Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

13 maja 1981 r.

edytowano maj 2008 w Arkan Noego
image

Jak zapamiętaliście ten dzień? Ja byłem wtedy dziewięcioletnim chłopcem i przede wszystkim zarejestrowałem nastrój szoku i smutku, który pojawiał się w kontaktach z rodziną i innymi dorosłymi. Pamiętam, że mój tata zaprowadził mnie pod kościół ss. wizytek, przed którym mnóstwo ludzi klęczało i odmawiało Różaniec.

Komentarz

  • Miałam wtedy 3 lata. Nie pamiętam nic.
  • A ja 6 lat i pamietam lzy moich rodzicow i ze razem odmawialismy roznaniec(zawsze wieczorem tak robilismy) ale wlasnie we lzach.
  • ... a ja 11lat i też nic nie pamiętam :sad:
  • Tak ... teraz sobie przypomniełem! "Ruscy strzelali do papieża ..." ... ah, jeszcze trop bulgarski w Głosie Ameryki. Czy ktoś z Was słuchał tego radia? Moi starzy woleli je niż Wolną Europę.
  • Nowy trop w sprawie zamachu na Jana Pawła II


    Emerytowany włoski sędzia śledczy, Ferdinando Imposimato, wskazał IPN-owi nowy trop, dotyczący zamachu na życie Jana Pawła II. Dziś przypada 27. rocznica zdarzenia na placu Świętego Piotra, wskutek którego papież został ciężko ranny.
    Imposimato, mimo iż jest na emeryturze, nie przestaje zajmować się kulisami spisku na życie Karola Wojtyły. Sędzia ujawnił Polskiemu Radiu, że wskazał rozmówcom w Instytucie Pamięci Narodowej nazwisko osoby, która może być "depozytariuszem prawdy" na temat tych wydarzeń. Ma to być Bułgar, który do tej pory nie został postawiony w stan oskarżenia, ani nie stanął przed żadnym sądem.

    Gorbaczow: ZSRR nie kazało strzelać do papieża

    Ferdinando Imposimato powiedział, że na drodze do poznania całej prawdy o zamachu na Jana Pawła II poczyniono nowe kroki naprzód. Emerytowany sędzia twierdzi od pewnego czasu, że atak na polskiego papieża był "krzyżowy". Jak ustalił, w spisku uczestniczyło wiele osób, "nie ulega jednak wątpliwości, że najbardziej niebezpiecznym z wszystkich zamieszanych w to wywiadów był sowiecki KGB".

    Imposimato nie uważa, by cokolwiek nowego mogło wnieść kolejne przesłuchanie Mehmeta Alego Agcy - Turka, który strzelał do Jana Pawła II. Sędzia zapowiedział, że wyniki swego prywatnego dochodzenia ogłosi dopiero w 2011 roku.

    "Bułgarski ślad" - przeczytaj artykuł w serwisie Kiosk Onet.pl
  • U nas słuchało się chyba częściej Wolnej Europy.

    W połowie lat 90. miałem zabawną przygodę, bo będąc gdzieś zagranicą zacząłem starym zwyczajem szperać po falach krótkich, znalazłem RWE i kiedy nadeszła pełna godzina usłyszałem głos swojego kolegi z jednej ławki z liceum, którego droga zawodowa - jak się okazało - wiodła przez etat spikera w tej stacji :bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.