Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

[Warszawa] I Twoja córka może zostać skautką :)

24

Komentarz

  • My nie mamy jeszcze programu na wszystkie lata :) Właśnie układam program na najbliższą sobotę i myślę sobie, że skauting to fascynująca przygoda tak dla młodych jak i dla starych.
  • Maciek, też mam zbiórkę w sobotę:) I mąż również. 
    Zgadzam się w 100 %


    Frajda ogromna.

    .

  • edytowano październik 2014
    @Maciek:
    Wybacz, ale nie mogę się powstrzymać:


    Czuwaj, druhno!;)

    Jakie macie mundury? 

    Najbezpieczniejsze byłoby chyba coś takiego:

    image
    Jako członek Szczepu bł. Dunsa Szkota gorąco polecam
    ;)
  • edytowano październik 2014
    Wiesz, jedna moja córka trzeci rok chodzi na treningi judo, gdzie ma samych trenerów-mężczyzn. Świetnie się z nimi dogaduje, jeździ na obozy itd. Druga, gimnazjalistka, największą sztamę trzyma z profesorem od polskiego. Dlatego nie mam dogmatycznego podejścia do kwestii, czy dziewczynkami mogą zajmować się tylko kobiety. Zresztą, jak pisałem wyżej, szukaliśmy kandydatki na druhnę przez dłuższy czas, ale bez efektów.

    Mundury dopiero z wolna się wyłaniają ze sfery wyobrażeń, ale będą zupełnie inne, niż na tym obrazku. W wersji polowej dużo bardziej "wojskowe", niż w FSE, w wersji galowej proste i skromne. To ma także odpowiadać duchowi Wędrowników, czyli koncentracji na zadaniach, a nie na oprawie.
  • Nie, no oczywiście zdaję sobie z tego sprawę. Tylko jak wyobrażę sobie Ciebie uczącego szydełkować gromadkę dziewcząt... ;)

    koncentracji na zadaniach, a nie na oprawie
    -----------------------------------
    O, to, to. Popieram.

    Tak z ciekawości: czy w Warszawskiej FSE dostrzegasz własnie takie koncentrowanie się na oprawie?
    Jeśli tak - to w żeńskiej czy w obu gałęziach?


  • Szydełkować może niekoniecznie, ale wyszywać sztandary - czemu nie? :)

    FSE bardzo lubię, jesteśmy związani z nimi od sześciu lat. Działa tam wiele wspaniałych osób.
  • Poznałem kilka osób z warszawskiej FSE i też mam takie wrażenie. 

    Działaj, działaj! 
    Jak powiedział Duszpasterz Federalny FSE: "Skauting ma wszystkie środki konieczne do zbawienia."
  • FSE - co to za skrót Federacja Europejska Skautów? To czy ZHR do tego należy ?

  • FSE to w polskim wydaniu SHK "Zawisza".
    Dawni zawiszacy po przyjęciu reguł ogólnoeuropejskiego skautingu katolickiego. 
  • U nas też był problem, dlatego zabrały się za to stare fatry.
    Teraz mamy Krąg Świętego Józefa, a złośliwi się śmieją, że z racji średniej wieku powinien być Symeona.
  • Noego. Albo Matuzalema.
  • @Greg to praca dla Ciebie. Serio. I nie ma znaczenia w jakie harcerstwo się zaangażujesz. Znajomy - jeden z najlepszych nauczycieli w kraju - stwierdził, że ZHR potrzebuje reanimacji na Śląsku (bo FSE ma się dobrze) i założył mundur.  


    Wiecie co, od dwóch lat przyglądam się różnym facetom angażującym się w harcerstwo i powiem jedno - bardzo im to służy.
  • I żona będzie zachwycona... :))
  • @Monira:

    Miło słyszeć, żono. Bardzo miło. 
    ;)
  • Dziś była dostawa :)

    image
  • No i jak wrażenia po zbiórce?

    My po dzisiejszych FSE-owskich w skrajnie różnych nastrojach. Ja niemal w euforii i z poczuciem zrobienia kawałka dobrej roboty, żona z wyraźnym niedosytem. 

    Przyjmiemy chętnie dobre pomysły na konstruowanie zbiórek wilczkowych dla dziewcząt.


  • edytowano październik 2014
    Tak słodko nie będzie :) Berety dziewczynek będą w kolorze ciemnej zieleni.
  • buuu a naszych nie bylo..do nastepnej zbiorki zlkwidujemy gluty :-)
    berety zielone - miodzio!
  • @Reakcjonista

    Chyba powinniście zapytać szczepowej o to, co robić na zbiórkach. Ja nie będę doradzał, bo działamy według innej metody.
  • Ania zachwycona. Krystian też chce zostać zuchenką więc na następną zbiórkę dla niepoznaki zrobi sobie kokardki i będzie udawał 6 letnią Krysię.
  • A może za dwa tygodnie byśmy zrobili jakąś małą integrację rodzin wędrowniczych?
  • zacny pomysł, przedstawię Krysi ;)
  • tak swietny pomysl! jestesmy za!
  • Predi zwizualizowalam sobie Krystiana  w kokardkach. lezem umarta :D
  • Może dla Krysi założymy specjalny zastęp w różowych beretach? ;)
  • ale druhenka też będzie w różowym?
  • Kadra nosi czarne berety :)
  • edytowano październik 2014
    Małgorzata, FSE zaopatruje się w Carricku, takie są zasady.

    Jako ciekawostkę dodam, że w Wędrownikach Mamy Róży jedynym koniecznym wydatkiem na mundur jest 22 zł za beret. Pozostałe elementy można zastąpić własnymi ubraniami.
  • w ostatni sobotę były przeszkody ..... ale czy byłoby @Maciek jeszcze miejsce dla naszej Asi ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.