Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ED - trudne początki :(

1246

Komentarz

• Chodzi do publicznego; średnio mi się ono podoba, ale to i tak najlepsze przedszkole w okolicy. problem powstanie głównie logistyczny jak zacznę chodzić do pracy, więc pewnie wykorzystamy opcję ED. A potem i tak skłaniamy się bardzo do ED bo do takiej szkoły, jaką mi ministra funduje, to ja małej nie poślę.
    Aneczka - to ja się wkrótce na priv odezwę, dobrze?
  • @Rosea - moja już w pierwszej klasie w tym roku, ale w zeszłym robiła w domu zerówkę, czyli to obowiązkowe przedszkole. Od tego roku zmieniły się przepisy, więc w dowolnym momencie możesz złożyć do dyrekcji podanie o zgodę na realizację obowiązkowego przygotowania przedszkolnego w domu, a jako załączniki do podania oświadczenia o zapewnieniu w domu warunków do nauki i dopilnowaniu, żeby dziecko przystępowało do wymaganych przepisami egzaminów (btw, w zerówce się żadnych nie wymaga) i opinię z porani psychologiczno-pedagogicznej. Jeśli rozważasz ED, to zaczęłabym od umówienia się z dzieckiem do rejonowej poradni, bo uzyskanie opinii może zająć trochę czasu.
  • Chyba, że pan Budajczak. Wtedy szybciutko.
  • Ale państwowe placówki nie zawsze chcą honorować opinie od pana Budajczaka :-(
  • ale mozna placówke zapytac;)
  • W Salomonie w Warszawie załatwiają wszystko od ręki. A ja też mam 5-latkę na ed. Na razie najbardziej chętną do pracy :)
  • Salomon bardzo jest na tak.
  • Początek mi się bardzo podoba, jest ciepło, wakacyjnie
    I nawet chętnie biorą udział

I nie zrywam się z rana jako budzik domowy
    Pisałam kiedyś
    ED z egoistycznych powodów
    Aby sie wyspać i mieć wakacje
    I jest

;)

• W Salomonie wszystko od ręki można załatwić (opinia ppp, zgoda), tylko trzeba mieć cierpliwość do bałaganiarstwa (np. poniedziałkowa zmiana listy podręczników z innym zakresem historii, przyrody na poszczególne klasy). 

• To ja zapytam jak laik, jaki Salomon, jaki Budajczak i w ogóle...
    Ostatnio słyszałam coś o szkole biorącej pod skrzydła edukację domową z Falenicy, ludzie chyba z DK, Ktoś coś wie?
  • edytowano wrzesień 2014
    Własnie dzwoniłam do Salomona
    Podałam dane przez telefon, i mam jutromoczekiwać zaświadczeń

• Małgorzata ile dzieciaków masz w domu na ED?
    jednak się zdecydowaliście ;)
  • Maluchy
    2 klasa
    1 klasa
    I zerówka :)
  • Ten tydzień też mało udany, bo się najmłodsza pochorowała :( Gorączka prawie 40 st, wymioty, drgawki, sinienie, nieprzespane noce. Chyba nigdy tak nie chorowała :( Teraz bierze antybiotyk i jest lepiej. Diagnoza: ZUM :( Może wreszcie normalnie zaczniemy ED?
  • @Aneczko08, mój 4latek kończy za rok we wrześniu 5 lat. Mam pytanie o formalności - co krok po kroku zrobić, aby go nie posyłać do przedszkola? Z jakim wyprzedzeniem? Jak wygląda edukacja domowa 5latka?
  • Rety, Gosiu, bardzo, bardzo współczuję. Trzymajcie się jakoś. Ściskam. A ED się nie martw. Ponoć dzieci w domu "przerabiają" materiał szybciej niż w szkole. Nadrobicie wszystko.
  • @Aniuszko, to tak jak moja wrześniowa czterolatka:-)

krok po kroku masz to opisane przeze mnie TU
    Z jedną uwagą teraz już nie obowiązuje termin majowy więc można to załatwić w dowolnej chwili w przyszłym roku.

W razie czego zapraszam na prv
  • @Aneczko, dziękuję, w takim razie pewnie się do Ciebie na prv jakoś odezwę, ale to już po Nowym Roku. :)
  • jaaa
    A ja zaczynam żałować że nie załatwiłam ED, nie wierzę w siebie jak cholera ale jak widze problemy w szkole...masakra..

Włanie pani mi 2 dni temu powiedziała, że Antoś nie nadaje się do 1 klasy....i mam iść do poradni psych. - ped.

KOBIETY SILY WAM ŻYCZĘ I PODZIWIAM!!!
  • Wie ktoś czy ED można już załatwiać kiedy się chce a nie do maja??
  • Można w każdej chwili.
  • Można, kiedy się chce.
  • Tak, można zacząć ED w dowolnym momencie roku szkolnego.
  • Super...muszę sie nad Antkiem zastanowić, on sie męczy w szkole, znowu mu zmieniać klasęa w domu bym go miała na oku....ech...trudne wybory...
  • W poradni często " leczy" się dzieci z nieprzystosowania szkolnego...
    To tak jakby w taki piękny wrzesień malować szyby szkolne w wichury, tylko w druga stronę.
  • Aga - p w klasach 1-3 nie wierzysz w siebie?
    Znasz alfabet- dasz rade ;)
  • I zawsze jak czytam sił wam życzę na ed. To nie wiem jak się zachowac;) siłę to trzeba mieć na szkolnym poligonie.
  • no co ty, w szkole to sie panie szacowne nauczycielki męczą za kase a tak ja musiałabym jednoczesnie słuchając płaczu Rozalki, jeków Lili, miedzyczasie gotują, sprzatając...ech....sił to sił psychicznych no i chęci....

no to napiszę inaczej...
    życzę efektów w nauczaniu:)
    ;)
  • Zrób jakiś dil z mężem. Niech gotuje obiady, alboco na początek.
    Nie będzie musiał dzieci do szkoły odstawić etc. Czasu będzie miał więcej. Rodzina w komplecie. Nie wiem co na niego działa ;)
  • Pytanie mam, warto pojechać, czy będzie to co było kiedyś na AMR? Było fajne, ale nie chcę słuchać dwa razy ;)  http://fundacjamaximilianum.pl/2014/09/warsztat-edukacja-domowa-bez-kompleksow/

I w ogóle (może przegapiłam) ktoś ma do czynienia, współpracuje z fundacją, itp? Jakby się okazało, że jest takie wsparcie, to by upadły resztki moich wątpliwości względem ED. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.