Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rekolekcje rodzinne w Kalwarii Pacławskiej

124678

Komentarz

  • A, ha.. Ksiądz mówił, że lista miejsc się powoli wyczerpuje, tak więc piszcie do niego o rezerwację, żeby wiedział czy więcej miejsc zarezerwować. 
  • właśnie
    tak blisko mnie, a ja w tym roku w żaden sposób nie mogę dołączyć do Was :-(
  • No to zrobiło nam się dużo bliżej - tym bardziej będziemy :)
  • nam bez różnicy 400 w tę czy 422 w tamtą stronę ;)
  • @In Spe 
    Dlaczego?
  • nam tym bardziej, choć w Kalwarii klimat nie do podrobienia i te widoki...
    8->
  • Wambierzyce powiadasz ...


    :-?

    od kilku dni rozważamy wyjazd 
    ale ciągle coś nie pasuje 




    wczoraj mężu niezobowiązująco rzekł, że bardzo chętnie wybrałby się w okolice płd-zach Polski 



    chyba jednak przyjdzie nam się zapisać, skoro Pan Bóg specjalnie dla niego zmienił miejsce rekolekcji :D
  • Wambierzyce są cudne :) ale wam będzie dobrze :)
  • U mnie dzieciaki mają obozy akurat w tym terminie - więc się już nawet nie zastanawiam.
    Może jakby ktoś jechał na chwilę)parę dni z Warszawy, to mogłabym się na stopa zabrać.
  • No to już załatwione! Jedziemy do Wambierzyc :) Dziś zmienię baner. Chyba zrobię go od nowa w większej rozdzielczości, bo coś mi marudzili, że kiepska jakość...
    Odrobinko, Kotlina Kłodzka to również cudowne widoki, góry Stołowe i niewyczerpany skarbiec różnorakich atrakcji.
     image

    Matka Boża Wambierzycka jest otoczona kultem głównie przez miejscowych, nie rozumiem dlaczego ludzie jeszcze nie odkryli tego niezwykłego miejsca. Wambierzyce nazywane są dolnośląską Jerozolimą. Można tam znaleźć perełki typu: 
    image
    ("Brodata święta" w jednym bucie)
    image
    Cztery dzwony zostawione przez Niemców, dawnych mieszkańców Wambierzyc
    Brama Jerozolimska, ruchoma szopka, Kalwaria Wambierzycka, droga Krzyżowa, Poszukajcie w necie, niesamowite rzeczy! 
    Ja jeszcze się cieszę, że coraz więcej kleryków chce do nas dołączyć! Przecież oni będą kiedyś księżmi, duszpasterzami.  


  • sa jeszcze miejsca bo marzy mi sie???????

  • o kurde to daleko dla nas 500 km...:(
  • O miejsca trzeba pisać do x. Piotra - pmaroszek@gmail.com
    Co to odległości, to w gruncie rzeczy skoro już się człowiek zapakuje i dzieciaki zbierze to ... co za różnica 200 czy 500 :)
  • @aga---p my jedziemy z 570 km, nie poddawaj się ! :)
  • Słuchajcie. Nie przejmujcie się, jeśli ksiądz nie odpisze od razu na maile, bo jest bardzo zajęty. Ze mną nawet nie miał czasu porozmawiać. Rano katechezy w szkole, potem jazda na studia do Krakowa, potem praca w parafii, prowadzenie grup parafialnych, kółek biblijnych etc etc...Jeszcze do tego modlitwa i pisanie doktoratu. Człowiek ma tylko 24 godziny do dyspozycji ;) Tylko lista miejsc praktycznie na wyczerpaniu :( Nie wiem dokładnie jak to teraz wygląda, ale ksiądz coś wspominał, że już dużo. 

  • Terminy się nie zmieniły 20-27 lipca
  • Jaka szkoda... nawet nam sie zamarzylo, bo Wambierzyce to rzut beretem od nas ;) Tylko to akurat termin chrzcin u nas :/
  • @gnome- wybywamy rodzinnie
  • My mamy 19-stego 55 lecie ślubu moich dziadków, wielka impreza, dzieci, wnuki, prawnuki, tańce hulańce, wielkie wesele!

    Ale co tam, najwyżej żona poprowadzi 20-tego do Wambierzyc gdyby miał być @-)
  • ok, napisałam maila, może sa jeszcze miejsca. mam nadzieję, że się uda, bo właśnie wczoraj Mężu wrócił z pracy z "radosną" wieścią, że będzie miał ograniczony etat, bo kasy w firmie brak :-S

    @balum, mówisz, że nowenna pomaga na brak funduszy? :-? hmm. trzeba będzie westchnąć tu i tam.
  • zaliczka poszła. Mąż zadowolony że Dolny Śląsk. Hmmm tylko my pewnie będziemy dzień wcześniej bo nie chcemy jechać na wariata. Trzeba będzie zarezerwować sobie miejsce w domu pielgrzyma pewnie. ..
  • edytowano marzec 2014
    @Lila Ty nie produkuj się na tematy różne, tylko pisz, czy jedziecie ;)
  • jak tam jest pięknie

    chciałabym pojechać ehhhh
  • Chciałam napisać, że ksiądz wspomniał, że zamyka listę. Jest jeszcze nadzieja, że wezmę od niego tę listę i po kolei będę dzwonić, bo nie wszyscy wpłacili zaliczki. Nauczeni doświadczeniem wiemy, że jeśli ktoś nie wpłaci zaliczki, traktuje swoją deklarację uczestnictwa w rekolekcjach niezobowiązująco. Rzecz jasna, że zaliczka idzie na poczet kosztów pobytu i jest odliczana od całej kwoty jaką musimy później zapłacić.
  • @mona, jakbyś dorwała tą listę, to daj mi znać, czy moje zgłoszenie doszło :) Ta niepewność jest okropna....
  • edytowano marzec 2014
    Ja tez bym chciala pojechać, ale sie boje, ze wy tacy swieci jestescie, msze trydenckie w jednym palcu, rodziny tip top, dzieciaki rozmodlone i wytrzymujace cale msze..
    Ech.
  • też zaliczki jeszcze nie wpłaciłam. czekam na wypłatę. no i ciągle mam wątpliwości czy damy radę (mężu z obciętym etatem :(  )
  • @kluska
    Ta, moje dzieci dodatkowo leczą z raka, obliczają w pamięci macierze, podnoszą 700kg w ciągu i inny takie ....
  • :D
    Moje udzielają porad prawnych i dyskutują o Filioque z patriarchą moskiewskim.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.