Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prosimy o cud uzdrowienia dla Piotrusia

191011121315»

Komentarz

• mamaw powiedział(a):
    Ile Piotruś ma lat? 

Aneczka08 powiedział(a):

Niestety, nie mamy dobrych wieści.

Neurochirurg, któremu ufamy, po oglądnięciu rezonansu Piotrka nie zostawił nam złudzeń. Guz w głowie naszego syna rośnie. A właściwie guzy - bo nowotwór wykazał aktywność w dwóch lokalizacjach.

Najwyraźniej w maju 2019 - mimo starań i radykalnego podejścia - nie wycięto w całości guza odkrytego po prawej stronie głowy. W pęczku nerwów pozostała resztka, która rośnie. Podobnie się ma sprawa z pozostałą częścią pierwszego guza (operowanego, gdy Piotrek miał 3 latka), który po chemioterapii nie odrastał. Aż do teraz.

"Nasz" neurochirurg nie widzi możliwości operacji i sugeruje chemioterapię, której celem będzie zatrzymanie wzrostu guzów. Usiłujemy skontaktować się z "naszą" onkolog z poradni w CZD, pod której opieką jest Piotrek od początku leczenia chemioterapią (nie jest to łatwe, bo pracują rotacyjnie w związku z pandemią). Szykujemy się psychicznie, że powtórzy się scenariusz sprzed 7 lat, kiedy to Piotrek zaczął przyjmować chemię z powodu odrastania pierwszego guza w kilka tygodni po operacji. Synek jeszcze nie wie o niczym. Podobnie jego dziadek i babcia. Ukrywamy póki co przed nimi te trudne wiadomości, póki nie będziemy pewni szczegółów tego, co nas czeka.

Jest nam w tej chwili bardzo ciężko psychicznie. Leczenie prawdopodobnie będzie bardziej agresywne niż poprzednio, a Piotrek jest bardziej wszystkiego świadomy. Jak on to wszystko zniesie? Często powtarza, że najgorszy dzień w jego życiu był wtedy, kiedy rok temu dowiedział się o nowym guzie i czekającej go operacji.

Mamy wrażenie, że wspinamy się z Piotrkiem na wysoką górę obarczeni sporymi plecakami. Nieraz przy tym musimy ciągnąć go za uszy, a góra przeciwności jakby ciągle przed nami rosła... Prosimy o modlitwę i za Piotrka, i za nas! Niech Bóg Wam wynagrodzi!!!

Na początku czerwca Piotrek kończy 10 lat. Szykuje się też właśnie do Pierwszej Komunii, która w warunkach pandemii mam mieć kameralny charakter. Nie wiemy jednak, czy wcześniej nie dostaniemy sygnału o rozpoczęciu chemioterapii. Sytuacja jest dynamiczna i dużo tu niewiadomych... Jedno co wiemy, że czeka nas leczenie.

Myślimy też o konsultacjach z ośrodkami poza Polską, o wysłaniu wycinka guza za granicę celem badań genetycznych określających dokładnie jego podtyp. Koszt tych wszystkich dziań jest duży - dlatego ośmielamy się ponownie prosić Was o wsparcie leczenia Dzielnego Piotrka.

Podziękowali 1miodzio
  • 10
    Podziękowali 1miodzio
  • 5 czerwca Piotruś skończy 10 lat
  • mamaw powiedział(a):
    Ile Piotruś ma lat? 

Prawie 10 - skończy 5 czerwca.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • edytowano 7 maj
    Dziękujemy, że nam tyle lat towarzyszycie. Prosimy o modlitwę, bo najwyraźniej wracamy na wojnę... https://www.facebook.com/DzielnyPiotrek
  • Dziękuję, czytałam ten tekst, ale jakoś przeoczyłam Komunie sw i wiek. Chyba z przejęcia, gdzieś mi umknęło.  :'(
    Podziękowali 1miodzio
  • O Boże
    Tak bardzo mi przykro :(
    Tak mocno mi Piotruś leży na sercu od pierwszego smsa, którego dostałam o Jego chorobie
    Będziemy sie nadal modlić i trwac w nadziei +++
    Podziękowali 1miodzio
  • +++
    Podziękowali 1miodzio
  • +++
    Podziękowali 1miodzio
  • Magdo i Jędrku, jesteśmy z Wami w modlitwie. Dużo sił dla Was+++
    Podziękowali 1miodzio
  • +++
    Podziękowali 1miodzio
  • +++
    Podziękowali 1miodzio
  • +++
    Podziękowali 1miodzio
  • +++
    Podziękowali 1miodzio
  • +++
    Podziękowali 1miodzio
  • +++
    Podziękowali 1miodzio
  • +++
    Podziękowali 1miodzio
  • +
    Podziękowali 1miodzio
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.