Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Photoshop - tutorial

edytowano maj 2008 w Polecamy
może Was to zainteresuje,
z tej strony:
http://photoshop.aws.sitepoint.com/
można jeszcze przez 19 dni ściągnąć bezpłatny podręcznik do AdobePhotoshop,
295 stron - ściągnęłam i jest rewelacyjny :))) nie dostałam przy okazji żadnego wirusa ani spamu...
polecam :bigsmile:

Komentarz

  • Kogo stać na photoshopa...

    Ja polecam Paint Shopa Pro - możliwości bardzo duże i rozsądna cena.
  • Na Allegro można kupić Corel X3 na licencji OEM (ze sprzętem, np. z tabletem lub skanerem, pełna licencja komercyjna; brak możliwości dokupienia upgrade'u i brak drukowanej książeczki z instrukcją) za 450 - 550 zł. Polecam bo normalnie trzeba wydać 3 razy tyle. Corel sprzedawany na Allegro przez sklepy, nówka.
  • A może lepiej jednak używać wolnego oprogramowania i wspierać tę piękną ideę dzielenia się i współpracy?
    Z tego co wiem to GIMP nie specjalnie ustępuje Photoshopowi.
    Od lat w biurze i w domu bez żadnych problemów używam np. OpenOffice zamiast MS Office. Właściwie w każdej kategorii programów są świetne zamienniki oprogramowania komercyjnego, również na system Windows.
  • Używam Open Source jak najbardziej: Gimp i Inkscape. Inkscape ma wg mnie np. bardziej intuicyjny interfejs i skróty klawiszowe niż Ilustrator czy Draw. Problem w tym, że oba darmowe programy nie obsługują ani CMYK ani Pantone, a jedynie RGB, a także mają problem z eksportem do plików ai czy cdr. Do grafiki internetowej się nadają jak najbardziej, ale do profesjonalnego zastosowania w innych mediach (offset, sitodruk itp) niestety nie...
  • Do Gimpa (mimo paru prób) nie mogłem się jakoś przekonać. Natomiast Paint Shop po ściągnięciu wersji próbnej zachwycił mnie na tyle, że odżałowałem kasę na jego zakup.

    Natomiast Open Office używam w domu od paru lat i jestem zadowolony.

    Generalnie z komercyjnego oprogramowania mamy w domu tylko Windows XP, Paint Shopa, Pajączka i Nero (OEM kupiony razem z nagrywarką). Cała reszta to freeware. Udało się znaleźć darmowy soft do absolutnie wszystkich zastosowań, jakie potrzebowaliśmy.

    Na drugim kompie mamy z kolei Linuxa (dystrybucja Ubuntu) i samo darmowe oprogramowanie.
  • Ha! Ja po kilku próbach też odszedłem od Gimpa. Potem po jakimś czasie wróciłem i podjąłem kolejnych kilkanaście i udało się :wink:

    Też staramy się oboje nie kraść :smile: Mamy legalnego Windows XP, MS Office (wersja dla studentów - niedroga i z licencją na 3 stanowiska), Corel X3 (oem ze skanerem) a reszta to również freeware lub wspomniane open source.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.