Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

poszukiwane miejsce do wakacjowania

135

Komentarz

  • edytowano marzec 2014
    Z miejsc wartych polecenia to przypomniało mi się, że nad Balatonem byliśmy ze znajomymi i wynajęliśmy cały dom na 2 rodziny po 5 sztuk każda, za 80 euro na dobę, czyli na łeba wychodziło 8 euro. W fajnym miejscu z piaszczystą plażą.

    Balaton ma niezaprzeczalną zaletę przy małych dzieciach, bo trzeba iść i iść i iść i iść by dotrzeć do jakiejś głębszej wody, a temperatura wody zdecydowanie niebałtycka, bo ok 26-27 stopni :)



  • Szukając dla nas miejsca na wakacje znaleźliśmy takie 

    Nie byliśmy tam, ale na filmiku wygląda interesująco.
  • Ja sie troche zniechecilam jednak oferta w Polsce. Wychodzi mi, ze mozna miec cos lepszego w porownywalnej cenie w Austrii, Wloszech, czy Francji. W polskiej cenie ma sie nie jakis pokoik, tylko cale mieszkanie z pelni urzadzona kuchnia, pralka, suszarka itp. w ladnym domu (np. drewnianym) z ogrodem. Do tego na gospodarstwach agroturystycznych sa zwierzeta, gospodarze sprzedaja swoje produkty. Lokalizacja zwykle tez atrakcyjna, gdzies w gorach, nad morzem.
    Nie rozumiem tych polskich cen :/ Znalazlam np. we Francji domki/apartamenty w super standardzie nad samym morzem w zabytkowym miasteczku za 350 euro- 500euro/tydzien (dla 5-6 osob). A mozna jeszcze taniej, jak ktos nie jest mega-esteta ;)
  • Ech. Ale co z awaryjnym leczeniem dzieci?
  • no włąśnie my wychodząc z takie założenia pojechaliśmy do Chorwacji.. W tym roku nie wiem co robić bo mi termin porodu wyskoczył na lipiec/sierpień. A jak miałabym pojechać do takich Włoch w sierpniu i nie wskoczyć do morza "bo połóg" to na pewno się nie zgodzę na taki deal! :P 
  • @mamaa unezpieczenie się wykupuje (wcale nie jest drogie!!!)
  • @Taja, a we wrzesniu nie mozecie? Mysle, ze to nawet lepszy termin na Wlochy (nie tak upalnie, mniej turystow i taniej). W polowie drogi mialabys nocleg u mnie :)
  • wiesz... ja bym chciała we wrześniu polecieć (?!) na kanonicazję don ALvaro do Madrytu... ale jeszcze nie wiem co i jak... muszę się porientować jak to najlepiej zrobić. Pozbierać fundusze... :/ ale dzięki! będę pamiętać o Waszej propozycji :*
  • @Maciejka - a podzielisz się, gdzie te oferty znalazłaś? :)
  • Od kilku lat wynajmuje stad:
    http://www.homeaway.co.uk
  • My znamy to miejsce :)
    Zupelnie nie drogie, tyle ze bez auta to raczej nie ma jak sie tam dostac
    Warunki dla niewymagajacych za wiele poza lazienką, jakąś kuchenką i dachem nad głową :P
    Ale jeziorko fajne :))


  • Na Kaszubach tu jest fajnie, dzieci do 5 rż za darmo, jedzenie przewspaniałe, atrakcji mnóstwo. bardzo, bardzo fajne miejsce. Obsługa dyskretna i kulturalna jak w najlepszym hotelu.
    Już polujemy na jakieś promocje, bo lepszego miejsca póki co nie znaleźliśmy na wczasy z maluchami. 
  • My jeździmy co roku do Chorwacji. Mój mąż przystosował Mercedesa Sprintera....na ala samochód kempingowy.ŚPIMY W SAMOCHODZIE   na bezpłatnych
      parkingach.. w aucie  mamy prysznic, pietrowe łóżka , kibelek i cos do gotowania. TV też zainstalowane---na długie podróże super jak się jedzie z gromadą dzieci. 
    Poza tym góra jedzenia z Polski , bo dużo taniej . No i w drogę. 
  • Klaudia, a jak długi jest ten Wasz sprinter? masz jakieś zdjęcia?
  • Mąż mnie pouczał , że to model  ten  krótszy  ...jak zrobie zdjęcia z rozłożonym lóżkiem to wkleję. 
  • KlaudiaX5 super sprawa z tym camperem. Tez mamy w planach zakup czegos takiego :)
  • No- tylko nasz to zwykły 9-osobowy sprinterek. Mój pomysłowy M   zaraz  po kupnie wziął sie do dzieła i zrobił dzieciakom nad siedzeniami ogromne rozkładane łoże , my po wyjęciu jednego rzędu siedzeń mamy   miejsce na materac na podłodze i jest super. Poza tym mamy rozkładany prysznic z gumowym brodzikiem ...przydaje sie po wizycie na plaży. Co roku jest jakies nowy wynalazek dodawany do auta...swiatełka, kieszenie , okienka dachowe do wentylacji   ....w tym roku ma byc obrotowy mój fotel zeby dzieci monitorować ;-)  Takie hobby mojego M ;-) no ale za to mamy tanie wakacje co roku. 
    Jak nam się nudzi auto, to jeszcze namiot jest ...jakies urozmaicenie. 
    A tak na marginesie polecam super miejsce namiotowe i kempingowe w Chorwacji - UMAG w północnej czesci kraju. Raj dla dzieci ;-)
  • edytowano marzec 2014
    Klaudia, wrzuć koniecznie jakieś zdjęcia, tego prysznica i plaży tez :)
    Ile camping za dobę?
  • edytowano marzec 2014
    http://www.vacansoleil.pl/camping/info/chorwacja-istria/novigrad/kemping-park-umag/VPL/9/2701003/?gclid=CLX7x93Mrr0CFeKWtAodensA1w#prijzen

