Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Downton Abbey

13468911

Komentarz

• Z tego samego klimatu (choć zdecydowanie klasę niżej) to jeszcze jest Upstairs Downstairs (o tyle podobne, że też pokazuje życie tych na salonach i tych ze służby), The Paradise.
    Inne czasy, ale na pewno warto polecić Call the Midwife.
    Ja jeszcze kocham "Mirandę" (to Chummy z Call the Midwife). No śmieszy mnie ten jakby nie było niewybredny humor. W "Mirandzie" wypatrzyłam super przystojnego Toma Ellisa i dziwiłam się, jak to się stało, że nie znałam tego aktora dotychczas. Jak zaczęłam szukać, w czym jeszcze gra, to okazało się, że Holywood też go wypatrzyło i grał główną rolę w serialu "Rush", o lekarzu celebrytów.
    A dla zgorszonych "Downtown Abbey" (ja się nie gorszyłam; a co? uważamy się za lepszych?), polecam "Larkrise to Candleford". Właśnie dostałam w prezencie trzy sezony. świetne postaci; przełom XIX i XX wieku.
    No a dla harkorowców polecam "Come fly with me". To dzieło tych dwóch od "Little Britain".
  • Dla lubiacych neco odleglejsze czasy - BBC2 w zeszlym tygodniu zaczela mini-serial 'Wolf Hall' - opowiadajacy historie Thomasa Cromwella - ach, te wnetrza i stroje z epoki Tudorow !!!
  • Ja oglądam na watchtvseries, ale tam są tylko w oryginale. Ale tu dziewczyny podawały dużo stron z serialami. Na pewno Upstairs Downstairs jest w polskim tłumaczeniu, podobnie jak Larkrise to Candleford. To pierwsze po polsku nazywało się chyba Na salonach i w suterenie, a drugie Z Larkrise to Candleford.
    Aaaa, i jest jeszcze przepiękny serial, też z przełomu wieków, ale nie pamiętam tytułu. Też obejrzałam kilka odcinków ciurkiem. Spróbuję sobie przypomnieć.
  • Cranford! Polecam.
  • @Małgorzata, czy na iitv jest 5 sezon z lektorem czy napisami?
  • Dziękuję ;)
  • Ja oglądam na alekino.tv i na kinoman.tv. Bez logowania i opłat i dobra jakość i bardzo rzadko takie obciążenie żeby się zacinało. Duuużo seriali mają i dużo filmów.
  • Kurczę, stęskniłam się, chyba powoli zbliża się chwila....

odpalenia znowu serii 1 :D
  • Jestem w połowie trzeciej serii ..jestem rozpadnieta na milion kawałków :((
  • asiao wytrwaj, dalej jest tylko gorzej
  • Dzis z mężem obejrzeliśmy ostatni odcinek 5serii. Jak żyć do września???
  • No właśnie, jak żyć??????????????????????????????

ps. właśnie latam po necie i szukam serii 1 w oryginale, tak dla sportu pooglądam :O)
  • Na chomiku sa wszystkie sezony z napisami, albo i bez jak ktos lubi.
  • Skończyłam. Mam głoda normalnie!
    Ale @Małgorzata ma rację, babcia jest nie do pobicia ;)
  • Ja bym chciała mieć akcent, jak oni. I ten stoicki spokój.
  • ej ale nie opowiadajcie wątków ..nie wszyscy jeszcze obejrzeli calosc
  • @Asiao, nie opowiadam ;)
  • Z drugiej strony - kitchen aid, pralka, odkurzacz itd. wykonuja pracę pięciu osób.
  • W takeij wielkosci domu bylo okolo 70-80 osob sluzby najmniej ( nie wliczajac w to lowczych, farmerow pracujacych na rzecz majatku, etc) - DA pokazuje tylko malutki wycinek, oczywiscie - nie daloby rady pokazac wszystkich.
  • Pierwsze odkurzacze pojawily sie w erze wiktorianskiej, ale sluzace byly wydajniejsze. Druga sprawa byl konserwatyzm samych sluzacych, ale tez i niechec do zmian wynikala z obawy o prace - jesli cos za czlowieka moze zrobc maszyna, to czlowiek jest niepotrzebny,
  • Osobiście czuję się spięta, gdy jestem pracodawcą i jak mi się ktoś po domu kręci. Jednakowoż jakaś pani do pomocy w sprzątaniu by się zdała, tylko szukać mi się nie chce.
  • Tak, to jest tam swietnie pokazane. Zdroworozsadkowo - jak cos przez wieki dzialalo, to na jaka czape zmieniac? :)
  • To prawda, zmiany kuturowe przyjmowano z pewna trudnoscia, ale wojny ( obydwiie) bardzo je przyspieszyly. Sila rzeczy wszystko musialo sie zmienic. Warstwa obyczajowa jest bardzo fajnie pokazana w DA.
  • Ja im zazdroszczę tej powściągliwości w okazywaniu emocji.
  • o tak ..mnie to najbardziej fascynuje w tym serialu
  • Byly tez i male, przenosn, recznie sie ciagnelo, tak jakby tak ciagnac akordeon, ale z jednej strony:))) One mialy taka jakby harmonijke, ale z zastawka w srodku - tam, gdzie kurz sie wsysalo. Ale nie byly bardzo wydajne.
  • E tam odkurzacze.moja babcia/87lat/ mieszkajaca wowczas na podwarszawskiej wsi opowiadala, ze chodzilo sie nad Wisłę po czysty żółty piasek i rozsypywalo w sieni.to byl szpan.kto mial brudny ublocony byl brudas :)
  • @Skatarzyna, ja jak przestałam chodzić dzien w dzien do pracy, to odczułam jaki to koszmar taka pani do sprzątania, ale wtedy miałam mieszkanie, duże, ale jednak mieszkanie. No i zawsze uciekałam.
    Teraz sie jakos przyzwyczaiłam do naszej pani D, ale nadal nie jestem typem, co to zagaduje, nawiązuje relacje itp. I chyba pani D juz z tym sie pogodziła. Tzn staram sie byc miła, uprzejma, ale zero spoufalania.

Ale mieszkania sibie z obcą osobą nie wyobrażam sobie w ogole, a mam znajomych którzy mają takie gosposie na stałe.... Dla mnie koszmar.
  • "Ludzie tacy jak my nigdy nie sa nieszczesliwi w malzenstwie"
  • edytowano luty 2015
    .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.