Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pralki potrzebuje

24

Komentarz

  • edytowano listopad 2013
    Podbijam bo chyba nam własnie trzasnęła palka..ma ponad 10 lat, kupowalismy zaraz po slubie i to najtanszą z dostępnych Amicę, teraz nie dosc ze nie dopiera,  to przed chwilą kiedy chcialam wyjąc pranie okazalo sie ze chyba moje próby  jej otwarcia ( fizycznie jestem słaba, wiec nie szarpalam sie czy cos) zepsuły rączkę..... :( reperowac takiego grata chyba nie ma sensu...Jak życ i jaką pralkę kupic żeby
    a) byla ekonomiczna
    b) nie droga...
    c) wsad minimum 6 kilo
    d) ladowana z przodu a nie od gory, bo stoi w kuchni i sluy za blat roboczy jesli trzeba :P




  • My dostaliśmy pralkę w prezencie, tzn wybraliśmy sobie jaką chcieliśmy. Polecam BEKO, naprawdę jesteśmy nią zachwyceni, bardzo!!!

    Moze to malo wiarygodne, bo to nasza pierwsza pralka - jeszcze nie mialismy wlasnej, ale naprawde wydaje sie super! I ma opcje 15 minut !!!

  • Mam nieduże doświadczenie z pralkami, bo Polar rzadko się psuje, więc go polecam :D
  • edytowano listopad 2013
    @ProMama ta opcja 15 minutowa brzmi kusząco ;) 

    jak na zlosc teraz akurat nam to wypadlo kiedy ciułamy na remont, więc kasa ma znaczenie przy wyborze (hahah a kiedyś nie miala ;) ? ) a BEKO chyba nie drogie jest ...
    a jakis konkretny model macie?
  • taką też  wypatrzylam
    chyba niezle opinie i opis..i cena do przelkniecia heh
  • Obecnie mam Beko i jest w miarę. Czasem wariuje, ale pierze dobrze.
  • @Katia a wariuje w jakim nasileniu? ;)
    Wiesz, przy 6 osobowej rodzinie pranie jest prawie codziennie ..boje sie ze po 2 latah zacznie swirowac jak tylko sie gwarancja skonczy..
  • BEKO najtaniej chyba za lekko ponad 800 zl,  my nie mamy najtanszej. Tzn zalezy od sklepu.
  • edytowano listopad 2013
    @Pro no wlasnie...nawet nie wiem na co zwracac uwage...od slubu w 2002roku tylko pralkę z duzego AGD kupowalismy bo lodowke i takie tam po dziadkach odziedziczylismy...ani doswiadczenia nie mam ani nic..
    dlaczego np jedne (nawet drogie pralki)maja zuzycie wody na cykl np 24 litry, inne 13, jeszcze inne 18? czym sie rozni klasa e. A+++ od A? łorety ....
  • Ostatnio od dawna jest spokój. Być może planuje coś naprawdę ekstra ;)
    Wariowanie polega na praniu wg innego programu niż ustawiony, np. ma być szybko, a jest z praniem wstępnym.
  • @Kalinosia
    jeśli dużo i często pierzesz to zwróć uwagę na zużycie wody.

    My szukając pralki nie braliśmy tego pod uwagę, dopiero ktoś nam na to zwrócił uwagę.
    Nasza ma "water balance" ( ale chyba teraz większość to ma - tak mi się zdaje ), więc w zależności od wagi prania pobiera sobie wodę.
    Dla mnie ważne było, żeby był tzw. szybki program - mam 20 min i program do prania butów - też mam.
    I z tych dwóch jestem najbardziej zadowolona.
    Nie musze odświeżać moich białych koszulek ( białe koszulki to taki mój zbok ;) )
    i moje trampki też zawsze czyściusieńkie :D
  • klasami energetycznymi bardzo się nie przejmuj różnica między A a A+ czy A++ to w cenie pralki ok 200 - 300 zł a zużycie prądu jest niższe przy 1 praniu o ok 6 groszy. Mój mąż kiedyś liczył że przy 3 praniach w tygodniu chyba zwróci się to po 50 latach.......

    to już lepiej te 200 zł włożyć w przedłużóną do 5 lat gwarancję
  • Beko pralkę bardzo mi odradzano kiedy szukałam  tego urządzenia. Ogólnie wszystkie sprzęty Beko podobno sa kiepskie, mam tylko lodówke(mąż kupił "za kawalera"), ale straszne badziewie. Różne firmy specjalizują się  w różnych urządzeniach, jeśli chodzi o pralkę to Whirpool i Indesit są ok.  Jeszcze jedna firma jest super, ale jak sobie przypomnę to napiszę.
    My mamy elektroluxa i nie polecam.
    Dla mnie w pralce jest ważny program -pranie ręczne bo nic a nic nie piorę w ręku, nie znoszę.
  • A++ czy A+ wystarczy, tak mi sie wydaje.
  • edytowano listopad 2013
    Dziękuje Wam bardzo!
    Czyli nie bede az tak patrzec na te klasy A A+(zwlaszcza ze do tej pory mialam starą wiec pod tym względem malo ekonomiczną i juz jakos nawyklam do konkretnej wysokosci rachunkow za prad hehe) a obczaję te zuzycia wody.
    I fakt-te krotkie programy sa super. My w naszej starej mielismy pranie normalne (ze 3-4 h!) i krotkie - okolo godziny. z oszczednosci czasu i pieniedzy tylko na krotkim pralam...ale i tak to zawsze godzina..jak cos na szybko przeprac trzeba to juz recznie tylko zostawalo.

