Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ostatnie konklawe nieważne?

edytowano październik 2013 w Arkan Noego
Stolica Apostolska w AAS (Acta Apostolicae Sedis) potwierdza:

Podczas konklawe złamano co najmniej 6 pieczęci na drzwiach pałacu apostolskiego:
1. drzwi do prywatnej windy papieskiej od strony schodów kręconych
2. szare drewniane drzwi prowadzące z pokoju św. Ambrożego do biur sekretariatu
3. duże drewniane drzwi po wschodniej stronie pokoju św. Ambrożego
4. Drzwi prowadzące z sali klementyńskiej do prywatnej biblioteki
5. małe drzwi prowadzące z sali klementyńskiej do korytarza za "czcigodną" windą
6. drzwi do prywatnej windy papieskiej z dziedzińca Sykstusa V

To niestety oznacza, ze ostatnie konklawe jest nieważne.

Źródło: http://www.vatican.va/archive/aas/documents/2013/aprile-maggio2013.pdf

Komentarz

  • To niestety nic nie oznacza
  • To niestety nic nie oznacza
    Wedle przepisu konklawe musi być amkniete. Skoro pieczęć była zerwana, nie było.
  • Rozumiem, że ktoś oficjalnie to napisał i podał do wiadomości, ale co dalej? 
    Franciszek ma się odwołać? Kto ma "władzę" cokolwiek w tym temacie zrobić?

  • Rozumiem, że ktoś oficjalnie to napisał i podał do wiadomości, ale co dalej? 
    Franciszek ma się odwołać? Kto ma "władzę" cokolwiek w tym temacie zrobić?

    Historia Kościoła pozdrawia. 
  • aż się dziwię, że Ty Greg nie masz jeszcze fuchy w Watykanie;-)
  • edytowano październik 2013
    Wielka mi afera. Kardynałowie zamówili pizzę, to trzeba było ją jakoś przynieść.
  • Wielka mi afera. Kardynałowie zamówili pizzę, to trzeba było ją jakoś przynieść.
    A dokładnie zamówili 6sztuk
  • edytowano październik 2013
    Ciekawam tylko, czy gdyby przy wyborze Benedykta stało się coś takiego, to w ogóle taka plotka by powstała?

    Jakieś źródła Greg? Ale tak oprócz KNO-podobnych? ;)

    Edit- śpię jeszcze, nie widziałam linka.
  • @C&;P link jest do vatican.va. Dokładnie do AAS. Już bardziej poważnie nie można.
  • edytowano październik 2013
    Greg, nie chce mi się sprawdzać, ale skoro Ciebie to interesuje to sprawdź

    Wydaje mi się, że opieczętowaniu podlegają apartamenty papieskie po śmierci/abdykacji papieża. Nie jest to związane z zamkniętym charakterem konklawe. 
  • Ale czy słuchając Papieża Greg nie stanie się aby zbyt doskonałym chrześcijaninem? To przecież niedobrze.
  • edytowano październik 2013
    może Duch Św. połamał pieczęcie? w końcu tchnie kędy chce
    a może ktoś miał po prostu biegunkę

  • Wiesz co Gregorius, ja rozumiem, że dla Ciebie to co powiedział papież Franciszek nie ma znaczenia, ale może uda Ci się przeczytać:  http://gosc.pl/doc/1739608.Uwolnij-sie-od-syndromu-Jonasza
    Może coś dotrze.

    To znaczy trza przeginać w druga stronę? Ha. Hulaj dusza bez kontusza - piekła nie ma!

  • może Duch Św. połamał pieczęcie?
    Ta, co jeszcze. Duch św nie wybiera papieża.
  • wiesz, trochę mi to przypomina rozpaczliwe krzyki PIS po przegranym referendum w Warszawie
  • @Prayboy znaj proporcyję mocium panie
  • w Warszawie padły serwery podczas liczenia głosów (dowody są) i nikt się nie bulwersuje a ja mam się martwić że w Watykanie (podobno) połamano pieczęcie (dowodów brak)

  • w Warszawie padły serwery podczas liczenia głosów (dowody są) i nikt się nie bulwersuje a ja mam się martwić że w Watykanie (podobno) połamano pieczęcie (dowodów brak)

    Jak to ,oficjalny dokument stolicy apostolskiej to nie dowód?
  • Stolica Apostolska w AAS (Acta Apostolicae Sedis) potwierdza:

    Podczas konklawe złamano co najmniej 6 pieczęci na drzwiach pałacu apostolskiego:
    1. drzwi do prywatnej windy papieskiej od strony schodów kręconych
    2. szare drewniane drzwi prowadzące z pokoju św. Ambrożego do biur sekretariatu
    3. duże drewniane drzwi po wschodniej stronie pokoju św. Ambrożego
    4. Drzwi prowadzące z sali klementyńskiej do prywatnej biblioteki
    5. małe drzwi prowadzące z sali klementyńskiej do korytarza za "czcigodną" windą
    6. drzwi do prywatnej windy papieskiej z dziedzińca Sykstusa V

    To niestety oznacza, ze ostatnie konklawe jest nieważne.

    Źródło: http://www.vatican.va/archive/aas/documents/2013/aprile-maggio2013.pdf
    Komuś baardzo się nie podoba nowy Papież..
  • To niestety nic nie oznacza
    Wedle przepisu konklawe musi być amkniete. Skoro pieczęć była zerwana, nie było.
    I co z tego?

    W papierach stoi, że apartamenty papieskie mają być zapieczętowane. Ale żadnych sankcji za zerwanie nie ma. A nieważność wyboru papieża jest wymieniona tylko w jednym przypadku - symonii.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.