Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

[Warszawa] I Twój syn może zostać skautem :)

edytowano wrzesień 2013 w Polecamy
Michał Adalberta i mój Józio są już po pierwszej zbiórce, bardzo zadowoleni, dlatego mogę Wam z czystym sumieniem zarekomendować fajne harcerstwo dla chłopców w wieku 8-12 lat. Prowadzą je skauci św. Bernarda z Clairvaux. Jest to organizacja młoda, ale prężna i ambitna. Bazuje na modelu skautingu katolickiego opracowanym w pierwszej połowie XX wieku przez o. Jakuba Sevin. W porównaniu z popularnym w Polsce FSE są bardziej tradycyjni pod względem metody, więcej mają wędrówek w lesie i zadań traperskich, niż gier i zabaw. Co dla niektórych może mieć znaczenie, kapelanami skautów są księża diecezjalni, którzy odprawiają Msze w klasycznym rycie rzymskim.

1-sza gromada warszawska nosi imię św. Dominika. Ma bazę na Powiślu, a na zbiórki jeździ do lasów rembertowskich. Można przywozić chłopców albo tu albo tu.

Przydatne linki:
http://ssbc.pl/
https://www.facebook.com/skauci?fref=ts
https://www.facebook.com/1szaWarszawskaSwietegoDominika
«1345

Komentarz

  • szkoda, że nie mam syna w słusznym wieku...
  • edytowano wrzesień 2013
    @Maciek
    Vero Veritas !

    przysyłajcie syny swe a nie pożałujecie !
  • Mój Michał już od roku jest w tej gromadzie, potwierdzam, że są to super zajęcia dla chłopaków. Mojego przekonali nawet do ministrantury, chociaż wydawało mi się to niemożliwe. A gdzie się przenieśli ze Św. Klemensa, bo nam wczoraj zbiórka przepadła z powodu zamówionej Mszy Św. - myśleliśmy, że uda się prosto z niej na zbiórkę?   

  • szkoda, że nie mam syna w słusznym wieku...



    Szkoda, że nie mam syna w słusznym wieku i harcerstwa tego typu w moim mieście.

  • Będzie duży wstyd jak z warszawskich wielodzietnych nie zmontujemy przynajmniej jednego zastępu !
  • A zastęp to ilu?
  • właśnie o tym myślałam, mam potomstwo płci męskiej w wieku odpowiednim :)
  • No to na co czekasz ???
    Punktem zbornym jest najczęściej Wa-wa Śródmieście - stamtąd wyruszają kolejką w lasy okolic Rembertowa lub Wesołej. Można dołączyć tamże - jak wygodniej.
  • a tak konkretnie, w którym dokładnie miejscu jest najbliższa zbiórka i o której godzinie?
  • Ta, pierwszy raz przeczytałam zamiast skautem - glutenem, drugi raz przeczytałam zamiast skautem - skinem.


    Myślę, że czas już spać.


    Sorry za OT

  • a tak konkretnie, w którym dokładnie miejscu jest najbliższa zbiórka i o której godzinie?
    najprawdopodobniej 5 października.
    jak poznamy szczegóły to zapodamy
  • dzięki, to czekam :)

     

  • edytowano wrzesień 2013

  • No fajne to harcerstwo.
    Tylko kto miałby Młodego wozić???
  • edytowano wrzesień 2013
     Co dla niektórych może mieć znaczenie, kapelanami skautów są księża diecezjalni, którzy odprawiają Msze w klasycznym rycie rzymskim.
    Dlaczego jest to ważne, aby Msza Święta była w klasycznym rycie rzymskim? Czy to pogłębia relację Waszych dzieci z Jezusem?
  • Jest to ważne, ponieważ gwarantuje liturgię sprawowaną z wielkim pietyzmem.

    @Małgorzata32 - rano jadę z Falenicy i mogę go zabierać. Z powrotem musielibyście go odebrać ze Starej Miłosny lub Wiązowny.
  • Maciek...Jak dla mnie super! Bo ja się już naprawdę nie zobowiązuję do wożenia.
    A mój sceptyczny mąż...nawet nie ma co dyskutować...

    Musze przemyśleć temat.Bo to nie takie proste...
    Na razie oczekujemy na miejsce w Radoości.
    A Wanda się zdecydowała?
  • Istnieje też opcja, że mógłbym go do Was odwozić, choć nie za każdym razem :)
  • Kusisz...
    Maciek, pogadać musimy... Przy okazji.
  • edytowano wrzesień 2013
     
    Wczoraj nie mogliśmy pojechać, a szkoda. 
  • kwestie logistyki do ustalenia - np. możecie chłopaków przywozić do nas, do Starej Miłośny.
    Ja mogę ich odwieźć na zbiórkę i z tej zbiórki przywieźć do Starej M.
  • chwiejny, chwiejny ..... las, ognisko, towarzystwo innych chłopaków, .... od czego rodzice - niech pojedzie raz - potem sam będzie chciał
  • @Wanda też by mogła skorzystać z pomocy transportowej :)
  • @Wanda była dzisiaj namawiana - że tak powiem, przez nas w Józefowie
    nawiasem ... o 11:15 w kościele MB Częstochowskiej, całkiem całkiem zbożna liturgia
  • Dobra. Że siė wtrącę

    Musicie mnie na noc wnerwiać swoimi fajnymi skautami dla synów
    Siė na priva umawiajcie :D No


    Eh
    z miasta Łodzi do stolycy tyko 2 h .....
  • edytowano wrzesień 2013
    .
  • edytowano wrzesień 2013
    czego się nie robi dla dziatek ....

    z ostatniej chwili, z mail'a Akeli:
    "

    W tym roku więcej czasu będziemy spędzać w lesie, korzystając
    z faktu iż centrum miasta ma bardzo dobre połączenia z lasami we wschodniej
    stronie Warszawy.

    Zmieniamy również miejsce przebywania z kościoła św. Klemensa
    na Woli na kościół św. Trójcy na warszawskim Solcu. Decyzja spowodowana była
    faktem, iż miejscowa parafia zaproponował nam lepsze warunki lokalowe, co
    pozwala na lepszą pracę dydaktyczną z naszymi wilczkami.

    Mamy również nowego duszpasterza, który będzie się więcej
    angażował w życie naszej gromady, jest nim ksiądz Tomasz Delurski. Ks. Tomasz
    jest autorem bardzo ciekawej strony internetowej (http://delurski.pl/), którą polecam.

    Nowością będzie także 2-3 dniowy wyjazd w okresie zimowych
    (styczeń/luty) będziemy rozmawiać o tym w odpowiednim czasie.

    Następna zbiórki odbędzie się 5 października, o szczegółach
    będę jeszcze informować"


  • Jest to ważne, ponieważ gwarantuje liturgię sprawowaną z wielkim pietyzmem.
    Chyba nie rozumiem. Czy to ryt gwarantuje Ci pietyzm sprawowania liturgii? A nie wewnętrzne postawa serca?
  • wewnętrzna postawa serca  - tyle postaw ile serc .....
    ryt jest jeden i pociąga wszystkie serca w górę, do nieba przez Wieczernik i Golgotę
  • edytowano wrzesień 2013
    Pięknie powiedziane. Wierzę, że tak właśnie przeżywasz liturgię.
    Ale nie sądzę, aby jeden z rytów zapewniał taką postawę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.