Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

wywoływanie i przechowywanie zdjęć

1235»

Komentarz

 • Nam ukradli dysk zew. Bez chmury stracilibyśmy dużo.
  Podziękowali 1dana
 • edytowano maj 2019
  Generalnie przechowywanie ważnych dokumentów/zdjęć/danych trzeba prowadzić na kilka rodzajów. Zarówno na zewnętrznym nośniku i to w kilku kopiach (i najlepiej w różnych lokalizacjach) jak i w chmurze. Dobry plan archiwizacji powinien obejmować wszelkie możliwe do wymyślenia katastrofy czy zdarzenia. Oczywiście ze względu na koszty czy wrażliwość danych możemy zrezygnować z jakiejś opcji, ale wtedy lepiej rozbudować te z których korzystamy. Np. zamiast chmury ze dwa nośniki wysłane do różnych krewnych mieszkających w innych krajach :)

  Pamiętajmy też że nośnik danych należy co jakiś czas sprawdzać, a najlepiej kopiować co parę lat jego zawartość na kolejny, nowszy technologicznie.

  Gdzie jest natomiast granica pomiędzy rozsądnym a bezpiecznym przechowywaniem, trudno powiedzieć. Zazwyczaj wystarcza tzw. minimum czyli ze dwie kopie, ale są przypadki szczególne i wtedy zastanawiamy się co jeszcze mogliśmy zrobić żeby nie stracić tak ważnych dla nas materiałów.

  Tak jako ciekawostka, to zebrane przeze mnie materiały genealogiczne planuję wydrukować w formie książki na papierze poliestrowym który przetrwa wiele wypadków jakie mogą się pojawić i pozwoli cieszyć się informacjami wielu pokoleniom.


  Edit. korzystam z dysku zewnętrznego WD Passport 1,2 TB, a że ma już 5 lat to pomału rozglądam się za następcą.
  Podziękowali 3dana Subiektywna Hope
 • Najlepiej nareszcie wywołać jako fotoksiążka albo normalnie, schować na półkę i wywalić z dysku. Wiem coś o tym, mamy tysiące zdjęć z kilkunastu lat na dysku. Nie cierpię aparatów cyfrowych.
 • Bo przy fotografii klasycznej ograniczeniem był koszt materiałów, a przy cyfrowej trzeba się samemu dyscyplinować i nie cykać bez opamiętania :)
 • czy może ktoś polecić gdzie aktualnie najkorzystniej cenowo wypada wywoływanie zdjęć?
  Colorland znam, ale nie wiem czy w dalszym ciągu trzymają jakość (sprzed 2 lat) - może ktoś niedawno wywoływał i może się podzielić opinią?

  I druga sprawa - gdzie mogę znaleźć kogoś kto podejmie się rekonstrukcji zdjęć? Fotografowie w moim mieście nie chcą się w to bawić.
  Chodzi o 'wygładzenie' zagięć na twarzy, ubraniach itp oraz dorobienie tła (w przypadku urwanych rogów).
  Próbowałam przez różne programy to ogarnąć, ale efekt nie był zadowalający.

 • Z wywoływaniem nie pomogę,  z tanich to colorland raczej dobra opcja. Ja znam niestety dobre na pewno ale sporo droższe.

  Ja czasami rekonstruuję. Ostatnio robiłam album na urodziny:


 • @Dudus a te droższe lepsze, to? 
 • Duduś, pięknie Ci to wyszło.
 • @Zuzapola z takich dostępnych:

  Dziękuję @mamaw
  Aż żal, że nie byłam na urodzinach tej Pani. Wyobrażacie sobie - 80-latka dostaje album-niespodziankę  ze zdjęciami swoimi i najbliższych. Np. takie z mamą, tatą i siostrą - tej pory w zdjęcie ok. 6x9 cm a teraz na cała stronę albumu 30x30 cm:


  Parę pierwszych stron albumu:


  Podziękowali 1Zuzapola
 • Piękny album  wzruszający, wspaniały prezent.
  Podziękowali 2Rejczel Ewasz
 • @Dudus piekne te zdjecia. Ty to robisz zawodowo czy jako hobby? 
 • @Leli zdjęcia tak, renowacje czasem jak ktoś potrzebuje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.