Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

grzyby

2

Komentarz

  • Dziewczyny, dzięki za zainteresowanie. Jestem chwilowo w amoku pakowania całej rodziny na jutrzejszy wyjazd z gór. Odezwę się w przeciągu paru dni, jak się ogarniemy po powrocie.
  • Ja byłam tez po mszy o 7 w lesie ale okazało sie ze przed nami tlumy w lesie, niewiele nam zostalo, ale spacer z rodzinka fajny
  • Mój maz boi sie puścić mnie w las
    :(
  • My z maślakami jajecznice jedli :)
  • Manka - u nas tez sa grzyby - podobno, tesciowa przyjechala, my narazie zbieralismy na naszej dzialce pod plotem :))
    Tyle, ze od poniedzialku my bedziemy jeździc od W-wy :((
  • Co to jest, rośnie parę takich u mnie na działce, jeden wielki został już nadżarty przez robale, jednego mniejszego zerwałam i jeszcze jakieś rosną...


  • mniam, dzięki,
    miewam jeszcze koźlaki
  • Do wszystkich zainteresowanych suszem grzybowym:

    Sprawa się niestety przeciągnie ponieważ nie daliśmy rady zabrać zbiorów. Samochód był wyładowany po dach i torba z grzybami musiała zostać. W związku z tym będą dostępne dopiero w październiku.
  • Moja córka przywiozła dziś 2 łubianki podgrzybków spod Różana
  • susza sie podgrzybki... ze krotkiego spaceru jakies pol kilo podgrzybkow -  a anwet sie specjalnie za nimi nie rozgladalam . W czwartek pojade na serio:D
  • edytowano wrzesień 2014
    Znalazłam szmaciaka. Zerwałam bo nie wiedziałam że chroniony. Kto zna i jadł?


  • Wczoraj poszlismy sobie do pobliskiego lasku na spacer z psami i wrocilismy z bagazem dodatkowym w postaci jakiegos kilograma podgrzybkow. Ot, tak sobie rosly...
  • Skrzysztof z córkami był w lesie, wielki kosz przywieźli. Różnych, ale bez prawdziwków.
  • Znaleźliśmy dziś głównie opienki, kilka zajączkow, podgrzybkow i trzy maslaki:) ale spacer lekko już jesiennym lasem piękny
  • @jukaa - do odpowiedzi proszę!

    Czy od Kościerzyny w Twoją stronę są grzyby? Bo chcemy się jutro gdzieś wypuścić.
  • To spytaj w którą był stronę ;)

    Myśleliśmy o okolicach Nakla-Półczno
  • Agnieszka5.U nas suszaa.Wczoraj 5maślaków uschłych znalazłam.A Korne to jak na Bytów.A Nowa Wieś to na Gdańsk.
  • Buuu - ja chcę na grzyby :(  (sad, sad)

    To mówicie, że grzybów nie ma u Was bo za sucho?
    W zeszłym tygodniu byliśmy na zeszłorocznych śmieciach za Starą Kiszewą - tam też na razie słabo, choć coś udało się zebrać, ale uchodzić się trzeba było.

    Mieliśmy nadzieję, że u Was to się będziemy o grzyby potykali ;)

  • Mąż pojechał w siną dal sam, bo mnie wypadła wizyta z dziadkiem u lekarza. Ale przed nami next week - też pewnie będziemy planować jakiś wypad, więc się może uda do Was.
  • no dobra poszukuję lasu z grzybami nie za daleko od Bielan (kierunek za łomianki, za Legionowo itp)
    jutro chcemy jechać, nawet jeśli grzybów nie będzie to chodzi mi o taki las co wygląda jak grzybowy, sosny, mech itp

    podrzuci ktoś coś?
    @MagdaCh?
  • Marynuj. Jedne i drugie. Opieńki dobre są też z pomidorami, wyszukaj "grzyb a'la śledź".
  • Opieńki są genialne z patelni w sosiku śmietankowym.

    Najpierw obgotowujesz 20 min, a potem dusisz w cebulce na patelni. Na koniec zalewasz śmietaną, sól pieprz i gotowe.

    Obgotowane opieńki możesz też zamrozić na zaś.
  • Z dużych kapeluszy opieniek możesz zrobić schabowe ;)
    Też pycha!


    Czyli rozumiem, że w końcu macie grzyby
    :D
  • U nas dziś pierwszy deszcz spadł ;)więc pojawiła się nadzieja. ;)
  • My na obiad kurki.

    I jeszcze rydze czekają na przerób. Pyszne są te rydze, ach!

  • u nas suszaaaa.:(
  • Nazbierałam z dziećmi chyba ponad 2 kg. Kurki i podgrzybki głównie. Znacie jakieś ciekawe potrawy z grzybami? Zazwyczaj jemy po prostu duszone. Choć ostatnio zrobiłam fajną zapiekankę na kruchym spodzie z kurkami, fetą i tymiankiem (wszystko zalane śmietaną z jajkami). Nie mogłam znaleźć w kategorii kuchnia wątku o grzybach, więc odkopuje ten :)
  • @aniuszka makaron w sosie kurkowym, z kawałkami kurczaka
  • Ktoś kiedys robił piestraka jadalnego . Moi mi przynieśli i nie wiem co z tym robić . Niby to polska trufla 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.