Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Misje

edytowano maj 2008 w Arkan Noego
Czy znacie jakiś misjonarzy, albo jakoś włączacie się w dzieło misyjne Kościoła?

Dopiero co był wątek o działalności misyjnej protestantów, a jak w dzisiejszych czasach widzicie zadanie niesienia Dobrej Nowiny całemu światu przez katolików?

Komentarz

  • Magda:

    Credo in unam, sanctam, catholicam et *apostolicam* Ecclesiam.

    Powtarzasz to co niedziela? :) No, może po polsku ;)

    Znam wielu ludzi, zaangażowanych w dzieło misyjne Kościoła; zgodnie ze stanem, w jakim żyją. Niekoniecznie głoszą katechezy (chociaż część z nich też!), ale przede wszystkim świadczą o Chrystusie w pracy i w domu. Myślę, że to jest powołanie dla większości z nas.
  • Dziś przeszliśmy z dziećmi pierwszy etap pielgrzymki "Christianitas" do Czerwińska. Cały czas towarzyszyły nam pobożne pieśni, modlitwa, czy konferencje. Dookoła świat świętował początek długiego weekendu, dymiły grille, ludzie odpoczywali jak mogli. Burzyliśmy im na chwilę ten beztroski relaks, rowery zatrzymywały się, ten i ów dopytywał, kim właściwie jesteśmy i dokąd idziemy. Skąd zamiast "moherowych babć" tyle młodych twarzy, a w pierwszym rzędzie nasze "sternikowe" dzieciaki. Myślę, że to też była misja. :wink:
  • Pode mną mieszka siostra misjonarza, oblata. Widzi go raz na kilka lat, ale bardzo się cieszy i jest dumna, że brat wybrał taką drogę.
  • Ta pielgrzymka pobudza moją wyobraźnię. Może za rok...

    x5fsh2
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.