Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ciekawe, mądre, fajne bajki dla dzieci

2»

Komentarz

  • Klinika dla pluszakow - moja 3,5-latka uwielbia.
  • @Natalia Maszę odkryliśmy jakieś 2 lata temu. To bajka przede wszystkim dla dorosłych i wymiata!

  • Jeden z moich ulubionych odcinków:


  • Masza jest genialna. Odkrylam ja dzieki kolezance z Gruzji.
  • @Gregorius na forum wołaj mnie Taja :))
  • U nas Franlin i Ciekawski George.
    Ale teraz odpaliliśmy Maszę. @Katarzyna miałaś rację, na poród jak znalazł, dziewczyn się odkleić nie da od komputera ;)
  • U nas Franklin na cenzurowanym, bo za duże wrażenie robi na F.
    A odcinek o słowie "głupi" spowodował głupio-manię więc zadziałał odwrotnie.
    Masza powodowała zwiększenie psot, a hasło "bawię się w Maszę" oznaczało, że dziecię biega po domu krzycząc dziko "AAAAA" i zrzucając wszystko z półek.
  • a mi mąż ostatnio puścił Koralinę - kino familijne i byłam pod wrażeniem  (negatywnym)..

    a tak poza tym to moje czasem lubią Rumcajsa i  Dino pociąg gdy faza na dinozaury jest
    ;)
  • Nie mogłam się powstrzymać. :)

    U nas ostatnio królują "Sąsiedzi"
  • Przepiękną bajkę dziś dzieciom puściłam- Sekrety morza.
    Chciałam włączyć taką francuską Ernest i Celestyna ale nie mogłam dziś jej nigdzie znaleźć. Polecam obydwie. Przepiękna animacja!
  • Ja osobiscie uwielbiam ksiezniczke zosie. Jedyna bajka jaka oglądam z zainteresowaniem. Nawet na 2 odcinkach uronilam lezke.
  • Ale zobaczcie ten odcinek "Sąsiadów", który wkleiłam.
    Dawno tak się nie uśmiałam z bajki.
  • A ja polecam sfilmowane utwory A. Lindgren - Dzieci z Bullwrbyn, Pippi, Emila ze Smalandii.
  • Sąsiedzi czyli Pat i Mat wymiatają :) Maszę mam po polsku - jeszcze lepiej się ogląda, ale Zosia z kolei, choć niezła, za dużo magii ma. Ale może jestem przewrażliwiona...
  • @annabe, jak Twoje dzieci zareagowały na Sekrety Morza?
    ja oglądałam sama i przyznaję, że jest piękna, ale też bardzo smutna
    mnie rozwalają takie sceny, jak mama rozstaje się z dzieckiem, no nie mogę tego
    i w końcu moim nie pokazałam...
  • @OlaN., ale to nie jest odcinek dla dzieci [-X
  • Pewne umiejętności są niezbędne w życiu ;)
  • U nas są fazy,bardzo długo byli :Mali Einsteini,fajne,bo uczy nazw geograf,plus muzyka, Marysia teraz rozpoznaje różne klasyczne utworu w rmf classic :))

    masza była, była zosia, była dora, luluś narysuj-fajne, teraz jest psi patrol, ale jakieś takie to bez charyzmy,jak dla mnie. Staram się przemycać religijne,ostatnio zaczęłyśmy "Księcia Egiptu"disneyowskiego,ale po 2o min. zarządziłam koniec odc.1,bo ona chyba jednak na tę wersję za mała.
  • polecam króciutki La Luna (2011) - 6 minut
    dla dzieci w każdym wieku :)
  • edytowano marzec 2016
    Mój 5 i 6 latek oglądali z przejęciem. Zachwyceni. Po skończeniu W powiedział żebym mu drugą cześć puściła :-) @Joannna
  • U nas ostano króluje : „ Było sobie życie”, „ Byli sobie odkrywcy”, „ Byli sobie podróżnicy” , bardzo polecam , świetne edukacyjne animacje, nie tylko dla dzieci..:-)
  • U nas ostatnio kroluje "Maly mis Kuba" :) szal jest :)
  • Mi się ta bajka podobała z powodów, o których piszesz @Ojejuju (dużo spokoju, piękna animacja i muzyka, oryginalne pomysły)
    ale jeszcze nie pokazałam dzieciom, bo wydała mi się ogromnie smutna. Ja się bardzo wczuwam, w to co oglądam, a już szczególnie jeśli chodzi o rozłąkę między mamą a dziećmi i tu to normalnie przez pół filmu płakałam...
  • ale jak mówisz, że dzieci dobrze znoszą, to może moim pokażę...
  • Ja ze swej strony mogę polecić film "Gdzie jest Dory", jest naprawdę ok.

    Nie ma w prawdzie takich walorów artystycznych jak "Sekrety morza", ale jeśli podobał Wam się "Gdzie jest Nemo", to ten też Wam się spodoba. Mi chyba nawet bardziej się podoba historia Dory niż Nemo. Jest chyba łagodniejszy, śmieszniejszy i mądrzejszy w sumie też. Podkreśla wartość rodziny.
  • Byliśmy w kinie na Dory. Średnia zachwycona, najmłodszy znudzony. I bądź tu mądry człowieku. :-(
  • Moje były zachwycone Sekretami morza. Do tej pory malują Sirszę jak śpiewa. Podobne są sekrety księgi z Kells. Zresztą reżyser ten sam i animacja.
  • Ale gdzie obejrzeć SEKRETY MORZA?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.