Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Odruchy przetrwałe

edytowano czerwiec 2014 w Ogólna
Moro, Bapkina etc. - kto jest w temacie, ten wie. A ja właśnie chętnie bym posłuchała przemyśleń osób, które temat dotknął. Mnie on w ogóle nie obchodził aż pewnego dnia, zupełnie z ciekawości, bo okazja była, przebadaliśmy córki. I lista się posypała i ostrożna propozycja, by rozważyć ewentualnie terapię.

Mam myślenice teraz - czy to możliwe, że wszyscy mamy odruchy przetrwałe, tylko nie wszyscy jesteśmy przebadani? Nie rozważam póki co żadnej terapii, ale ziarno wątpliwości i obaw zasiane... Gdyby ktoś chciał podzielić się wiedzą i doświadczeniem - chętnie poczytam.

Komentarz

  • edytowano styczeń 2016
    Dostaliśmy namiar na rewelacyjną panią ( www.integro.edu.pl) -obejrzała młodą z każdej strony i stwierdziła, że jednak nie musimy się tym przejmoeać, u niej wystarczy duźo ruchu ( w związku z czymś innym w ogóle), a reszta to była trochę nadinterpretacja tej strony przeprowadzającej pierwsze badanie.

    Edit: poprawiłam adres strony
  • @Kinga - moim zdaniem, warto zdiagnozować. Mój średniak miał tego rodzaju problemy. Pani nam zasugerowała pewne ćwiczenia i to dość istotnie mu pomogło.
  • Dla jasności - nie kwestionuję istnienia problemów. Zastanawiam się tylko, czy jak problemów nie ma, a w przypadkowym badaniu wychodzą odruchy, to to w ogóle ma jakieś znaczenie... Niewykluczone też, że ja po prostu ślepa jestem. Np. dziecię tańczy w ludowym zespole i w balecie i chwalone jest za ogólne rozgarnięcie i ogarnięcie, a w badaniu wychodzi, że nie ma zinterioryzowanego poczucia stron lewa-prawa. To możliwe??

  • Zaciekawił mnie temat..W jakim wieku dziecko się diagnozuje pod tym kątem?
  • A jak to się objawia?
  • Dywaguję, bo ponoć jak teraz problemów nie ma, to wyjść mogą za jakiś czas i to poważne. zajrzę, @Barbasia, na tę stronę od Ciebie. A poślij mi nazwisko tej fajnej Pani privem, możesz?
  • @Aneczka08, jak się objawia, nie powiem Ci, a też mnie to bardzo ciekawi.
    I nasze i Barbasi diagnozowane było przy okazji badania gotowości szkolnej.
  • Ponoć nie ma zdrowych, są tylko niezdiagnozowani  :-B
  • edytowano czerwiec 2014
    Więcej tutaj:

    http://www.inpp.org.uk/

    My mamy jednego osobnika zdiagnozowanego, z przetrwałym moro. Jesteśmy w trakcie terapii, moro wygasiliśmy. 

  • www.integro.pl - nie rozumiem gdzie na tej stronie jest mowa o jakiejś metodzie. Barbasia

    Moje dziecko bierze udział w terapii wygaszania odruchów metodą INPP ( wygaszamy praktycznie wszystkie odruchy).  Np Moro ma duży wpływ na emocje - w naszym przypadku przesadnie emocjonalne reakcje.


  • Jak do tej pory miałam taki obraz, że odruchy przetrwałe owocują tym wszystkim do kupy, co pospolicie zwykło się określać ADHD: nadpobudliwość, kłopoty z koncentracją uwagi, męczliwość, problemy z pisaniem, czytaniem, brzydkie/powolne/nieekonomiczne pisanie... moczenie nocne, nadwrażliwość dotykowa...

    To tyle z lektury i rozmów postronnych.
  • Ponawiam pytanie o wiek. Kiedy się diagnozuje?
  • @agnieszkamama - badanie gotowości szkolnej, czyli 5-6 lat. Tak przynajmniej w naszym wypadku.
  • Kinga za chwilę Ci napiszę.
  • @Pola poprawiłam adres www.integro.edu.pl
  • @MonikaMa, ktoś Wam powiedział o tym Moro, czy sami widzieliście problem i szukaliście diagnozy? Widzisz obecnie zmiany, czy może zrobiliście to, bo było do zrobienia?
  • Zapytam inaczej, czy u 2 letniego dziecko coś już powinno wzbudzać niepokój?
  • edytowano czerwiec 2014
    @Kinga - U nas diagnozowaliśmy po trafieniu na dobrego pedagoga u Sawickich. Dopiero wtedy dowiedzieliśmy się o INPP. Wszystkie pozostałe odruchy były w porządku, natomiast moro było niezwykle silne. Prawdopodobnie było przyczyną problemów, z powodu których zabraliśmy dziecko ze szkoły na ED, bo psycholodzy wcześniejsi nie radzili sobie z problemem.

    Edit: robimy duże postępy, jest znaaaacznie lepiej
  • Jeszcze coś takiego znalazłam, wyliczone objawy...Faktycznie, to chyba dopieri można się zastanawiać ok. 4, 5 rż.
    http://www.simba-terapia.pl/jakie-zachowania-dziecka-mog-wskazywa-na-zaburzenia-integracji-sensorycznej?start=3
  • edytowano październik 2014
    Byłam wczoraj na konsultacji SI bo jest tydzień darmowych konsultacji w Polsce. Wyszedł Jaśkowi przetrwały odruch TOB, i będziemy ćwiczyć w domu bo pani nie namawiała na żadne usługi własne. Ale co się pochwał od pani nazbierał za całokształt to doszłam do wniosku, że mam fajne dzieci :) A jaki był zadowolony, że mu ktoś tak życzliwą uwagę poświęca. W szkole jednak trzeba równać do szeregu, co samo w sobie nie jest złe, ale po kilku godzinach może przygnębiać. Przy okazji powiedziała żeby zrobić badania psychologiczne , żeby określić poziom inteligencji i takie tam, nie wiem czy warto, ale zima idzie to dla rozrywki można pójść.
  • Trochę czasu minęło od ostatnich komentarzy. Zauważacie jakieś efekty terapii?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.