    W sumie mam wrazenie ze z AGD zawsze jest ryzyk fzyk...znajomi kupili pralke za prawie 3 tys i im po 2,5 roku zdechła :/ a chyba albo whirpool byl albo bosch ..nei pamietam..wsciekali sie ze nie wykupili dluzszej gwarancji..
    moze to jest mysl..

    a ile to jest na wsad np 6 kilo "mało wody" ? 12 litrow na cykl przy takim obciazeniu to duzo czy malo?
  • Ja beko nie polecam - mieliśmy najtańszą lub prawie najtańszą opcję, kosztowała około 1000zł. Raz prała, raz nie, nie dopierała, ubrania szarzały, kilka razy zalała łazienkę, płukała niedokładnie... Może te droższe są lepsze, ale ja już na pewno nic z beko nie kupię. Szczególnie, że różnice w cenach teraz nie są aż tak duże - a pralkę jednak kupuje się na długo.
    Teraz dużo pralek ma chyba opcję skracania programu, jeśli chodzi o szybkie prania. Sama wybierasz czas prania :) 
  • edytowano listopad 2013

    a ile to jest na wsad np 6 kilo "mało wody" ? 12 litrow na cykl przy takim obciazeniu to duzo czy malo?
    Weź pod uwagę, że "cykl prania" to nie wypranie Twoich ubrań w tej ilości wody. To wygląda tak:
    namaczanie - 12 litrów
    wstępne pranie -12
    pranie zasadnicze - 12
    płukanie wstępne -12
    płukanie zasadnicze - 12

    Tak samo działa zmywarka, nie łudźcie się!

  • siostra męża kupiła używaną firmy miele i bardzo z mężem są zadowoleni
  • edytowano listopad 2013
    ja też kiedyś ja będzie możliwość to chciałabym używaną miele...więcej do szczęścia mi nie trzeba ;;)
  • Miele, miele..pierwsze słysze :D Rozumiem ze to jaies drogie pralki sa skoro uzywane popularne i sie sprawdzają :P

    Najgorsze ze musimy szybko się na cos zdecydowac......a ja taka niewykokoszona..juz pol lazienki w bruudnych ciuchach!!!!!!niedlugo pod nimi się utopimy :P
  • każda dobra pralka, która nie padnie po skończeniu się gwarancji (najczęściej po 2 latach)  8-|

    teraz taki sprzęt produkują :(

    jak cię stać to radzę dokupić przedłużoną gwarancję lub wyszukać jakieś promocje z wydłużoną gwarancją np. na 5-lat
  • no miele podobno nie do zdarcia :)
  • My mamy Elektroluxa AEG pralko- suszarke (akurat tej opcji nie polecam, jak ktos ma miejsce na osobny grat) i dziala nam bezusterkowo w zasadzie 7 lat. Raz sie tylko jakis wezyk zapchal i trzeba bylo przepychac, ale dal rade to zrobic nawet moj niezorientowany w temacie maz (ze sobie przy tym reke rozcial, to juz inna historia ;) ).
  • a taka ktos zna?
    albo 

    albo z boscha

    @Agax4 własnie niestety mam tą swiadomosc...robią byle co..tamta moja poprzednia 10 lat z okladem chodzila intensuywnie i dopiero teraz sie rozkraczyla..łeee
  • My mamy Elektroluxa AEG pralko- suszarke (akurat tej opcji nie polecam, jak ktos ma miejsce na osobny grat) i dziala nam bezusterkowo w zasadzie 7 lat. Raz sie tylko jakis wezyk zapchal i trzeba bylo przepychac, ale dal rade to zrobic nawet moj niezorientowany w temacie maz (ze sobie przy tym reke rozcial, to juz inna historia ;) ).
    no noooo :) a pewnie ile się potem nagadał ;)

    Moj męzu nienawidzi electroluxa..wiec jakbym taka wybrala to przy pierwszej awarii zjadl by mnie zywcem :D
    uprzedzil sie do tej firmy po doswiadczeniach z odkurzaczem i chyba jeszcze czyms .. eh ;)
  • Na szczesci moj z tych z oczczednych w slowach ;) No i glupio mu bylo, ze pralka o zaatakowala :))
  • Czy był temat o polecanych lodówkach? Nie mogę odnaleźć...
  • a ja mam nowiutką 11 kilową :) 

    image

    wcześniejszy indesit padł po 2 latach.
  • Obecnie mam Boscha na 7 kg i bardzo zadowolona jestem, kosztuje ok. 1300 zł - http://www.ceneo.pl/23196345 Jest dość cicha, dobrze dopiera i też ma szybkie pranie (15 min).

    Poprzednio 7 lat mieliśmy indesita i psuło się wszystko co możliwe, pompa, programator, grzałka. Po tym jak mnie od niej poraził prąd mąż się wkurzył i ostatecznie wylądowała za drzwiami ;) Z ciekawostek to nie kończyła programu i tak prała i prała w nieskończoność... Raz mogła prać nawet 9 godzin i nie było już czego wyciągać z bębna 
    :-((
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.