Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zapraszam do modlitwy - 15 modlitw św. Brygidy

edytowano październik 2013 w Polecamy
Na forum jest o tym nabożeństwie krótki wątek, ale nie mogę jeszcze w nim pisać.
Zauważyłam, że króluje tu Nowenna Pompejańska (sama jestem w trakcie), ale mam mocne postanowienie rozpocząć też 15 modlitw św. Brygidy, stąd moja propozycja by stworzyć, na wzór, NP listę osób aktualnie odmawiających, jako grupę wsparcia w wytrwaniu w modlitwie.

Jak odmawiać 15 modlitw św. Brygidy:

Od dłuższego czasu Brygida pragnęła wiedzieć, ile
ciosów Chrystus Pan otrzymał podczas swej Męki. Pewnego dnia Zbawiciel
objawił się jej i rzekł:

"Moje Ciało otrzymało 5480 ciosów. Jeżeli chcesz je uczcić pobożną
praktyką, zmów  Ojcze nasz i  Zdrowaś z modlitwami, których cię
nauczyłem
podczas całego roku w ten sposób w ciągu roku uczcisz każdą
Moją Ranę".



     Potem w formie obietnicy dodał, że ktokolwiek zmówi te modlitwy podczas roku:


Uwolni 15 dusz ze swej rodziny z czyśćca.
15 sprawiedliwych spośród krewnych zostanie potwierdzonych i zachowanych w łasce.
15 grzeszników spośród krewnych zostanie nawróconych.
Osoba, która zmówi te modlitwy, osiągnie pewien stopień doskonałości.
Już na 15 dni przed śmiercią będzie przeżywała szczery żal za wszystkie popełnione grzechy z świadomością ich ciężkości.
Na 15 dni przed śmiercią dam jej Moje najświętsze Ciało, ażeby
przez Nie została uwolniona od głodu wiecznego oraz dam jej Moją
drogocenną Krew do picia, by na wieki nie doznała dokuczliwego
pragnienia.
Położę przed nią Mój zwycięski Krzyż jako pomoc i obronę przeciw zasadzkom nieprzyjaciół.
Przed jej śmiercią przyjdę do niej z Moją najdroższą i ukochaną Matką.
Przyjmę z dobrocią jej duszę i zaprowadzę do wiecznej radości.
Zaprowadziwszy ją tam, dam jej kosztować z przedziwnej studni
Mojej Boskości, czego nie uczynię tym, którzy nie odmawiali tych czy
podobnych modlitw.
Trzeba wiedzieć, że choćby ktoś żył przez 30 lat w grzechu,
lecz potem skruszonym sercem odmawiałby pobożnie te modlitwy albo
przynajmniej powziął postanowienie ich odmawiania, Pan mu odpuści jego
grzechy.
Obroni go przed zgubnymi pokusami.
Zachowa mu pięć zmysłów.
Uchroni go przed nagłą śmiercią.
Uwolni jego duszę od kar wiecznych.
Człowiek ten otrzyma wszystko, o co poprosi Pana Boga i Najświętszą Pannę.
Jeśliby ktoś żył zawsze według woli Boga i musiałby umrzeć przedwcześnie, życie jego zostanie przedłużone.
Ktokolwiek zmówi te modlitwy, uzyska za każdym razem odpust cząstkowy.
Człowiek ten otrzyma zapewnienie, że cieszyć się będzie szczęściem chórów anielskich.
Każdy, kto by innych nauczył tych modlitw, nie będzie nigdy pozbawiony radości i zasługi, ale one trwać będą wiecznie.
Tam, gdzie odmawia się te modlitwy, Bóg jest obecny swoją łaską.

Pełny tekst modlitw:

http://www.christusrex.brzegdolny.pl/pray13.htm

Czekam na odzew :)

Komentarz

  • Tajemnice szczęścia (bo o tej modlitwie chyba mowa) zaczęłam odmawiać w tym roku i trwało to ok. pół roku. Później niestety przerwałam. To był bardzo dobry czas, bo ta modlitwa jest piękna. Na pewno odmówie jeszcze ją kiedyż. Ale w tej chwili odmawiam Nowennę Pompejańską i na pewno nie dałabym rady organizacyjne, ale chęć jest ogromna.
  • Jest tu i wątek o Tajemnicy Szczęścia :)
  • wczoraj minął miesiąc odmawiania, ta modlitwa wciąga :)

    może ktoś się będzie chciał przyłączyć?
  • spróbuję od dziś ...
  • najdłużej udało mi się wytrwać 2 miesiące...
    teraz zaczynam jeszcze raz, motywuje mnie że mój mąż też odmawia
    może ktoś się przyłączy?
  • codziennie trzeba odmówić 15?
  • Tak, codziennie, to zajmuje kwadrans lub dłużej - jeśli się rozważa. Modliłam się jakieś 2 lata temu.
  • Ja też się modliłam przez rok. Bardzo mi Pan Bóg pomógł w czasie tej modlitwy. Teraz też od dłuższego czasu ciągnie mnie, mam ważną intencję, ale jakoś i odciąga równocześnie. ja potrzebowałam na nią około 20 - 25 minut. Może ten wątek jest dla mnie ku mobilizacji? 
  • @Haku codziennie odmawia się 15 modlitw i po każdej Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo.
    Mi to zajmuje ok 20 minut.
  • trzeba pod rząd czy nie trzeba?
  • Tak, modlitwy mają numery i tematycznie dotyczą kolejnych etapów Męki.
  • tak ale czy można np 5 rano 5 w południe 5 wieczorem
  •  Myślę, @Haku, że chodzi o modlitwę, bez wzgledu na to czy w całości czy na raty
  • "Tajemnica szczęścia"... Odmawialiśmy z Piotrem i co jakiś czas do niej wracamy. Teść zaczął ale nie skończył, bo umarł - w ogromnych łaskach obiecanych przy odmawianiu tej modlitwy. Dał nam tym duże świadectwo.
    Dla mnie z czasem ta modlitwa staje się coraz piękniejsza i coraz głębsza... nawet sporadycznie ją odmawiam, bo mam zgraną na tel i modlę się nią jak jestem np. sama w drodze.
    Polecamy :)
    K
  • @Haku myślę, że tak
  • @Haku sama odmawiam "na raty" zależy od czasu
  • @mama83, ale kusisz... Dobrze, dobrze. Może w końcu się pogoni tego lenia. Chciałam za córkę. Może w dniu rocznicy jej śubów, a może wcześniej. 
    Dziękuję za mobilizację. 
    Pan Bóg łaskawy, wie, czego człowiekowi potrzeba.
  • mam pytanie czy ta modlitwa jest może gdzieś w formacie mp3 tak żeby przy pieleniu słuchać i modlić się 
  • Kasia mówiła, że słucha z komórki, to pewnie jest, Jak chcesz, mogę ci przesłać książeczkę.
  • @nowa znalazłam coś takiego http://twojanuta.pl/mp3,2dmyh,tajemnica-szczescia-15-modlitw.html
    można słuchać online, ale jest też opcja ściągnięcia mp3
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.