Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

1107108110112113116

Komentarz

• Nie wiem czy dobry wątek wybrałam, ale nie chce zakładać nowego.

Czy ktoś z Warszawiaków miałby do pożyczenia od października kosz mojżesza, najlepiej ze stojakiem, ale jak nie to ujdzie bez  :) Dla mojej królewny  <3
  • @kasha- dziękuję za odpowiedź :) O oklejaniu nie pomyślałam... A gdyby ten paździerz chcieć pomalować to jest jakaś farba, żeby później móc umyć szafki na mokro? Lubię malować ściany, meble- to mój sposób na poprawę nastroju- widać szybko efekt :)
  • Ja tez myślałam o takim koszu dla królewicza..ale to z toruniakow @AB noe masz?podstawa i tak ma być łóżeczko ktorego tez jeszcze nie mamy a i dwa trojaczkowe dostane się sypia..tylko wózków dostatek choć poczwórnego brak
  • Kosz fajny... Mi jakby co kolyska się marzy..
    A dwaj najmłodsi moi dlugo spali w gondolach od wózków. 
  • Moja pierworodna tez spała.ten raczej musi być mobilny .cos na gorze u chłopaków,coś na dole a jeszcze przydałoby się coś co wejdzie nam do sypialni ale nie wiem czy coś takiego istnieje
    Podziękowali 1mader
  • @Pola nie wiem czy już kupiłaś czy nie ale zdecydowanie WD - 40
    Jest świetny, u mnie na oknach były taśmy ochronne od zewnątrz za długo, wręcz się zwulkanizowały ;) i WD - 40 dał radę
    Podziękowali 3Basja Pola Bea
  • @maggie27 osobiście nigdy nie malowałam frontów.
    Wolę  okleiny (rach-ciach i po robocie :mrgreen:  ) ale teraz jest taki wybór farb do kuchni i trudnych powierzchni,
    że spokojnie znajdziesz coś dostępnego w Twojej okolicy.
    Generalnie jestem fanką farb lateksowych i przy malowaniu pociągnęłam sobie nimi bok
    szafki i wyszło super ale żałuję ,że nie zabezpieczyłam tego dodatkowo lakierem.
    Bo po pewnym czasie zaczęło się przecierać od wycierania na morko.
    Warto poczytać ten wpis,koniecznie razem z komentarzami

Podziękowali 1maggie27
  • @Pola wd40 spróbuj Warto kupić i mieć bo on do wszystkiego jaet, nawet do mycia trudnych zabrudzeń i oliwienia skrzypiących zawiasów.
  • Zamiast próbować naprawiać, gdzie efekty jest zwykle kiepski, radzę fronty wymienić. Jeżeli wybierzesz ze zwykłej płyty, koszt jest niewielki.
  • WD40 mam pewnie w domu, nie wpadłabym na to, ze może pomóc. Spróbuję i dam znać, jak poszło
  • Poeksperymentuję na jednym froncie- zobaczymy czy efekt będzie motywacją do dalszej pracy :)
    Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że lepiej kupić nowe, niż reperować. Mamy komplet kanap, którym dałam drugie życie i służą z powodzeniem kolejne 10 lat. A ja lubię taką dłubaninę i mam z tego radość :)
    Podziękowali 1kasha
  • Jeżeli blat jest rozpulchniona od pary, to nie ma co liczyć na efekt. Niestety to nie drewno tylko paździerz.
  • Blaty są ok, mimo upływu lat. To okleina frontów szafek się odkleiła- czuć to w czasie mycia, wizualnie nie do odróżnienia, oprócz jednej szafki i szuflady, gdzie odklejony kawałek został oderwany przez małe rączki. I tu widać paździerz, który mnie denerwuje :( 
  • Ja bym pomalowała farbą 3v3 
    Podziękowali 1Mamuska
  • Przepraszam miało być v33
    Podziękowali 1Mamuska
  • Katina powiedział(a):
    Ja bym pomalowała farbą 3v3 
    @Katina ; no właśnie ponoć są takie sobie.
    Na pewno nie polecam do malowania terakoty,bo dość szybko się zarysowuje,
    a każdą rysę widać mocno.Widziałam efekt u znajomych-nie polecają.
  • @maggie27 eksperymentuj koniecznie i daj znac czym malujesz i jakie są plusy /minusy tego rozwiązania. Córki szafki czekają...
    Podziękowali 1nowa
  • kasha powiedział(a):
    Katina powiedział(a):
    Ja bym pomalowała farbą 3v3 
    @Katina ; no właśnie ponoć są takie sobie.
    Na pewno nie polecam do malowania terakoty,bo dość szybko się zarysowuje,
    a każdą rysę widać mocno.Widziałam efekt u znajomych-nie polecają.
    Kurcze a ja chciałabym szafki kuchenne pomalować
  • Nie umiem wklejać zdjęć bo bym wam pokazała jakie mój mąż schody złożył..najciekawsze jest to że on nigdy wcześniej schodów nie składał a stolarz od dewelopera chciał za tą usługę 2tys zł  :/
    Podziękowali 2Małgorzata32 Agax4
  • Przyslij mms
  • Mesengerem puściłam 
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Katina powiedział(a):
    Kurcze a ja chciałabym szafki kuchenne pomalować
    @Katina to maluj,tylko na pewno więcej niż raz ,ze 2-3 razy powinno być ok.
    Ja pisałam o terakocie :wink: 

Podziękowali 1Katina
  • edytowano lipiec 2018
    Moze zacznie sobie dorabiac skladaniem schodow  :) calkiem mu to poszlo !
    @asiao
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • No ja już go polecam sąsiadom co jeszcze schodów nie mają ..nawet promocje robię że za 1500 im skręci  :dizzy: 

• Oczywiście z tym składaniem na zamówienie to  jednak mocno pracochłonne i on nie miałby na to czasu.
    Wczoraj jeszcze zaczęliśmy robić balustradę na poddaszu..bo z jeden strony jest ściana a z drugiej dziura. Też m.robi sam z desek które dostał ze stolarni bo im zalegały.
    Jak skończy skręcać to wstawię zdjęcie.

• Pomysł na wygląd schodów i barierek znalazłam oczywiście na Pinterest
    https://pl.pinterest.com/pin/426716133439595101/
    Podziękowali 3kasha In Spe Karolinka
  • czy ktoś ma rolety dzień-noc? Czy mocno zaciemniają pomieszczenie?
    Potrzebuję do pokoju, na jedno okno, ale nie chciałabym żeby za bardzo zaciemniały pomieszczenie, bo bardzo lubię światło we wnętrzu.

Okno jest od ulicy, ze sporą ilością osób spacerujących i chciałabym jakoś się osłonić :)

Chyba, że ktoś ma lepszy pomysł :)
  • @Basja ; - nabyłam z podobnych względów takie rolety i wg mnie niestety mocno zaciemniają . A mam niby najcieńszy najmniej zaciemniający materiał
    Podziękowali 1Basja
  • a taka folia, którą sie np do łazienki używa?
    są różne wzory i faktury, światła nie zabiera a z ulicy nie widac co sie we wnętrzu dzieje
    Podziękowali 2Joannna Basja
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.