Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szwajcarski thriller

124678

Komentarz

  • w sumie kredytobiorcy, ktorzy kredyt wzieli w złotówkach starcili w równym okresie o jakieś 30% wiecej niż Ci co wzieli we Frankach. Czy zatem też ich sie powinno wesprzeć, o te 30% wiecej ? /jakby sie ktoś pytał skąd mam te obliczenia: ano to jest wiedza z matematyki na poziomie szkoły podstawowej.
  • edytowano styczeń 2015
    Proszę państwa, każdy kredyt to rodzaj hazardu. Nie mówię o ryzyku utraty pracy czy też zdrowia. Chodzi o to, że zarówno kredyt we frankach (ryzyko kursowe) jak i kredyt w złotówkach (ryzyko wysokiej stopy procentowej) nie określa na wejściu ile trzeba będzie tak naprawdę spłacić. Do tego dochodzą manipulacje i oszustwa banksterów.

    W sumie to lichwa powinna być, tak jak hazard, zakazana przez Kościół pod groźbą grzechu ciężkiego a bankierzy ekskomunikowani. :P
  • W Piśmie Świętym jest dużo fragmentów mówiących o tym żeby nie pożyczać pieniedzy od kogoś ani komuś. Tylko kredyt hipoteczny jest niestety koniecznością jak nie chce się żyć z rodzicami, bądz komuś ładować kieszeń za wynajem. Albo budować się na stare lata kiedy to już i tak dzieci z domu wyfruwają. Warto jednak policzyć i zrobić wszystko by był najbezpieczniejszy ( w swojej walucie, maks 1/3 dochodów, wakacje kredytowe, polisy ubezpieczeniowe, oszczędnosci na min pół roku rat )
    Czasem to myślę, że najlepiej to nic nie mieć, zamiast zasuwać i ryzykować utratę dorobku. Tylko ci co nic nie mają i dostają od państwa (mieszkania komunalne np ) de facto mają je sprezentowane przez tych frajerów co pracują i chcą być samowystarczalni.
  • @apolonia ... w swojej walucie niby bezpiecznie ale w razie załamania kursu, tak jak ostatnio w Rosji, bank centralny może podnieść stopy do poziomu, który dla kredytobiorcy jest zabójczy.

    A propos wynajmu, gdyby nie obłędna ochrona lokatorów, różnica pomiędzy zakupem mieszkania na kredyt a wynajmem byłaby niewielka. Zresztą teraz też nie jest wysoka.
    Biorąc kredyt stajemy się właścicielem mieszkania/domu, którego i tak nie możemy sprzedać bez zgody banku. Kto więc jest prawdziwym posiadaczem?
  • >Ponownie mam wrażenie, że każde wyciągnięcie ręki poprzez rzetelne wskazanie jak się rzeczy mają,

    >Ponieważ genjusz nie zniża się do wskazania, w którym miejscu dostrzegł ową nieprawdę, i "powtarzanie" (też warto zauważyć!), w związku z tym jest jasne, że wszystko, co napisałem uważa za powtarzanie nieprawdy. Jakoś jestem pewien, że dowodu, i na powtarzanie, i na nieprawdę, nie doczekam.


    Po pierwsze tatapafcia,jak piszesz do mnie, to pisz do mnie, a nie bezosobowo lub w trzeciej osobie, bo to kiepskie jest.

    Po drugie napisałem wyraźnie, gdzie się mylisz. Wbrew temu co pisałeś wcześniej, ustawa dla CHF pomagająca spłacającym jak na Węgrzech, nie obciążyła by Ciebie czy innych kosztami, tylko banki. Bo państwo jest dla Kowalskich, a nie dla korporacji.

    Po trzecie piszę jak uważam, a uważam, ze mamy do czynienia z oszustwem, między innymi wynikającymi z dysproporcji sił pomięcy banksterami i ludźmi. Bankowy tytuł egekucyjny i wiele wyroków, gdzie sądy stają wbrew fundamentalnej sprawiedliwości to potwierdzają.

