Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej -zaczynamy 7lipca:-)

1235

Komentarz

  • Dzień 7 dziś.Z tel.nie wkleję.
  • Dzień 7 dziś.Z tel.nie wkleję.
  • Dziś 8dzień.
  • +Bardzo dziękuję za wspólną piękną modlitwę.
  • Dzień dziewiąty— 15 lipca
    „Matko Kościoła!... Daj nam odradzać się wciąż ca­łym pięknem świadectwa dawanego Krzyżowi i Zmart­wychwstaniu Twego Syna".
    Jan Paweł II
    Maryjo, Opiekunko Karmelu i Matko nasza! Wie­my, że nigdy nie opuszczasz wiernych swoich. Spraw, abyśmy zawsze byli wierni Tobie. Opiekuj się naszy­mi sercami, oczyść je z wszelkich brudów grzechowych, przystrój je w wonne kwiaty cnót. Niech Jezus Chrystus zamieszka w nas na zawsze, aby w godzinie śmierci naszej szatan odstąpił od nas, widząc Jezusa w naszych sercach. A kiedy dusze nasze rozłączą się z ciałami, daj nam pociechę oglądania Twego święte­go Oblicza i zaprowadź nas do przybytku wiecznego szczęścia.
    Matko Szkaplerza świętego! Przyobiecałaś, że nie będzie potępiony ten, kto pobożnie nosił Twój Szkaplerz. Przypominaj nam nieustannie o tym, abyśmy w ostatniej godzinie ziemskiego życia ucałowali Twój znak zbawienia i stali się uczestnikami wiecznej chwa­ły. Amen.
    Ojcze nasz...Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...
     
    Modlitwa do Matki Bożej Szkaplerznej
    (na zakończenie nowenny)
    Bogarodzico Dziewico! Królowo Szkaplerza świę­tego i Matko nasza! Nieustannie przywołujesz nas do Siebie.
    Pani i Królowo nasza!
    Jak niegdyś przez dar Szkaplerza świętego ocaliłaś swój umiłowany zakon karmelitański od rozbicia i upadku, a nam wszystkim dałaś znak szczególnej opieki, tak dzisiaj stań na drogach ludzkości odcho­dzącej od Boga jako znak pojednania i ratunku dla świata.
    Bądź ocaleniem dla całej ziemi, Kościoła i naszego narodu. Odnów znaki i powtórz cuda! Otrzyj łzy cier­piącym, ochraniaj niewinność dzieci, broń wiary świę­tej w sercach młodzieży; rodzinom naszym uproś po­kój i miłość wzajemną, i ducha ofiary!
    Naszej całej Ojczyźnie, którą tak bardzo umiłowałaś, błogosław od tronu Twej łaski. Niech będzie pociechą dla Twego Serca!
    Wyjednaj nam dar wytrwania w wierze ojców na­szych, byśmy Cię mogli chwalić teraz i w wieczności. Amen.

  • Dziś ostatni dzień nowenny a jutro można przyjąć Szkaplerz. 
    Osoby ,które noszą już Szkaplerz mogą jutro uzyskać odpust zupełny. 
     Dziękuję Wam za wspólną modlitwę.Zapraszam za rok <3
  • Dziękuję również :-)
  • Dziś miałam taką sytuację 
    dziewczynka 10lat chora na autyzm zauważyła mój Szkaplerz i zaczęła mnie ciągnąć za ten Szkaplerz. 
    Chodziła za mną krok w krok i ciągle za ten Szkaplerz. 
    A jej mama póżniej ,że dziś grzeczna jak nigdy dotąd. 
    Znamienne to bylo dla mnie w ostatni dzień nowenny :)
  • Dziękuję, choć ja jeszcze nie skończyłam.


  • Obfitych łask z okazji jutrzejszego święta :)
  • Dziękuję
  • edytowano lipiec 2016
    Przed chwilą kończyłam Nowennę i pisze mi znajoma czy wiem coś o Szkaplerzu i gdzie może jutro przyjąć :)
  • Wszystkich czcicieli MB Szkaplerznej bardzo prosze o Zdrowas w intencji Janusza, w dniu 44urodzin. O laski,szczegolnie laske wiary. Bog zaplac. 
  • Dziś-16 lipca to w kalendarzu liturgicznym dzień obowiązkowego wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Możemy go uczcić przez akt osobistego oddania się Królowej Karmelu.

    Święta Dziewico z Góry Karmel, obieram sobie dzisiaj Ciebie za Orędowniczkę, Opiekunkę i Matkę moją. Postanawiam sobie mocno i przyrzekam, że Cię nigdy nie opuszczę, nie powiem i nie uczynię nic przeciwko Tobie. Nie pozwolę nigdy, aby inni cokolwiek czynili, co uwłaczałoby Twojej czci.
    Błagam Cię przyjmuj mnie na zawsze za dziecko swoje. Bądź mi pomocą we wszystkich moich potrzebach duszy i ciała oraz w pracy dla innych.
    Oddaję się Tobie Maryjo, poświęcam Ci ciało i duszę moją.
    Orędowniczko Szkaplerza Świętego, nie opuszczaj mnie w pracy codziennej i okaż swe czyste Oblicze w godzinę śmierci mojej. Amen.

  • WIELBIJ, DUSZO MOJA, PANA


    Wielbij, duszo moja, Pana,
    Któraś od Niego wybrana.
    I wesel się w Bogu swoim,
    Co jest Zbawicielem moim.
    
    2. Wejrzał On z swojej stolicy
    Na pokorę służebnicy.
    I po wszystkie wieki czczoną
    Chce Ją mieć błogosławioną.
    
    3. Moc najwyższa mnie wsławiła,
    Kiedy dla mnie uczyniła
    Cuda nigdy niepojęte,
    Której imię zawsze święte.
    
    4. A litość od pokolenia
    Do pokoleń i zbawienie
    Tych, co się Boga lękają
    I Panem Go swym uznają.
    
    5. Wszechmocny Pan nieśmiertelną
    Moc okazał swoją dzielną,
    Gdy myśli pysznych rozproszył
    I dumne serca pokruszył.
    
    6. Bohaterów dumnomężnych,
    Gdy strącił z tronu potężnych,
    A pokornych wyprowadził
    I na tronach ich osadził.
    
    7. Gdy ubogich bogactwami
    Dom napełnił i skarbami,
    A pogardził bogatymi
    I zrównał ich z ubogimi.
    
    8. Sługę swego, kiedy w stałą
    Wziął opiekę swą wspaniałą
    Izraela, miłosierny
    Bóg w przymierzach swoich wierny,
    
    9. Które z naszymi przodkami,
    Abrahama potomkami,
    Uczynił i zawarł stałe
    I na wieki wiecznie trwałe.
    
    10. Chwała Ojcu i Synowi,
    Świętemu także Duchowi
    Niech będzie wszędzie stateczna.
    Teraz i na wieki wieczna. Amen.
    

  • Od dzis się zaczyna.
  • Moze ktos jeszcze skorzysta?
    Podziękowali 1mamuma
  • A nowenne mozna odmawiac bez przyjmowania szkaplerza? Dzis urodziny jednej z moich corek, chcialabym w jej intencji odmowic nowenne.
  • A można od dziś? 
    Podziękowali 1Anna78
  • Zawsze mozna zacząć nowennę.Bez Szkaplerza tez.A 16 lipca można przyjąć Szkaplerz.
    Podziękowali 2blaekie mamuma
  • Dzięki  :) 
  • Up
    Podziękowali 1Bridget
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.