Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej -zaczynamy 7lipca:-)

2456

Komentarz

  • Anko coś Ty!nie żartuję! 
    Zobacz znalazłaś się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie
    ;;)
  • @AnkaAso
    Okazało się, że w miejscowości sąsiadującej z tą, gdzie się
    przeprowadzimy, jest Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Dzwoniłam do
    tamtejszego proboszcza i cóż, odpust oczywiście będzie, biskup także,
    ale nałożenie Szkaplerza?  Zdziwienie proboszcza było ogromne, co ja wymyślam, ale przemyśli sprawę i może ogłosi nawet w parafii taką możliwość  Nawet jak innych chetnych nie będzie, to i tak my Szkaplerz przyjmiemy.


    Ciekawa sprawa... Mam znajomego z pewnej wioseczki, gdzie jest ta sama sytuacja, którą opisujesz...
  • Jak tam?? ;;)
  • Podbijam.
  • W góre!
  • edytowano lipiec 2014
    Na drugi dzień po rozpoczęciu nowenny mąż przynosi kopertę a w środku szkaplerz. @-)
    Wcześniej nawet o tym nie myślałam chociaż moi rodzice noszą szkaplerz.
    I nagle takie pragnienie jak nigdy dotąd żeby go przyjąć.
    No niezwykle to doświadczenie dialogu Boga ze mną i moją rodziną bo może więcej nas przyjmie szkaplerz.
  • :) [-O< 











    8->
  • W ostatniej chwili...
  • W sobote poleglam,taki pracowity dzien byl ledwie zywa do lozka wskoczylam po 2 w nocy.Ale wiedziam,ze czegos nie zrobilam,to wlasnie o tej nowennie zapomnialm,wczoraj nadrobilam oczywiscie.Szykuje sie do przyjecia szkaplerza.
  • A czy któraś warszawianka wybiera się może w środę do karmelitów - w celu przyjęcia szkaplerza?
  • Obudziłam się dzisiaj z pieśnią "O Pani, ufność nasza...". Ostatni dzień nowenny :)
  • I jak to technicznie wygląda, @Winda? Bo mi spokoju nie daje myśl o szkaplerzu...jakoś tak
  • Jest Msza Św. i na koniec ksiądz ogłasza, że osoby chcące przyjąć szkaplerz proszone są o pozostanie. Nie pamiętam, czy najpierw szliśmy do zakrystii wpisywać się do księgi i płacić za szkaplerz (chyba 5 zł), czy najpierw klękaliśmy w prezbiterium, była modlitwa i nałożenie. Żaden stres.
    Ja się spóźniłam na Mszę i miałam przez całą stres, czy nałożenie nie było na początku... Byłam z Maluchami, które były grzeczne. Swoją drogą proszę o westchnięcie za małego F., bo ma jutro urodziny, a "grzeczny" jest jakby coraz mniej... ;)
  • Westchnę, westchnę.
  • @Pompejanko, o klasztoru na Mokotowie? My byśmy bardzo chcieli, ale nie jestem pewna, czy się uda.

  • @Kerima, własnie tam...No coś mnie ciągnie, ale...w grupie byłoby raźniej ;-)
  • No to dziś koniec nowenny :D 
    Dziękuję Wam za towarzystwo. 
    Jutro kto nie ma Szkaplerza niechaj przyjmuje
    :x
  • Przypomnę tylko ,że osoby noszące Szkaplerz mogą dziś uzyskac odpust zupełny. :D
  • Dziękuje, o tym nie pomyślałam
  • A my mieliśmy też dziś mieć nalożone ale szkaplerze , ktore zamowilam w karmelu nie doszły
    :(
  • Możesz nałożyć w pierwszą sobotę miesiąca - też ładnie.
    L-)
  • Nasze szkaplerze też nie doszły  :( @gielki czy dostałaś na pocztę jakieś potwierdzenie zamówienia? Byłam tydzień bez netu, ale dziś sprawdzałam pocztę i nic nie ma z karmelu. Zamawiałam półtora tygodnia temu.
  • @AnkaAso dostałam odpowiedz na maila , że szkaplerze zostały spakowane i że następnego dnia będą wysłane ale w odpowiedzi na innego , drugiego maila.Jak dotąd jeszcze nie dotarły.Tylko że ja czekam krócej niż Ty.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.