    Po czwarte jak pisałem, mnie to praktycznie nie dotyka. Ale zamykając się za hasłem "sami sobie winni" pomijam, że jest to znieczulica, to jest także nic innego jak wpisywanie się w lemingioze i podziały kreowane przez rządzących - byle nie odrodziła się międzyludzka solidarność. Górnicy sami sobie winni, bo to i tamto, frankowcy sami sobie winni, niewykształceni że muszą pracować w sb i nd sami sobie winni bo mogli się uczyć, itd itp

    Po piąte nie jestem geniuszem, nie raz zwróciłeś uwagę na moje mylne i myślenie i przyznałem Ci rację, jednak nie masz zawsze racji w 100%. Taki świat.

    Dobrej nocki.
  • "jak piszesz do mnie, to pisz do mnie"
    no przecież piszę.

    Sorry, dość mam "dyskusji" poprzez rozwalanie dyskusji metodą ataków.

    Jak ktoś chce, we wcześniejszych wpisach jest sporo materiału.
  • @Spioch - od kilku lat jest możliwość najmu okazjonalnego, gdzie właściciel jest chroniony. Wiąże się to z pewnymi dodatkowymi kosztami (umowa u notariusza), ale gwarantuje, że właściciel nie zostanie z problemem "nieeksmitowalnych" niepłacących lokatorów.

    Masz rację @apolonia, niestety tak jest, że mieszkania komunalne, które teoretycznie powinny być dla ludzi w naprawdę trudnej sytuacji życiowej, niepełnosprawnych czy starszych, dostają często młodzi ludzie, którzy mieszkają w nich latami. To jest niezrozumiałe, bo inni muszą brać właśnie te nieszczęsne kredyty na 20 czy 30 lat.
  • Tak dla przypomnienie oburzającym się na ewentualną pomoc państwa dla kredytobiorców: Polska przeznaczyła kilka lat temu spore pieniądze na fundusz stabilizujacy dla banków. Z czyich pieniędzy? Pana, Pani i moich.
  • "oburzającym się na ewentualną pomoc państwa dla kredytobiorców"

    gdziegdziegdzie?
  • No właśnie :) Wydawało mi się że linkowałem już bezpośrednio do raportu kilka dni temu :)
  • "w twoim przypadku - mówisz tak o górnikach, ja nie jestem bez winy bo myślę tak o frankowiczach, od początku było mówione że ryzyko kursowe należy wliczyć w kredyt - górników akurat popieram bo uważam że jeśli ktoś wykonuje zawód który grozi w każdej chwili śmiercią to powinien zarabiać dużo"

    Więcej czy mniej od akrobaty cyrkowego?
  • U górników nie chodzi tylko o zarobki. Dużo większym problemem jest złe zarządzanie kopalniami.

  • Dopóki elity partyjne będą decydowały o górnictwie a nie ekonomia (rynek) niewiele się zmieni. Jak mawia JK-M: świnie się zmieniają trzeba zlikwidować koryto!
  • @joachm, korzystaliśmy z cinkciarz.pl
    Obecnie zarzucilismy, bo zmieniamy termin spłaty rat, ale zamierzamy ponowic zlecenie.
  • Moj maz tez kilka razy z cinkciarza korzystal. Bylo ok.
  • "Moj maz tez kilka razy z cinkciarza korzystal. Bylo ok."

    Oj, korzystało się z cinkciarzy, korzystało w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, chociaż mówiono, że donoszą na SB, i jak się okazało, to była prawda, ale pewnie na drobnych klientów nie donosili, bo nikt by u nich nie kupował.
  • :D

