Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Grzybobranie

124678

Komentarz

  • ja już mam grzybów po kokardkę
    zupa-sos-smażone-marynowane i tak w kółko...

    co jeszcze można zrobić z maślaków?

    zaczynam mieć podobnie :)
  • To wyślijcie mi trochę :P
  • Znalazłam dziś pierwszego w tym roku grzyba. Wygląda, że jadalny.
    Możliwe to?
  • Możliwe. Ciepło i mokro. U mnie na trawniku też różne grzyby rosną, ale moje niejadalne raczej.
  • Kurki są już.
  • To raczej jakiś "podgrzybkowaty" jest. Chciałam zrobić zdjęcie, ale bateria padnięta.
  • edytowano czerwiec 2014
    Pochwalę się i zapytam, bo laik jestem. Znalezione dziś na moim ogródku w "leśnym kąciku". Ładne i dorodne, pytanie, czy jadalne...  ;).  Nie chce mi się do sanepidu z jednym grzybem zasuwać...
  • pardon, z dwoma, ale to ten sam gatunek chyba. Ja poza muchomorem i pieczarką, to niczego na 100% sama nie odważę się określić
  • Na zdjęciu wyglądają na koźlarze. Czyli, że jadalne powinny być.
  • dokładnie, wyglądają jak koźlaki
  • To by się zgadzało z tym, co tam rosło w ub. roku, dzięki
  • Tak wyglądały przed zerwaniem
  • Niestety, po przekrojeniu ponad 10cm. kapelusza, wylazły z niego białe robaki..., no ale będziemy patrzeć co dalej. Hasło: idziemy na grzyby nabiera u nas nowego znaczenia, bo to oznacza wyjście z domu i udanie się do kąta, w którym są 2 sosenki, 5 brzózek, piaskownica, huśtawka, a w sezonie hamaczek :)
  • Brzózki dają koźlaka, sosenki -- maślaka.
  • no i to by się zgadzało - te dwa rodzaje mieliśmy w zesżłym roku, ne licząc jakiś psiar oczywiście...
    @WdRW na grzyby Cię nie zaproszę, bo nie wystarczy dla wszystkich 
    :P
  • Moze pora wyciągnąc wątek?
    Jak tam grzybiarze?

    Marzy mi się wielkie grzybobranie.
  • Wielkie, to nie, bo potem trzeba się tym zająć...
    Ale tak trochę, to niechby przyniesli, wzięli koszyki nie-za-duże, kalosze i poszli. W trzech.
  • Prawie codziennie monitorujemy z mężem i synem ulubiony las spacerowy. Bór chrobotkowy suchy. Są piękne podgrzybki welurowe z z grubymi nóżkami. Zasuszyłam w suszarce już cztery 4-litrowe słoiki.
    Wysyp był w okolicy nowiu.
    Podziękowali 2Skatarzyna Małgorzata32

  • Ach, te podgrzybki, najpiekniejsze!
    Podziękowali 1AleksandraB
  • U nas dzieci prawdziwki z lesnej szkoly przynosza. I podgrzybki.
  • Ja byłam dwa razy, raz na spacerze a potem już specjalnie. Teraz za lodowką pełna kratka się suszy. Dziś słońce po paru dniach więc po niedzieli znowu się wybiorę, przez ostatnie lata jakoś mi się nie udawało za to w tym roku sobie odbiję :) Uwielbiam grzyby zbierać. 
  • Dzwonili, że dobrze idzie, tylko Mikołaj marudzi, głodny.
  • Po takim udanym grzybobraniu, zamykam wieczorem oczy i widzę podgrzybki w leśnym runie. Nawet czteroletni Janek znalazł już w tym roku wiele kurek i podgrzybków. Twierdzi, że jest grzybiarzem. Rozpoznaje, podgrzybki, kurki, krowiaki, lisówki, szmaciaki. Niejadalnych grzybów nie niszczy bo są dla zwierząt (lisówki dla lisów, a krowiaki dla krów  :D).
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • edytowano wrzesień 2017
    W moim ulubionym borze chrobotkowym suchym wysyp podgrzybkow.  Można zbierać prawie nie wstając z kolan.
    Idźcie do lasu! Coś mi się wydaje, że szczyt wysypu będzie w nowiu za 3 dni. Jest mnóstwo podgrzybkow centymetrowej wielkości za małej do zbioru.
    Czy ktoś może mi podać sprawdzony przepis na grzybki marynowane?
  • Co sie stało, że nagle umiem wklejać zdjęcia?? :D

  • @Aga85 - piękny :)
    Podziękowali 2Aga85 mamababcia
  • W Beskidzie Zywieckim nadeptuje sie na rydze. Podgrzybkow jak naplute i prawdziwkow duzo.
    Podziękowali 2Skatarzyna madzikg
  • Może z daleka i po ciemku można pomylić, u nas nawet Mikołaj-siedmiolatek, od dwóch lat rozpoznaje bezbłędnie (wcześniej nie chodził na grzybobranie) i teraz z dumą mi przynosi, bo mama najbardziej kanie lubi. ;)
  • Marcelina powiedział(a):
    W Beskidzie Zywieckim nadeptuje sie na rydze. Podgrzybkow jak naplute i prawdziwkow duzo.
    Ciekawe gdzie ;) w moim Beskidzie mało

    Tzn rydze są, hurtowo, ale prawdziwków dwa znalazłam
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.