Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Niedoczynność tarczycy

245

Komentarz

  • Dr Woźna przy stwierdzeniu hashi wysyła na dietę dr. Dąbrowskiej.
  • po miesiacu to ona nie wie czy to dlatego ze brała hormony czy dlatego, ze brała ich za mało...
    ja zaczęłam leczenie z rozpoznaniem "subkliniczna niedoczynność tarczycy" z tsh 5,2 i depresją, dostałam euthyrox 25, po 3 tygodniach miałam tsh 120 i myślałam, ze umrę;) to był rzut hashimoto. Potem jeszcze 2 takie. Ok. 4-6 tygodni potrzeba brac leki w jednej dawce, powtórzyc badania i kombinowac dalej...

    ja zaczęłam chorobę z wynikiem tsh 0,005.
    najpierw zadzwonili z laboratorium bym szybko odebrała wynik i do lekarza a jak sama przyszłam to zdziwili się,ze jeszcze chodzę.
  • Dodam,że przy uregulowanych hormonach miałam bóle kości i jakby objawy grypowe -zaczęłam braż selen i minęło wszystko. 
    Moze enuemiałam aż taki brak selenu-nie wiem.
  • Dr Woźna przy stwierdzeniu hashi wysyła na dietę dr. Dąbrowskiej.

    hmmmm... Moje problemy zdrowotne zaczęły się od 5tyg Dąbrowskiej... Coś sobie rozregulowalam. :-(
  • edytowano grudzień 2018
    Będę wyć
    tarczyca mi się rozjechała
    tsh powyżej 6
    do tego anemia
    zmęczeniu nie ma końca

    powoli zawalam kolejne sprawy
    spaććć!!!
    a lekarka taka sobie, nie wiem na co sie nastawić
    mam euthyrox 125 :/
    Podziękowali 1In Spe
  • @Karolinka nie jestem lekarzem , biorę letrox teraz już 75  , zupełnie nowe życie. nie mam już anemii, depresja jest też już wspomnieniem, waga stabilna , schudłam i nie mam problemów z utrzymaniem wagi, cały czas ćwiczę, koleżanka z pracy bierze euthyrox , ma bardzo niestabilny poziom hormonów. niby ta sama substancja jest w tych lekach . może warto zmienić .
    Podziękowali 2Bridget Karolinka
  • @Karolinka Trzeba podnieść dawkę. Polecam też książkę Izabeli Wentz "Hashimoto jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie"
    Podziękowali 2Karolinka Basja
  • Czy trzeba brać jod w ciąży przy Hashimoto? Mi lekarz kazał brać dodatkowo jodid 200 to jest 133% jodu. Podobno przy Hashimoto suplementacja nie jest wskazana. W witaminach dla ciężarnych mam 100( 67%). Czy tyle wystarczy dla dziecka?
  • Mnie uczono, że przy hashimoto nie wolno brać jodu ponieważ wzmaga to reakcję autoimmunologiczną organizmu. I sprawdziłam na sobie kiedy jeszcze nie wiedziałam, że moja niedoczynność to hashi. Brałam jod ze dwa miesiące i wyniki mi poszybowały... Tylko przy zwyklej niedoczynności jod jest wskazany.
    Podziękowali 1M_Monia
  • Ale niby dla dzudzousia ten jod wg mojego endokrynologa. Tylko nie wiem czy aż taka dużą dawka jest potrzebna, przecież jod jest jeszcze w soli. Bez ciąży to nie suplementuje. Wiem ze są kobiety które w ciąży nie chcą brać jodu ze względu na hashimoto. Już nie wiem co o tym myslec
  • A jaka różnica euthyrox a letrox????

    Powiem lekarce, w piątek jadę

  • edytowano grudzień 2018
    Kiedys pytałam to mowila ze letrox bez laktozy?? Czy bez czegoś tam.
    Działanie to samo.
    Bez eutxyroksu nie ma mnie :)
    Kiedys stary dr.mowil nie bac sie nie bac euthyroksu.
    Podziękowali 1Karolinka
  • @Wanda a jakie masz Ft3 i Ft4 przy TSH 3?
  • M_Monia powiedział(a):
    Czy trzeba brać jod w ciąży przy Hashimoto? Mi lekarz kazał brać dodatkowo jodid 200 to jest 133% jodu. Podobno przy Hashimoto suplementacja nie jest wskazana. W witaminach dla ciężarnych mam 100( 67%). Czy tyle wystarczy dla dziecka?
    Też miałam ten problem, lekarz kazał mimo Hashimoto suplementować jod w ciąży, ale stosowałam Jodid sam, suplement już musiał być bez jodu. Jak suple są z  jodem, to już bez Jodidu, ale musiały zawierać minimum 150, takie ja miałam zalecenia.
    Podziękowali 1M_Monia
  • ostatnio przeczytałam ,że przy hashi  nie używać past do zębów z fluorem, więc kupiłam bez

