Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki pies?

1161718192022»

Komentarz

 • Aga85 powiedział(a):
  Czy ktoś z Was ma doświadczenie z psem rasy leonberger? Taki kolos :# jak i niego z kontaktami z dziećmi?

  Z rasą nie mam, natomiast zastanowiłabym się 10 razy nad tak dużym psem przy małych dzieciach. I nie chodzi mi o usposobienie, tylko generalnie cieżar i siłę. Może niechcący krzywdę zrobić. Poza tym chyba dłuuuugo dziecko go nie bedzie w stanie np. samo na spacer wyprowadzać bo jak chociażby  pociągnie do innego psa to nie ma szans, że utrzyma.
  No i krotko żyje. Jak kocham duże psy, tak nie chciałabym takiego kolosa pod koniec żywota musieć np. wynosić na dwór bo schodów nie pokona. Ale to kwestia naszych wcześniejszych  doświadczeń.  Może przesadzam.
  Podziękowali 1Aga85
 • Bambidu, my mamy cavalierka i bardzo sobie chwale :) Leonbergera chcą kupić moi rodzice i właśnie mam wątpliwości. Często jeździmy z dziećmi i trochę mnie przeraża takie bydlę wielkie   :o plus zastanawiam się, czy rodzice dadzą radę..

 • I jeszcze zastanawia mnie na ile gubi sierść bo ma jej duuużo do ewentualnego gubienia... i sprzatania. ;)
  Ale piękny pies!
 • No to kwestię ewentualnego wynoszenia chorego za jakies 9 lat bym poruszyła. 
  Podziękowali 2Aga85 Katanna
 • edytowano wrzesień 2020
  Z opisu charakter cudny. Ale mam w okolicy jednego (nie wiem czy czystej krwi) ktory za młodu  wymagał masę wysiłków wychowawczych od właściciela,  a siłę już miał.  Po paru latach wygląda, że się ustatkował. Ale pracowali z nim intensywnie.
  Podziękowali 1Aga85
 • Mam  50 lat i z córką 20 letnią ledwo dawałyśmy radę podnieść 45 kilowego psa. Stawiam, że rodzice ok.70. Niech nasypią 70 kilo piasku do worka i chwilę ponoszą, a to wszystko i tak za kilka lat.
  Moja mama czasami zostawała z naszym psem, ale wychodziła tylko kawałeczek na spacer, bo czasami potrafił pociągnąć, a przy osteoporozie to wiesz sama.
  Pomysł z serii" chyba wam odbiło kochani rodzice" .
 • Elunia powiedział(a):
  Mam  50 lat i z córką 20 letnią ledwo dawałyśmy radę podnieść 45 kilowego psa. Stawiam, że rodzice ok.70. Niech nasypią 70 kilo piasku do worka i chwilę ponoszą, a to wszystko i tak za kilka lat.
  Moja mama czasami zostawała z naszym psem, ale wychodziła tylko kawałeczek na spacer, bo czasami potrafił pociągnąć, a przy osteoporozie to wiesz sama.
  Pomysł z serii" chyba wam odbiło kochani rodzice" .
  Sugerowałam to, ale mama się obraziła, że jak staruszków ich traktuje. Mnie się wydaję, że samo utrzymanie na smyczy, może być problemem, o ile pies nie będzie bezwzględnie  posłuszny 
 • Nie ma bezwzględnie posłusznego psa. Taki olbrzym dorasta, dojrzewa 2-3 lata, wagę ma już po roku, a mądrość po trzech.
  Poza tym każdy zabieg że znieczuleniem, kontuzja łapy, problemy z kręgosłupem, trzeba nosić 
  Podziękowali 2nowa Isako
 • Mielismy basset fauve de Bretagne.

  3 miesiace zaledwie. Super pies, inteligentny, przyjazny do wszystkich. ALE: plakal glosno gdy nas nie bylo.
  O tym trzeba rowniez pomyslec.
 • @Aga85
  Może wyprzedzić rodziców i sprawić im jakiegoś ślicznego szczeniaka up to 10 kg ;) nie będą mieli sumienia go odrzucić ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.