sama)
    Po drugie: wymyśliłam, ze żeby mieć ciągłość zatrudnienia, chciałabym nie rozwiązywać stosunku pracy (w tej dotychczasowej) do końca sierpnia.
    Ale z urlopu wychowawczego muszę zrezygnować, Tak?
    Czy jest jakaś opcja żeby z etatu nie rezygnować a zacząć nowa odpłatna prace na pełnym etacie?
  • czy jesteś zatrudniona z KN?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.