Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

GRY KOMPUTEROWE

edytowano styczeń 2014 w Ogólna
Czy znacie grę komputerową MINECRAFT?
Co o niej sądzicie?
Czy jest neutralna czy ma drugie dno?

I czy w ogóle Wasze dzieci grają na komputerze? bo ja się cały czas zastanawiam nad sensem gier... Nasi mogą tylko 1-2 godz w piątek czy w sobotę, ale intuicja mi podpowiada, ze to i tak za dużo... bo to jakiś czas zmarnowany i ogłupiający...

Ostatnio przyszedł kolega do synów. Fajny chłopczyk, znają się od lat. Dawno się jednak nie widzieliśmy dłużej... Jeden z synów skomentował, że on jest nudny. Przyjrzałam się temu i okazało się, że ów chłopiec nie potrafił zająć się wspólną zabawą, nic się nie kleiło, z boku siedział... Dopiero ożywił się gdy chłopaki coś tam pokazywali mu na kompie. I ciekawe, ten chłopiec ma w domu limitowany komputer, sporo zajęć dodatkowych, sportowych a jednak coś się zmieniło na niekorzyść... Niepokoi mnie to...
«1

Komentarz

  • Minecraft moim zdaniem jest całkiem fajny.
    Moi chłopcy grają.
    Drugiego dna się nie dopatrzyłam.
  • Savia, a może ten kolega właśnie przez zbyt ograniczony dostęp do komp w domu, tak się rwie do niego u innych (oko mamy nie sięga)

    Oczywiście to moje "gdybanie" na podstawie jednego wpisu, bo przecież nie znam tego chłopca.

    Młody jeszcze czasem gra z siostrzenicą 8l.
    Był czas, że częściej grał ze swoimi braćmi i właśnie z Małą, teraz jakoś rzadziej, pewno zmienił grę ;)

    Ale ja osobiście nie wiem co to za gra, choć Młody usilnie namawiał mnie, żeby grała z nimi ;)
  • Gdyby ode mnie zależało, to dzieci by nie grały w nic. Ale mąż nie widzi nic złego, pozwala. 
    Ja nic pozytywnego w graniu nie widzę. Syn gra w Minecraft - gra ok, ale mi też się to wydaje stratą czasu i takim zawęzenim zainteresowań. Ma limit 3h w tygodniu i też mi się wydaje za dużo. 

  • Na opcji "przetrwanie" machasz kijem i mieczem i nic zbudowac nie dasz rady.

    Samo budowanie zas dośc rozwijające, o ile sie człowiek nie przejmie zaburzonym podejściem do praw fizyki (tam drzewo po ścięciu sie nie przewraca tylko zostaje z zawieszoną w powietrzu koroną) :P

  • Nika76 co rozwijajacego w budowaniu wirtualnego świata? To klocki lepsze. A ekran, no cóż, niezdrowy

    Pytanie do wszystkich po co dziecko ma tracić czas na gry komputerowe, które NIC nie dają?
  • No właśnie... zasadniczo gry nic nie dają. Żeby jeszcze to było logiczne...

    Jest taka gra Neverhood i tam trzeba rozwiązywać logiczne zagadki by dalej przejść. Ma to sens... ale inne? Muszę męża urobić...
  • Zamiast grać lepiej programować. to moze coś dać.: dobrze płatny zawód
  • Mój syn buduje w minecrafcie różne mechanizmy ruchome, koniki machające nogami itp.... 
  • Dzięki, Greg, bardzo ciekawy artykuł. Właśnie, NAJPIERW trzeba mieć szerokie horyzonty i wiedzę, a potem korzystać z wyszukiwania...
  • Otóż to, nasi to samo. Siedzieliby bez umiaru.
  • Dokładnie. Dlatego komp jest w piątek lub w sobotę. Przynajmniej wtedy w tygodniu nie ględzą o kompie, bo i tak nie dostaną. :P
  • edytowano styczeń 2014
    Gregorius, programiści też grają i prawnicy grają. Tylko humaniści rzadko grają, filolodzy znaczy  :P nie mają czasu  :P :-* :-B
  • edytowano styczeń 2014
    Gregorius, programiści też grają i prawnicy grają. Tylko humaniści rzadko grają, filolodzy znaczy  :P nie mają czasu  :P :-* :-B
    To nie o to chodzi. oni juz cos umieją.
  • http://www.physicsgames.net/

    Strona z grami,  w których wykorzystuje się wiedzę z fizyki. Świetne,  sama swego czasu budowałam mosty i wyliczałam na oko odpowiednie kąty żeby pocisk z katapulty doleciał tam gdzie chcę. Przy czym nie reczę za wszystkie, dobrze żeby Rodzice rzucili okiem czy coś nie jest w którejś z nich przypadkiem nie w porządku :)
  • MINECRAFT


    Znam. Wciąga. Ale inne też wciągają.
  • @Gregorius - skąd Ty to wszystko wyciągasz? ;)
  • edytowano styczeń 2014
    @Gregorius - skąd Ty to wszystko wyciągasz? ;)
    wiesz ja tak mam od końca podstawówki, gdy na dwa dni mogłem usiąść przy takim sprzęcie:

    image
  • edytowano styczeń 2014
    Pamiętam nawet chyba swój drugi program na tym:

