Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Grzechy międzypokoleniowe, a Chrzest w starym rycie

Komentarz

  • o i ja czytam pana Krusejdera
    :D

    a tak na poważnie to od lat zastanawiam się nad Chrztem uzupełniającym
    dla mnie i starszych dzieci
  • Nie chrztem, tylko obrzędami. Ale nie robiłbym z tego zagadnienia.
  • w pierwszych numerach ZW padają określenia Chrzest uzupełniający
    a dlaczego nie robić z tego zagadnienia?
  • Naprawdę? To widać błąd zrobili.

    Nie robiłbym zagadnienia, bo sprawa niełatwa liturgicznie, nawet ks. Śniadoch skomentował to na FK, proszę zajrzeć.
  • edytowano czerwiec 2014
    nie mam konta na FK więc nie mogę  od razu zajrzeć
    pragnienie niezmienne od lat więc może coś w tym jest...
  • edytowano czerwiec 2014
    ojej, forum Krzyż pomyliło mi się z FB
    przez te skróty
  • No ale jeżeli dzieci już ochrzczone posoborowo, a w międzyczasie bliska rodzina zajmowała się okultyzmem? Wtedy właśnie jak najbardziej potrzebne są te tzw. uzdrowienia relacji międzypokoleniowych.
  • Nad nami i naszymi dziećmi już kapłan się modlił i wypraszał zerwanie złych więzów pokoleniowych. :-)
  • Jak się uzupełnia?
  • hmmm... zaraz - drugi chrzest?
  • Greg, nie mieszaj...
  • edytowano czerwiec 2014
    W nowym rycie wyrzucono elementy (w tym egzorcyzmy), które weszły do skrutyniów i innych obrzędów wielkopostnych (przekazanie Symbolu, Ojcze nasz, obrzęd Effeta). 

    W Obrzędzie chrześcijańskiego wtajemniczenia dorosłych są 3 takie skrutynia, każde z egzorcyzmem. 
    156. Obrzęd egzorcyzmu dokonywany przez kapłanów lub diakonów uwalnia wybranych, których Kościół pouczył o tajemnicy wybawienia z grzechów przez Chrystusa, od skutków grzechu i od wpływ złego ducha, umacnia ich na drodze duchowej i otwiera serca na przyjęcie darów Zbawiciela.

    Nie wiem, jak to jest liturgicznie, czy można sobie ot tak przeprowadzić taki obrzęd skrutynium ze znajomym księdzem. Wiem natomiast, że takie skrutynia są dopuszczone do użytku w ramach formacji Ruchu Światło-Życie, choć nie pamiętam, czy tekst egzorcyzmu jest konkretnie zaczerpnięty z rytuału. 

    Może się spytajcie kogoś mądrzejszego. Znajdźcie ośrodek Ruchu, który prowadzi rzetelnie formację (niektórzy mają takie fajerwerki w 4 literach) i umówcie się na 3, 4 i 5 niedzielę Wielkiego Postu na skrutynia.
  • Ciekawe...
    A czy w ogóle ktoś praktykował te obrzędy "uzupełniające?
  • Tak, zdarzało się.
  • Aniela napisała:

    > jeżeli dzieci już ochrzczone posoborowo, a w międzyczasie bliska rodzina zajmowała się okultyzmem? Wtedy właśnie jak najbardziej potrzebne są te tzw. uzdrowienia relacji międzypokoleniowych. <

    Klarcia zdecydowanie preferuje modlitwę wstawienniczą i zaświadcza, że takowa odprawiona w odpowiednim gronie, jest bardzo skuteczna.
  • edytowano czerwiec 2014
    W Starym Testamencie napisane jak byk - za grzechy Bóg karze do któregośtam pokolenia, a za dobre uczynki błogosławi to któregoooooooooooś tam.

    Nie jest to więc bez sensu. Chociaż czy ja wiem... (coś w temacie nawet pisałem kiedyś)
  • Wielu egzorcystów potwierdza jak ważna w uwolnieniu od przekleństwa jest modlitwa uwielbienia.
    W uwielbieniu Boga przychodzi Duch  Święty i łamie jakby moc przekleństw.Wielbić Boga możemy w modlitwie osobistej Magnificat np. 
    Odkryłam piękne uwielbienie Boga przez odczytanie codzień ks.Daniela pieśń młodzianków uratowanych z pieca ognistego. 
    Zostali oni wrzuceni do pieca na rozkaz króla i Bóg ich uratował wtedy oni tę pieśń wyśpiewali.


  • Mamie mojej ksiądz powiedział, co do tych trzech pokoleń, i grzechów przodków że po chrzcie to tak już nie działa. Jak ktoś jest zainteresowany dokładnie to mogę dopytać rzeczonego księdza o szerszą wypowiedź.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.