    ja miałam zdiagnozowaną niedoczynność  w ciąży i dostawałam jod , a potem nagle hashimoto :o
  • @Wanda Moim zdaniem trzeba  chwilowo zwiększyć dawkę. Po zastosowaniu terapii przedstawionej w książce Izabeli Wentz zapotrzebowanie na syntetyczne hormony powinno spaść bo naturalna produkcja wzrośnie. 
    Bardzo polecam tą książkę bo daje jakąś receptę na poprawę samopoczucia. Jak wiemy endokrynolog powie że nam się wydaje że się źle czujemy, albo wyślę do psychiatry bo "hormony są w zakresie norm".
    Podziękowali 1Basja
  • edytowano grudzień 2018
    mój kila razy mówił, że to nie od tarczycy, wskazał kardiologa a ten znowu namawiał do zmiany pracy
    także tego, kupię tę książkę, ale czuję, że endo nie bardzo przejmuje się moim zdrowiem
    chciałabym mieć siły na pracę,

    jedynie ruch, u mnie, podkręca siły
  •  Powiem coś na bazie moich ostatnich doświadczeń zdrowotnych. Hashimoto miałam opanowane i pojawiły się kołatania serca plus całkowity brak energii do życia i codziennego funkcjonowania. Trafiłam na mądrego lekarza, który dość szybko znalazł jakże prostą przyczynę mojego samopoczucia. Niedobór wit D3 i B12. Pozatym elektrolity, magnez, sód i potas w dolnej granicy normy. Teraz już drugi miesiąc suplementacji i czuje się coraz lepiej. 


  • Wanda powiedział(a):
    Ile czekacie ze sniadaniem po zazyciu hormonu? Ja 30 min, moze za mało 
    Wystarczy 

  • Karolinka powiedział(a):
    Będę wyć
    tarczyca mi się rozjechała
    tsh powyżej 6
    do tego anemia
    zmęczeniu nie ma końca

    powoli zawalam kolejne sprawy
    spaććć!!!
    a lekarka taka sobie, nie wiem na co sie nastawić
    mam euthyrox 125 :/
    Tsh poeinnas nieco zbić, zależy od wieku i obecnego zapotrzebowania. Usg tarczycy tez dużo powie. No i będę nudna- zobaczyłabym witaminy i elektrolity 
    Podziękowali 1Karolinka
  • Wanda moze spróbuj Zmienić dietę na taką bez glutenu i bez warzyw krzyżowych. Dużo też zależy od wagi. Im człowiek szczuplejszy tym potrzebuje mniej leku podobno.
    Podziękowali 1AleksandraB
  • Wanda powiedział(a):
    AB - i udalo Ci die zbic? Bezgluten to dla mnie nie do wykonania. Nie dam rady. Ciagle robie dxieciom jakies glutowe dania...
    @Wanda, do wykonania, większość tych glutowych potraw zrobisz w wersji bezglutenowej i jeszcze się zdziwisz że smaczniejsze i nie napychają i nie napompuja cię. 
    Jak coś się nie klei, trzeba dodać mąki z ryżu kleistego, skrobi z tapioki lub ziemniaczanej. Na przykład wczoraj na kolację i dzis na śniadanie były gofry na mące z ryżu brązowego, kleistego i z tapioki, z mlekiem migdałowym. Młody wcinał w tempie kosmicznym, inni też.
    Podziękowali 1AleksandraB
  • Czy idąc na wizytę do endo zawsze otrzymujecie tylko receptę na hormony (euthyrox itp.)?
    Czy można spodziewać się też porady co do suplementów czy innych leków?

    Rozmawiałam z koleżanką i tylko recepta, ja chociaż prywatnie też tylko hormony i żadnej sugestii co do sinych leków, suplementów itp.

    Co robicie w sytuacji gdy macie nagły odpływ sił życiowych a lekarz endo daleko i terminy wiadomo jakie :'(
    a do pracy iść trzeba!!!
  • @Karolinka a jak u Ciebie z wit.D ?
    U mnie odpływ sił na 100% równa się niedoborowi.
    Po kilku dniach łykania po 4000j.m. wracają mi siły do życia.
    Podziękowali 2Karolinka Bridget
  • wstyd, ale nie badałam

  • Karolinka powiedział(a):
    Czy idąc na wizytę do endo zawsze otrzymujecie tylko receptę na hormony (euthyrox itp.)?
    Czy można spodziewać się też porady co do suplementów czy innych leków?

    Rozmawiałam z koleżanką i tylko recepta, ja chociaż prywatnie też tylko hormony i żadnej sugestii co do sinych leków, suplementów itp.

    Co robicie w sytuacji gdy macie nagły odpływ sił życiowych a lekarz endo daleko i terminy wiadomo jakie :'(
    a do pracy iść trzeba!!!
    Badania rodzinny moze dac.
    Podziękowali 1Karolinka
  • edytowano styczeń 2019
    Ja jak nie mam siły żyć robię sobie dietę Dąbrowskiej. Po chwilowym pogorszeniu podczas adaptacji do ketozy zawsze znacznie się poprawia.
    Podziękowali 1Karolinka
  • edytowano styczeń 2019
    ale wit D
    jest na kasę?
    bo u mnie bez skierowania 58 zł najtaniej
  • edytowano styczeń 2019
    długo pozostajesz na Dąbrowskiej?
    chudniesz?
  • Wstyd to kraść :smiley:
    Myślę że w naszym klimacie normą jest niedobór,
    a przy problemach z tarczycą to też raczej norma,
    więc możesz spróbować.
    Tylko widoczny efekt, dają takie końskie dawki właśnie.


    Podziękowali 1Karolinka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.