Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ćwiczy tu kto co?

2

Komentarz

• @wielorybek: "Ja się ćwiczę w cnocie cierpliwości. Są w tej dyscyplinie  jakieś zawody?"

Są. Tu np są profesjonaliści:

@beabea: "Ja - zrywami babskie ćwiczenia typu Mel B coby zgubić co nieco tu i ówdzie   Mój mąż za to podszedł do sprawy poważnie - regularnie siatkówka, siłownia i codziennie wieczorem mata w domu i 6W. Wpędza mnie w kompleksy "

Dobrze że tylko w ten sposób:)

A co to są Mel B?

Podziękowali 1Bea
  • Mąż gra w piłkę, synowie chodzili na hip-hop, i starszy na piłkę.
  • @Katarzyna, dzięki. W połogu bym nie zaczynała, ale trochę się bałam, że może te 6 tygodni po porodzie to za wcześnie. A w planie mam półmaraton warszawski na koniec marca.
  • Mel B to np. to
  • No i nie wiem co finalnie wkleiłam, bo nie mam jeszcze zaktualizowanego oprogramowania - nie mam wtyczki. W razie głupot nie bijcie
    :-/
  • @Predikata, mi Chołuj mówiła, ze wg niej najlepiej po 3 miesiącach
  • oj to na półmaraton nie zdążę się przygotować. I trzeba będzie biec maraton we wrześniu ;)
  • tenis - wszyscy zwłaszcza jak są już czynne okryte korty! (m. tenisista)

a oprócz tego

ja - rolki z sąsiadką ;)

m. - biega ale dla formy tenisowej

starszy - piłka nożna i wspinaczka (ta piłka mogłaby dla niego nie istnieć, zapisał się z kolegami ale wredna matka nie pozwoliła się wypisać), teraz latem spróbuje żagli w pobliskim klubie, to może zgodzę się łaskawie na zamianę piłki na żagle

młodszy - karate

no i rower! wszyscy i często i nie ma zmiłuj, rekord mojego 5 latka - 13 km na kołach 16 cali ;)

nie ma to jak matka z ADHD

• Ja wcześniej karate,nordic walking,rolki,basen.Od 4lat zaniedbałam się-ostatnio chciałam wrócić do nordicu i rolek,ale spełzło na pojedynczych zrywach...
    @ciapek-moja średnia córka też ćwiczy na skrzypcach,ale niestety w przeciwieństwie do Twojej nie codziennie :-S
  • Ćwiczę zrywami. Ostatni zaczęliśmy z mężem biegać. Nie dużo, ale systematycznie staramy się. Jak pogoda dopisuje to też pływamy w jeziorze. W zimie czasami na basen się udajemy. Córeczka na razie za mała aby coś ćwiczyć,ale naśladuje nas we wszystkim. Ostatnio zrobiła ze mną 3 okrążenia stadionu (ma dopiero 25 mies.).
  • Po kilkudziesieciu już latach zerwałem z ćwiczeniami w podnoszeniu (pełnych) kufli. Albo ograniczyłem bardzo rygorystycznie.
  • @Haku i inne specjalistki: na czym polega róznica miedzy karate, taekwondo i aikido? Od bardzo dawna mnie ciągnie do tego typu sportu i chyba wreszcie się na coś zdecyduje od września. 
  • Najładniej wygląda kobieta w Kung Fu jest taka lekka i taneczna, gibka, polecam jak i tak zaczynasz. A różnice najlepiej na youtube zobaczyć.
  • moge wybierać z tego co u nas dają:) a są sekcje karate, aikido i taekwondo i z tego musze wybrać:)
  • Co do karate to polecam tradycyjne.Kyokushin jest bardziej kontaktowe.Sama ćwiczyłam,ale od 4lat mam przerwę na 2 moich maluchów.Myślę o powrocie,bo jak regularnie ćwiczyłam to nie bolał mnie kręgosłup pomimo mojej dyskopatii.A zaczęłam od wożenia moich dziewczyn na treningi.Potem kilkoro rodziców skrzyknęło się i utworzyło grupę początkującą dorosłych-itak to się zaczęło :D Naprawdę świetnie pomaga rozładować napięcie.
    Co do aikido-moja koleżanka po wielu latach wróciła i czuje się świetnie.
    Myślę,że nie jest ważne co tylko jak będziesz trenować,tzn.czy regularnie i z jakim nastawieniem
    :>
  • @Haku poleca karate :D Więcej tutaj.

• Hmm z kung fu to zawsze mam opory - zależy jeszcze czy styl zewnętrzny czy wewnętrzny.

Aikido - nieco za bardzo związane z energią, trzeba mieć predyspozycje i silne stawy (obciąża je) - japońska
    Karate - wszechstronnie rozwijająca, można dostosować do aktywności i stanu zdrowia konkretnego człowieka, japońska
    Teakwondo - koreańśka sztuka walki - "Tea" - techniki nożne (kopnięcia), jakieś 70% wszystkich akcji, "kwon" techniki ręczne - uderzenia, "do" - droga (jak w karate)

Teakwondo wymaga dużego rozciągnięcia, dużo jest kopnięć z przedniej i tylnej nogi.
    Wybierając z tych trzech wybrałabym karate lub teakwondo w zależności od stylu karate (najlepsze tradycyjne lub shotokan) i klubu teakwondo - który lepszy

• Co to jest "przednia noga"?

:-O
  • Jak stoisz w pozycji jedna noga z reguły jest z przodu a druga z tyłu.
    W karate przednia to kizami, tylna gyaku.
    Kopnięcie tylną jest mocniejsze.

image
  • Z tych propozycji bym wybrała karate. 
  • ide jutro pierwszy raz na silownie...bo wygralam wejscie....zbywalam ich 2 tyg ze niby chora..nienawidze cwiczyc :)
  • Zazdroszczę. Marzę o powrocie na siłkę...
  • wczoraj byłam na basenie i godzinę pływałam bez większych przerw - b. lubię pływać a nie pływałam całe lata poza raz do roku w jeziorze;-)
  • W tym momencie - u nas wielka burza i ulewa mąż mój gra w piłkę. 
  • Właśnie wróciłam z godzinnego marszu z kijkami.

Idę pod prysznic. :D
  • tez miałam dziś iść ale psychika mi ostatnio strasznie siadła i nie jestem sie w stanie zmusić do najmnieszego wysiłku
  • szkoda Kitku, bo wysiłek akurat na psyche bardzo dobrze robi. Endorfiny, czy zwykłe zadowolenie że się dało sobie w tyłek - nie wiem, grunt że działa:)
  • dobrze o tym wiem bo bieganie ostatnio utrzymywało mnie w jako takim stanie psychicznym, ale nabawiłam się kontuzji i teraz kiedy mogłabym już wrócić do biegania lub kijków nie mam siły wyjść z domu. Może jutro się uda.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.