    10 PRINT "Witaj Grzechu!"
    20 GOTO 10

    albo coś w tym stylu. A wczoraj przypomniałem sobie ten dreszczyk emocji, gdy podłączyłem sobie pierwszy raz to (co każdemu polecam)

    image
  • nasi starsi grali w minecraft, przeszlo im. Teraz się strzelają czołgami. Wg mnie całkowity zakaz sensu nie ma. Starszym chłopakom po prostu mówię, ze maja miec zaplanowany dzień i zrobic najpierw to co nalezy do obowiązków, potem moga odpocząć nawet grając w durną strzelankę. Na szczęście maja jeszcze mase innych aktywnosci i robia inne rzeczy. Gdyby tylko grali wywaliłbym komputer :-)
  • Ktoś, nie pamiętam czy nie na forum, pisał, że daje dziecku laptop z baterią (naładowaną na maksa bądź na konkretny czas) i zabierają zasilacz. Dziecko ma tyle czasu na zabawę na komputerze ile trzyma bateria.Ot tak mi się skojarzyło z tematem :)
  • @skorektoja

    http://blog.codecombat.com/we-have-open-sourced-everything
    A ten blog co ma pokazać? nauka przez zabawę?
    No połączenie zabawy z nauką czegoś sensownego
  • @Gregorius - skąd Ty to wszystko wyciągasz? ;)
    wiesz ja tak mam od końca podstawówki, gdy na dwa dni mogłem usiąść przy takim sprzęcie:


    szczęściarz :-)
    @skorektoja wiesz to było fajne, nawet jeśli  sprzęt gorszy od niektórych co mieli w blokowisku atari albo c64. Niestety z developerką sie pożegnałem gdy zauwazłem, ze to niezupełnie dla mnie
  • To ja poproszę o polecenie gry dla chłopca, który w sierpniu skończy 8 lat.

    Nad sensem gier już się nie zastanawiam, bo uważam, że całe to granie sensu nie ma. Jednak miauczy syn, że koledzy grają i o tych grach ciągle rozmawiają i on nie wie o co chodzi, też by chciał pograć.
    I tak sobie myślę, że my dorośli też nie robimy tylko rzeczy pożytecznych, czasami trzeba zrobić coś ogłupiającego.
    Zależy mi tylko na tym, żeby to to było bezpieczne.

    Dzieci nasze grają od niedawna, tylko w weekendy i to oczywiście w ograniczonym czasie. Mają głównie gry dla dzieci 5-6 letnich ha ha: Bolki i Lolki uczą angielskiego i generalnie same tego typu edukacyjne.

    A teraz młodzi optują za grami wojennymi. No i tu jest problem, bo mi wojenne gry kojarzą się z przemocą i agresją. Ale z drugiej strony, chłopaki muszą sobie postrzelać...
    Szukam więc gier typowo chłopackich... dla dzieci prawie 8 i prawie 6 lat.

    Szukam po omacku w sieci, ale jakoś nigdzie nie widzę czarno na białym ograniczeń wiekowych. Boję się w ciemno kupować.

    Polecicie coś?
  • edytowano marzec 2014
    U nas póki co grają w "World of Tanks" z takich gier wojennych, bez przemocy. Tylko nie wiem czy 6 latek da radę, ale może spróbować. Mogą np. grać we dwóch, będą mieli łatwiej. Np. jeden "prowadzi " czołg a drugi "strzela". (No i też pomijam kwestie sensu grania w gry komputerowe itp.)

    edit. U nas chłopcy lat 8 i 9
  • edytowano marzec 2014
    to juz lepiej  strategie     gra od 12 lat  musi poczekac  http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=706


    tank na pegazusa   kieruje sie strzałkami   a strzela  F
    http://grajnik.pl/gry/gra-tank-pegasus-online,5819.html
  • Na twierdzę zdecydowanie za mały, ale może sobie kupię :))

    A world od Tanks to jest widzę taka do grania na internecie z innymi graczami, tak?
    A da się tak, żeby płytę kupić i grać offline?
    My mamy chyba za kiepski internet. Tzn limit bajtowy mamy - tylko taki żeby na orga starczył
    :P
  • Limit z 3 godzin zmniejszony do 2 w tygodniu. W soboty, bo w tygodniu nie ma czasu. W Wielkim Poście nie gra, nie ogląda filmów, itp.
  • edytowano marzec 2014
    "A world od Tanks to jest widzę taka do grania na internecie z innymi graczami, tak?
    A da się tak, żeby płytę kupić i grać offline?
    My mamy chyba za kiepski internet. Tzn limit bajtowy mamy - tylko taki żeby na orga starczył "


    Tak. World of Tanks, to gra  przez internet, z innymi graczami, online. Niestety offline się nie da. No i do tego internet powinien być raczej szybki.


    edit. nie mogę wykasować emota  na końcu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.