Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

gry i zabawy dla dzieci

edytowano kwiecień 2007 w Polecamy
warto sobie przypomnieć i powymieniać się pomysłami. Niech to będą różne i dla najmłodszych i średniaków i nastolatków.

- ciepło, zimno
chowamy przedmiot jeśli jest się w pobliżu wołamy ciepło jak w tym miejscu gdzie schoany przedmiot to wołamy gorąco:)

Komentarz

  • fajne zabawy, Jolu.

    a może ktoś ma do odsprzesdania wyświetlacz do bajek na ekranie takie małe slajdy?
    Moje dziecko lubi bajki ,,z ekranu".
  • można tez bawić się tak, na kartce rysuje sie tabelki (tak jak w państwa miasta) i w każdej tabelce takie pytania: kto? z kim? co robią? po co/dlaczego? o której? itp. można wymyślać tu bym wykorzystała zabawe Sławka np. pytania co chcieli by usłyszeć?
    Teraz każdy z grupy pisze odp. na pierwsze pytanie i zagina kartkę i podaje dalej i tak znowu odp. na drugie pytanie, zaginamy aż odpowiemy do końca. Potem każdy czyta i śmiechu co nie miara. Np. Małgosia z Michałem pływają bo tak chcieli o 7 rano az usłyszeli odjazd pociągu.
    z jednej strony twórcze a z drugiej mało ambitne ale czas zajmuje. Graliśmy to w podstawówce na przerwach i na każdych urodzinach.
  • myśmy się bawili w coś podobnego do
  • przepraszam ale jeszcze mi śię przypomniały ulubione moich dzieci:,,raz ,dwa, trzy Baba Jaga patrzy" i ,,Figurki,figurki zamieńcie się w.." i w ,,mleko"i jeszcze w kolory lub kolanko.
  • NIEWINNE WTRĄCENIE NIE NA TEMAT:Quatromama to spryciara-była ciapą w sporcie,znalazła sobie wysportowanego męża .teraz tworzą idealną całość.i nikt im nie podskoczy...

    MAŁGORZATO!dzięki za przypmienie tego kartofla.to to w co i ja grałam.muszę moich pdwórkowców tego nauczyć:bigsmile:ale będzie fajnie:bigsmile:
  • bo zazdroszczę to se pozwoliłam:cry::whorship::flowers:
  • czesc Mario, mój Tomek dostał puzzle z tej firmy co ty grę w pszczółki, na osbnej karteczce było wydrukowane, że jeśli brakuje instrukcji to niezwłocznie przyślą, więc może przysłali by też do twojej gry. GRANNA, ul. Zabraniecka 82, 03-787 Warszawa Asia
  • Qmammo o Ciebie bije taka właśnie pozytywna energia...

    I nic na to nikt nie poradzi że Ty taka jesteś:wink:
  • A czy Wasze dzieci bawią się we fryzjera?
  • Mój nie dosyć, że zdarza mu się bawić we fryzjera, to jeszcze uwielbia Zosi różową torebkę:wink:

    Ostatnio na topie jest robienie krótkich przedstawień na podstawie najpopularniejszych bajek i "szycia" do nich strojów. Jaś się na maksa zawiesił na czerwonym kapturku - jest wilkiem - i trochę nam się to zaczyna już nudzić:devil::wink:
  • Moja królewna jak była mała to się zabawiła i ....obcięła sobie grzywkę.

    No i potem Pani fryzjerka jej musiała wyrównać i miała bardzo krótkie włoski:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • karty czyli poker na "zdrowaśki"
  • U nas zaczął się właśnie sezon urodzin, 7latek pierwszy raz zaprasza do domu na urodziny kolegów, do tej pory najlepszym gościem byli dziadkowie ale widzę że to już przeszłość. Ponieważ jego aktualna pasja to piraci poszukałam w necie jakichś ciekawych pomysłów, za tydzień testujemy niektóre z nich moim zdaniem ciekawe.

    www.inspirander.pl/przyjecie/pirackie-przyjecie,
    www.inspirander.pl/gotowanie/tort-piratwww.kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt.php?id_o=560
    i wersja niemieckojęzyczna www.volkis-spielecke.de/piraten.htm,
  • Dzieci siadają przed włączoną pralką i liczą swoje ubrania.
  • Moje też to lubią :bigsmile:
  • A mówiłam mężowi żeby ładowanej od góry nie kupować...
  • [cite] Taw:[/cite]Dzieci siadają przed włączoną pralką i liczą swoje ubrania.


    widzę, że pralka to u was w centrum życia rodzinnego jest

    :thumbup::bigsmile:
  • no, i stoi obok kominka :cool:
  • http://www.qlturka.pl/jaksiebawic/?id=zabawy-szczegoly,po-wskazowkach-do-skarbu,370

    Po wskazówkach do skarbu


    Wiek dziecka: od 5 lat do 6 lat


    Elementy potrzebne do zabawy:
    1. Wskazówki przygotowane wcześniej przez rodzica i zapisane na karteczkach. 2. Skarb, który dziecko ma odszukać, czyli np. zabawka, słodycze.


    Przed rozpoczęciem zabawy rodzic przygotowuje wskazówki - krótkie zagadki, które chowa w różnych miejscach w mieszkaniu. Pierwszą wskazówkę dajemy dziecku, czytamy mu ją. Jeśli nasza pociecha prawidłowo rozwiąże zagadkę, będzie wiedziała, gdzie znaleźć kolejną wskazówkę, a potem następną i tak dojdzie do upragnionego skarbu. Treść wskazówek zależy od pomysłowości rodzica.


    Ja przygotowałam kiedyś następujące zagadki:


    1. Wskazówka: Dokończ wierszyk, a poznasz miejsce kolejnej wskazówki:
    Babcia bajkę opowiada, gdy robi na drutach
    bajka ta jest o młynarzu i o kocie w ......


    2. Wskazówka, która była w bucie:
    Tę wskazówkę znajdą ci bajek czytelnicy,
    którzy wiedzą, co służy za pojazd czarownicy.


    3. Wskazówka, która była pod miotłą (szczotką):


    Czy pamiętasz może, mój drogi kolego,
    co też Alladyn miał najcenniejszego?


    4. Wskazówka, która była za lampą: Dokończ wierszyk, a znajdziesz wskazówkę:
    Chcesz wiedzieć, gdzie kolejna wskazówka się ukrywa?
    Wspomnij czarodziejski, latający .....


    5. Wskazówka, która była pod dywanem:
    Pod nią to właśnie ziarnko grochu schowano,
    gdy prawdziwej księżniczki kiedyś poszukiwano.


    Wskazówka ta jest już ostatnia i prowadzi do skarbu ukrytego pod poduszką.


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.