Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rekolekcje rodzinne w Kalwarii Pacławskiej

135678

Komentarz

  • @Lila - nie wiem, pisz do ks. Piotra
    a ja chodzę i od wczoraj gębka mi się sama śmieje, że jedziemy jednak tu :)
  • szkoda, ze tylko jedna edycja tych rekolekcji.'

    Nasi od pól roku mają zaplanowany ten wyjazd..:(
  • My rodzimy wtedy, a poza tym takie tradsowskie te rekolekcje, sami odszczepieńcy będą...
  • @PawelOdOli - odszczepieńcy?
  •  sami odszczepieńcy będą...

    Onienie. My wzorowi NOMowcy...jeszcze.
    :>
  • edytowano marzec 2014
    PawełOd Oli - pewnie nie uwierzysz, ale typowego tradsa tam raczej nie zobaczysz, o ile w ogóle jakiegoś zobaczysz.
    A ksiądz i klerycy bardzo pilnują, by nie padło żadne słowo krytykujące  Nom- to właśnie w tych rekolekcjach jest najbardziej ujmujące

    To piszę ja - grzeczna parafianka:) która z Mszą Trydencką styka się wyłącznie na rekolekcjach w Kalwarii (wcześniej Górecku) organizowanych przez ks. Piotra
  • To nie jest miejsce dla nawalanek tradsowo - nomowych. 
    Można za to wiele dowiedzieć się o Mszy trydenckiej. 
  • no to ja zapewniam ze tradsów spotkacie:)
    Zapraszam na stronę http://tradycjakalisz.blogspot.com/ można posłuchać jak nasz xsiądz opowiada o mszy trydenckiej. Taki wstępniak przed rekolekcjami :)
  • "typowego tradsa tam raczej nie zobaczysz"

    No bez przesady, a Arek Robaczewski, opoka polskiego ruchu tradycjonalistycznego?
  • Schizmatycy i herezjusze, a Mona pierwsza, o!


































    :x

    hehehe
  • Arek  był w Górecku łagodny jak baranek, a mona to w ogóle sama słodycz:) 
  • Bo tradsi właśnie tacy są - jak cukrowe baranki :)
  • Najstraszniejszym tradsem jest reakcjonista, reszta to luz ;)
  • edytowano marzec 2014
    Tadsi, tradsi... jacy tradsi? :-O
    Ja myślałem, że to rekolekcje ekumeniczne z ministrantkami i tańcem liturgicznym !?



    ;)
  • Na poważnie to przekonało mnie ta "Zdrowaś Maryja" od Kapeli Brodów z "reklamówiki" po rekolekcjach 2013 :)

  • Już nic nie piszcie, ja tu fantastycznych ludzi reagujących wysypką na tradsów zapraszam, a wy mi tu  z krecią robotą. Będą się bali przyjechać, a szkoda by ich było.


    Namorowa, będziecie?
  • Jak Bóg da i najmłodszy członek rodziny pozwoli to tak :-)
    W każdym bądź razie zgłoszenie wysłane i zaakceptowane:-)
  • Mam pytanie do bywalców. 
    Jak wygląda oprawa muzyczna takiej mszy na rekolekcjach.
    Gregorianka czy tradycyjne polskie pieśni?
    Będzie ktoś kto taki śpiew animuje czy idzie się na żywioł?

    Pytam bo mam nadzieję na więcej takich perełek jak ta z filmiku.

    A swoją drogą świat to jest bardzo małe miejsce.
    Szukając tego kawałka z "reklamówki" znalazłem jakieś wykonanie z Jarosławia i koło Brodów mi na filmiku wyskoczyła śpiewająca gęba kolegi ze studiów...
  • Nie dostałam maila zwrotnego.....Martwić się? :(
  • Popłakałam się. Monirka, Paweł przecież się zbija, jak i reszta.