    Z Walutomatu, przed laty. Może teraz cinkciarz lepszy, nie wiem.
  • Polska tygrysem Europy! W ciągu ostatniego roku "najlepiej" rozwijająca się gospodarka odnotowała spadek wartości swojej waluty do głównych walut o 16 %.
  • Kopacz zamierza podnosić pensje urzędnikom. Uzasadnieniem minimalna inflacja i ponad dwu procentowy wzrost gospodarczy. Sic!
  • edytowano styczeń 2015
    Jak się można było spodziewać nie ma żadnej propozycji pomocy dla frankowiczów ze strony rządu polskiego. Jeszcze te mediowe manipulacje bedzie pomoc, obnizenie procentowania- ze banki będą stosować ujemny LIBOr. Dla osób które nie mają pojecia w temacie brzmi to jakby faktycznie rząd z ich pieniedzy pomagał frankowiczom. A oprocentowanie kredytu to zawsze LIBOR i marza banku więc żadnej łaski banki nie robią że bedą uznawać LIBOR który jest zamiast oszukiwać i przyjmować ze nawet jak jest -0,75 to przyjmują 0. A kilka banków takie przestepcze aneksy wprowadziła dla klientów co moim zdaniem ma duza szansę na wygraną i odszkodowanie w sądzie. Niektórzy zawistnicy niedouczenie mający kredyt w PLN po tych informacjach uważają że in też powinni "obniżyć oprocentowanie" nie rozróznjąc iIboru od wiboru...
    W sytuacji znacznego podniesienia stóp procentowych w POlsce też rząd powinnien interweniować.
    Uważam że państwo powinno jednak interweniować w przypadku lichwy kiedy rata wzrasta o np 1000zl i wartość kredytu prawie dwukrotnie przekracza wartosc mieszkania , niezaleznie od tego w jakiej walucie splacany jest kredyt. TO są polskie rodziny które z powodu braku możliwości uzyskania dachu nad glową np przez społdzielczość i braku ostrzeżen ekspertów (gdzie był KNF w 2006-2008 r?)wpakowały się w w takie g...Widomo że to też odbije się na konsumpcji i na demografii.
    Myślę, że rozwiazanie takie jak w Chorwacji aby na 12 miesiecy usztywnić kurs sprzed czarnego czwartku jest sprawiedliwe i nie kosztowałoby nic podatników ani banków, po prostu te ostatnie mniej by zarobiły zamiast 100 % tylko 50% i da to czas osobom majacym kredyt na jakies decyzje.
  • Żydowscy banksterzy nie popuszczą. Przerzucą odpowiedzialność na rząd, ale najpierw trzeba zwrócić Izraelowi 65 mld dolarów odszkodowania za mienie obywateli polskich żydowskiego pochodzenia, którzy nigdy nie zamierzali do Palestyny wyjeżdżać.
  • system bankowy w Polsce jest stabilny i nie grozi mu nic.

    Jak pięknie, nie martwcie się zagraniczni właściciele banków w Polsce, jest OK.

    Pewnie, że ŚREDNIA płaca mogła wzrosnąć, wystarczy, że urzędnikom podniesiono pensje.
  • Ale tylko tym wyższego stopnia. Szeregowy urzędnik nie zarabia dużo.

  • "Ale tylko tym wyższego stopnia. Szeregowy urzędnik nie zarabia dużo."

    Tak mówił? Słyszałem, że dyrektor banku też mówi, cytuję, "Ja nie zarabiam dużo". Koniec cytatu.
  • Tak ja mówię, z obserwacji.

    Poza tym punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla jednego 10 tys. na miesiąc nie będzie dużo, dla innego 5 tys. na miesiąc to będzie majątek. Zawsze znajdzie się ktoś bogatszy i biedniejszy od nas, zatem zawsze będziemy zarabiali mało i dużo względem takich osób.
  • edytowano styczeń 2015
    myślę, że katolik powinien sobie zadać też jedno pytanie: czy nie jest karygodne przekonywanie do brania kredytu we frankach osoby, która zarabia w PLN, mając świadomość, że osoba ta nie ma pojęcia o ryzyku, które się z tym wiąże?

    Uważam, że takie działanie ma wysoką szkodliwość społeczną. Podobnie to działa w przypadku babć, które kupują garnki za kilka tysięcy.
  • @Anawim jak mozna wyliczyć, branie kredytu w PLN było jeszcze większym ryzykiem.
  • Nową przypowieść Polak sobie kupi,
    Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.


    J. Kochanowski, Pieśń 5
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.