Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali stomatolog?

edytowano listopad 2014 w Ogólna
Proponują w szkole dzieci długofalowy program fluoryzacji zębów - co 6 tyg mycie zębów w szkole jakimś proparatem z fluorem.
Wiem, że w naszym rejonie fluoru nie ma zbyt wiele, ale nie wiem, czy sie dać namówić na te 2-3 lata fluoryzacji?
«1

Komentarz

• Ja słyszałam ze do fluoryzacji dziecko musi mieć zdrowe wszystkie zeby
  • Nie wyrażalam zgody na fluoryzacje zebow w szkole
    Zeby mieli zdrowe
    Ale nie zgadzalam sie na pismie pisalam przynosili do domu
    Majä zdrowe zeby bez fluoryzacji
  • Małgorzata, a czemu się nie zgadzalaś? Najstarszy ma jutro w szkole, zaniepokoiłaś mnie.
  • Jak cos się z zėbami działo i dzieje mam u siebie Instytut Stomatologii tam jest wszystko w jednym miejscu , zresztą obecnie w miescie to JEDYNE miejsce gdzie mozna z dziecmi isc do stomatologa poza kosmosem cenowym prywatnym , tez sie placi za lepsze uslugi ale polowe taniej a doilus lat pewne zabiegi sa darmowe
  • Nie wyrażałam zgody na fluoryzację ze względu na neurotoksyczność fluoru. Fluoryzacja tak, ale w gabinecie dentystycznym gdzie fluorem pokrywane są tylko zęby a nie błony śluzowe przez które łatwo się wszystko wchłania do krwi.
  • Podobno fluor jest szkodliwy a jak zeby popsute to w ogole nokt nie powinien fluoryzowac na takie zeby bo idzie glebiej do stalych jak w mleczaku dziura ale nie wiem jak to naukowo wyglada a w szkole dentystow mie ma Ktos to kakos sprawdza ?? Nie
    Dostaja jednorazowe szczotki i heja fluorem
    Ja w ogole mam zawsze czerwona lampke na obligatoryjne akcje odgorne
  • Fluoryzacja powinna być wykonana wieczorem przed snem żeby człowiek nie łykał śliny i nie zatruwał się fluorem nadmiernie.
  • Tak jak Ola... nie zgadzam sie ale sama.robie to podnswoim okiem. Dziecko woem ze wypluwa i nie je potem. Nie zauwazylam aby pohorszylybsiezeby. Jak jest prochnica to zwiazki fluoru moga ten proces powstrzymac. U nas zadzialalo. Nadmiar fluoru jest toksyczny i szkodliwy na szkliwo. Wole zatem robic to podnkontrola nie koniecznie pani pielegniarki ktora ma 20 dzieci. Co roku podpisujemy. Szescioletnie dzieci na pewno nie ... od siedmiu lat.
  • edytowano listopad 2014
    Małgorzata, weź mi nie mów, ja właśnie mam podjąć decyzję o kosmosie cenowym, aparat dla naszej Ewci ma kosztować 6 patyków wrrrr
    zęby mała ma koszmarne, rosną jej w 2 rzędach, wąziutka szczeka, genetycznie po rodzinie męża
    właśnie przedwczoraj ostatnie dwie piątki mleczaki wyrwane, dziury po zębach bolą

jakbym wiedziałą, ze gdzieś taniej byłaby szansa na aparat, to bym pojechała

• edytowano listopad 2014
    dzięki za te info o fluorze
    tak mi się wydawało, że ten fluor na dziąsła nie ok.
  • Ale nie mam pojecia ile bys musiała czekać na tańszy tutaj @Lila
    Bo ma pewno dlugo chyba
    Tu jest ortodoncja dziecieca
  • @Malgorzata nie slyszalam od naszego doktora o tej teorii.
  • Lepiej zaglądać dziecku regularnie w paszczę i leczyć minimalne ubytki, stany przedpróchnicowe niż traktować fluorem. Wolę mieć dziecko z zepsutymi zębami niż zatrute fluorem.

• @ Agnicha ja gdzieś słyszałam ale to bardzo dawno temu było
  • Nie mam dzieci zatrutych fluorem. I nie mam dzieci z zepsutymi. Te sie leczy. Fluor dziala profilaktycznie
  • A jestem swiezo po wizycie i sie dpytywalam o ta fluoryzacje.
  • Tak na moj rozum we wszystkich pastach jest fluor to po jeszcze go wiecej???
  • Ps. A ktos wie jakie sa objawy zatrucoa fluorem?
  • We wszystkich jest fluor? Eee chyba sa bez. A tak serio to nie lubie zbiorowych myc przegladow i innych. Nasi mieli.miec teraz przeglad higieniczny. Nikt nie potrafil mi wyjasnic co takiego chca przegladac?
  • No ale kto niby przegladać ma skoro dentystow w szkolach nie ma no chyba ze pakiet zawiera fluoryzacje z dentusta ale nie sadzę
  • tzn. jest tak
    proponują przegląd
    i jak po przeglądzie będzie ok. to kwalifikują na mycie fluorem co 6 tygodni
    nie jest obowiązkowe, pytają nas o zgody: i na przegląd (osobno) i na fluoryzację
  • A juz wszystko wiem. Umiar umiar umiar. Co tez stosujemy. W szkole nie fluoryzujemy. Do dentysty chodzimy i poda jego okiem dzialamy. Do szkolnych dentystów ... niestety nie dane nam bylo. Ja mam jak najhorsze wspomnienia.
  • U nas nie ma przegladow!!! Matko... dawno juz nie ma dentystow... nawet do przychodni nienchodzimy bo marnie z dzieciecym
  • Poza tym na genetycznych chorobach sie nie zna
  • @Lila, ja mam koleżankę ortodontkę. Wiem, że ona też poleca kogoś w Ostrowie Wlkp. W sumie blisko od was.Spytam o ceny.
  • A jak chcecie prawdziwego dentystę, dentystkę czy też stomatologa, spróbójmy zawołać @mała_zu
  • No tak... moj jest przebierany:) jak mikolaj. Ech...zycie
  • Stas nasz trzylerni dal sobie ostatnio podziubac. Jestem dumna z niego. U nas dziwne... Marcysia super zeby. Jas kiepskie. Stas super. Antos kiepskie. Marcysia dbala od zawsze. Jas migal sie. Stas migal sie. Antos.... dbano za niego
  • Nigdy się nie zgadzałam na fluoryzację zębów. To jakiś przekręt jest. Wyciąganie dotacji kosztem zdrowia dzieci.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.