    Jednakowoż też nie dostałam maila zwrotnego.
  • edytowano marzec 2014
    @PawelOdOli

    czy nagrałeś ten filmik w swojej parafii? :)
  • Znaczy się Radio je śpiewa?
  • Nawiasem mówiąc, nagrane Godzinki można ściągnąć stąd: http://msza.net/i/godzinki.html
  • Swoją drogą, czy RM śpiewa wersję nieprzyzwoitą "O mężna białogłowo, Judyt wojująca, Abizag prawego Dawida grzejąca", czy przyzwoitą "O mężna białogłowo, Judyt wojująca. Od niewoli okrutnej lud swój ratująca"?
  • U nas w kościele śpiewamy co niedziela nieprzyzwoitą. Staruszkowi zrobili okład z młodych piersi, widocznie lekarz zapisał.
  • Spoko,spoko nie straszcie mną dzieci :))

    Po prostu pomyślałem, że ministrantki spodobają się synom, taniec spodoba się żonie a tańczące ministrantki mi B-)

    Pewnie jest takie zainteresowanie, że x. Piotr nie nadąża odpisywać ;)

    Super! Ze śpiewu to przydałoby się nam trochę podszkolić to prawda (choć żona podobno w chórze śpiewała .... kiedyś :P ). 
  • edytowano marzec 2014
    Zazdroszcz
  • nie to miałam napisać :-(
  • edytowano marzec 2014
    UWAGA, UWAGA!!!

    Bardzo przepraszam w imieniu księdza za zamieszanie dotyczące terminu rekolekcji. W trakcie negocjacji cenowych okazało się, że równocześnie z naszymi Rekolekcjami w Kalwarii Pacławskiej będą jeszcze jakieś spotkania młodzieżowe, dlatego ksiądz zastanawiał się nad przesunięciem terminu, żeby sobie nie wchodzić w drogę. Prawdopodobnie tańczące ministrantki, albo śmiech, tudzież inne czynności w Duchu świętym mogłyby się zdarzyć ;))
    Doszliśmy do wniosku, że terminu musimy się sztywno trzymać, ponieważ planowanie rodzinnych wyjazdów to wielkie przedsięwzięcie i każdy dzień w tę lub w inną stronę to zawalenie się całego systemu misternych przygotowań ;) 

    Tak więc, ze smutkiem( z powodu nostalgii za Kalwarią) i z radością (ponieważ jest cudownie), na razie nieoficjalnie, dla Was, ogłaszam, że ZMIANIE ULEGŁO MIEJSCE REKOLEKCJI
    Uruchomiliśmy siatkę znajomych księży i dzięki Bożej Opatrzności na 99% rekolekcje odbędą się w Sanktuarium MATKI BOŻEJ WAMBIERZYCKIEJ KRÓLOWEJ RODZIN i PATRONKI ZIEMI KŁODZKIEJ.
    Ksiądz w ciągu najbliższych 24 godzin ma dogadać się z jednym z ojców i jutro na 100% będziemy pewni tej zmiany. 
    Po potwierdzeniu, jak najszybciej zamieścimy oficjalne ogłoszenie 


    Osobiście bardzo się cieszę, bo powstała się nowa idea pielgrzymowania po Sanktuariach Polski. Będziemy co roku odwiedzać nowe miejsce :) 

    Co do Wambierzyc, jestem zachwycona samym miejscem, bazyliką jak i okolicą. Jest co zwiedzać (zwłaszcza z małymi dziećmi) i jest gdzie się modlić!. Zobaczcie sami http://www.radoslawsobik.pl/panoramy/wambierzyce/

    Poza tym najprawdopodobniej dołączy do nas kilku kleryków z diecezji świdnickiej, którzy pomogą nam w organizacji Mszy świętych. Podobno jest nadzieja, że ojcowie udostępnią nam stare, wymodlone ornaty, które niejedną Mszę widziały... 
    Zaraz padam na kolana, żeby się wszystko udało, bo na razie załatwione w 99%

    Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie, ale w Kalwarii podczas tych spotkań młodzieżowych moglibyśmy nie mieć potrzebnego spokoju... Proszę o modlitwę, żeby się wszystko udało i żebyśmy wszystko dopięli na ostatni guzik. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.