    @PawelK   to link do Umagu przez vacansoleil

    My bylismy  w ubiegłym roku  11 czerwca. Od 15 czerwca wzrastają ceny pierwszy raz a potem od 30 czerwca kolejny wzrost cen.  Jechalismy na ślepo- bez rezerwacji. Miejca było pełno ( bo to jeszcze przed sezonem)  NIe pamietam ile płacilismy ale chyba jakos tak 90 zl od doby ( na 7 osób)Można  też domek wynająć ale to juz dużo drożej wychodzi. 
     Dopytam mojego M ile dokładnie płaciliśmy od doby. 
    Vacansoleil ma super ceny jesli można sobie wczesniej zarezerwować termin. 


    ...
    Zdjęcia z prysznicem dopiero w maju jak się bedziemy gdzies wybierac...bo trzeba wyciagnąć rząd siedzeń a jest z tym trochę pracy.  Poza tym mój M musi zmienic troche ten prysznic ..mielismy najpierw szyne w suficie do ktorej doczepiona była kurtyna wokoło..dół jest zrobiony z takiej grubej folii  ktorą używa sie do robienia oczek wodnych. Na rogach zagieliśmy i zaszylismy  rogi zeby zrobić wanienke i doczepiliśmy kurtynę na rzepy do wanienki . W wanience jest zrobiony otwór i wąż do odpływu wody , ktory  prowadzimy na zewnątrz samochodu . Prysznic( czyli ta rączka )  jest turystyczny na wtyczkę na 12 V .(kupiony na allegro)  W bagażniku samochodu wielka beczka w wodą . ( wymaga udoskonalenia zeby była ciepła woda) 
    Teraz nie możemy miec szyny w suficie bo zainstalowalismy  w tym miejscu okno dachowe . Mój M ma  już zrobioną składaną kabinę z desek....wymaga to jeszcze udoskonalenia. ;-) 

    @PawelK może coś z tego zrozumiesz.....bo ja baba......nie umiem tego tak obrazowo wytłumaczyć..szczególnie jesli to wytwór mojego M

  • wróciliśmy z Truskawkowa i bardzo polecamy!

    a teraz szukamy czegoś w okolicy Pienin na początek września.
    Najchętniej domek ew jakieś studio typu 2 pokoje i kuchnia

    za rozsądną cenę a nie 450 za dobę;-)
  • Szukając miejsca na nasze wakacje znaleźliśmy coś takiego

    Od razu piszę nie byliśmy tam, ale dla nas oferta interesująca.
  • ja bym wolała mieć dostęp do kuchni i sama gotować oraz mieć dwa pokoje:-)
  • "Mogę Państwu zaoferować pobyt w Drewnianej Willi nieopodal naszego ośrodka. 
    Jest tam 5 pokoi - na parterze 2 i na piętrze 3 pokoje. 
     

    Jest też tam aneks kuchenny"

    To jest fragment oferty jaką dostaliśmy od nich. Tego chyba nie ma na stronie. Pani wysłała nam zdjęcia.
  • @Aneczka08 jesli jestescie troche bardziej mobilni, to moze pomyslicie o Austrii? Jestem swiezo po poszukiwaniach miejsca do wakacjowania i tamtejsza oferta wydaje mi sie byc atrakcyjna: mieszkania (takie na 5-6 osob) z dwoma-trzema sypialniami, lazienka, kuchnia itd. w osobnym domku, albo w duzym domu gospodarskim (wydzielone mieszkanie w duzym domu) kosztuje juz od ponizej 400 euro/tydzien. We wrzesniu moze byc jeszcze taniej. A domy sa stylowe, drewniane, polozone w wioseczkach gorskich, dookola zwierzeta, stumyki, laki.
    Trzeba szukac pod "Urlaub auf dem Bauernhof". Jakbys byla zainteresowana moge pomoc w poszukiwaniach :)
  • Państwo Dziwiszowie są bardzo mili i pomocni :) nie wiem jak z warunkami bo byłam tam dawno i tylko na ognisku ale wspominam bardzo dobrze :)

    (to do linka od OliN.)
  • Może w przyszłym roku tam się wybierzemy. Teraz jedziemy do Małe Ciche.
  • A cos ustronnego ale z jakąś małą infrastrukturą dla dzieci
    Nad morzem??
    Polecacie?
    I najlepiej z trasami rowerowymi.
  • Aneczka, pisałam w zeszłym roku, że wynajmowaliśmy w Krynicy 2 pokoje z kuchnia i łazienka za 100 zl za dobę, apartamenty Adam. Wprawdzie to nie Pieniny ale blisko i też bardzo pięknie.
  • trasami rowerowymi nad morzem , przed laty , jeździliśmy z dziećmi na trasie Sopot - Gdańsk
    ale... tłoczno tam było ...



  • dzieki, moze sie na przyszly rok przyda, albo na jesien. Po dwoch dniach intensywnych poszukiwan udalo mi sie znalezc cos fajnego na lato :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.