Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowenna do Bożego Miłosierdzia-w Wielki Piątek można zacząc.

edytowano kwiecień 2014 w Ogólna

NOWENNA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

image
Jezu, ufam Tobie!



* Tekst nowenny pochodzi z Dzienniczka św. S. Faustyny * 

+ ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA PRZYPADA ZAWSZE W PIERWSZĄ NIEDZIELĘ PO WIELKANOCY +



(Dz. 57) "...Nowenna do Miłosierdzia Bożego, którą mi kazał Jezus napisać i odprawiać przed świętem Miłosierdzia. Rozpoczyna się w Wielki Piątek.

Pragnę, abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w śmierci godzinie..." 




- Dzień pierwszy: Dziś sprowadź mi ludzkość całą, a szczególnie wszystkich grzeszników, i zanurzaj ją w morzu miłosierdzia mojego. A tym pocieszysz mnie w gorzkim smutku, w jaki mnie pogrąża utrata dusz.(1210) 

Koronka do Bożego Miłosierdzia... 


- Dzień drugi: Dziś sprowadź mi dusze kapłańskie i dusze zakonne, i zanurz je w niezgłębionym miłosierdziu moim. One dały mi moc przetrwania gorzkiej męki, przez nich jak przez kanały spływa na ludzkość miłosierdzie moje.(1212) 

Koronka do Bożego Miłosierdzia... 


- Dzień trzeci: Dziś sprowadź mi wszystkie dusze pobożne i wierne, i zanurz je w morzu miłosierdzia mojego; dusze te pocieszyły mnie w drodze krzyżowej, były tą kroplą pociech wśród goryczy morza.(1214) 

Koronka do Bożego Miłosierdzia... 


- Dzień czwarty: Dziś sprowadź mi pogan i tych, którzy mnie jeszcze nie znają, i o nich myślałem w gorzkiej swej męce, a przyszła ich gorliwość pocieszyła serce moje. Zanurz ich w morzu miłosierdzia mojego.(1216) 

Koronka do Bożego Miłosierdzia... 


- Dzień piąty: Dziś sprowadź mi dusze heretyków i odszczepieńców, i zanurz ich w morzu miłosierdzia mojego; w gorzkiej męce rozdzierali mi ciało i serce, to jest kościół mój. Kiedy wracają do jedności z kościołem, goją się rany moje i tym sposobem ulżą mi męki.(1218) 

Koronka do Bożego Miłosierdzia... 


- Dzień szósty: Dziś sprowadź mi dusze ciche i pokorne, i dusze małych dzieci, i zanurz je w miłosierdziu moim. Dusze te są najwięcej podobne do serca mojego, one krzepiły mnie w gorzkiej konania męce; widziałem je jako ziemskich aniołów, które będą czuwać u moich ołtarzy, na nie zlewam całymi strumieniami łaski. Łaskę moją jest przyjąć zdolna tylko dusza pokorna, dusze pokorne obdarzam swoim zaufaniem.(1220) 

Koronka do Bożego Miłosierdzia... 


- Dzień siódmy: Dziś sprowadź mi dusze, które szczególnie czczą i wysławiają miłosierdzie moje, i zanurz je w miłosierdziu moim. Te dusze najwięcej bolały nad moją męką i najgłębiej wniknęły w ducha mojego. One są żywym odbiciem mojego litościwego serca. Dusze te jaśnieć będą szczególną jasnością w życiu przyszłym, żadna nie dostanie się do ognia piekielnego, każdej szczególnie bronić będę w jej śmierci godzinie.(1224) 

Koronka do Bożego Miłosierdzia... 


- Dzień ósmy: Dziś sprowadź mi dusze, które są w więzieniu czyśćcowym i zanurz je w przepaści miłosierdzia mojego, niechaj strumienie krwi mojej ochłodzą ich upalenie. Wszystkie te dusze są bardzo przeze mnie umiłowane, odpłacają się mojej sprawiedliwości; w twojej mocy jest im przynieść ulgę. Bierz ze skarbca mojego Kościoła wszystkie odpusty i ofiaruj za nie...O, gdybyś znała ich mękę, ustawicznie byś ofiarowała za nie jałmużnę ducha i spłacała ich długi mojej sprawiedliwości.(1226) 

Koronka do Bożego Miłosierdzia... 


- Dzień dziewiąty: Dziś sprowadź mi dusze oziębłe i zanurz je w przepaści miłosierdzia mojego. Dusze te najboleśniej ranią serce moje. Największej odrazy doznała dusza moja w Ogrójcu od duszy oziębłej. One były powodem, iż wypowiedziałem; Ojcze, oddal ten kielich, jeżeli jest taka wola Twoja.- Dla nich jest ostateczna deska ratunku uciec się do miłosierdzia mojego.(1228) 

Koronka do Bożego Miłosierdzia...

Komentarz

  • mam wydrukowaną z GN
    i zamierzam /\
  • jak co roku +++
  • Święto Miłosierdzia jest obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Jest to tzw. Niedziela Miłosierdzia. W tym roku, w to święto, odbędzie się kanonizacja Jana Pawła II, który wprowadził Niedzielę Miłosierdzia jako święto całego Kościoła.

    W Dzienniczku s. Faustyny czytamy słowa Pana Jezusa:

    Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski.

    Odpuszczenie win i kar nie działa "automatycznie" – warunkiem jest przystąpienie do Komunii Świętej po dobrze odbytej spowiedzi (zob. warunki dobrej spowiedzi). Dzięki temu, można powiedzieć, doznajemy całkowitego "wyczyszczenia" duszy, tak jak podczas Chrztu świętego.

    Przygotowaniem do tego święta jest nowenna, w czasie której modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Nowenna ta trwa 9 dni, od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia.

  • Dziś czwarty dzień.
  • Tak się zastanawiam,czy konieczne jest przystąpienie do spowiedzi jeśli jest się w stanie Łaski Uświecającej?
  • Nie jest konieczne. 
    Dziś 5ty dzien.
  • Tak warto tez zwrócić uwagę, że w dniu piątym posoborowie zmodyfikowało odpowiedni fragment dzienniczka. W oryginale jest tak jak w poście otwierającym watek. W dzienniczku wydfanym w posoborowiu zamaist "heretyków i odszczepienców" jest "braci odłączonych" niby drobnostka, ale wiele mówi o mentalności cenzora i poprawiaczy.
  • Nie sprawdzałam, co jest w dzienniczku. Ale w moim modlitewniku (posoborowym) jest "heretyków i odszczepieńców".
  • Weszłam bo to dziś można zacząć .
  • To już niedługo i mozna zapisać sobie dla przypomnienia.Intencji pewnie nie braknie.
  • Dziś można zacząć.
  • Podbijam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.